- homiki.pl - https://homiki.pl -

Trójmiasto: plagiat czy zbieg okoliczności?

Interesującą akcję przeprowadza obecnie trójmiejski oddział KPH. Jak pisze gazeta.pl „Jestem nauczycielką. Jestem lesbijką. Agata, Gdynia Witomino”, „Jestem lekarzem. Jestem gejem. Leszek, Sopot Wyścigi”, „Jestem emerytką. Jestem lesbijką. Irena, Gdańsk Wrzeszcz” – plakaty o takiej treści zawisną dziś w całym Trójmieście

To część ogólnopolskiej akcji „Nie jesteś sam! Nie jesteś sama!”, przygotowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii. – Podstawowym celem akcji jest uświadomienie Polakom, że geje i lesbijki żyją wśród nas – tłumaczy Robert Biedroń, szef KPH. – Wykonują różne zawody, są w różnym wieku. A nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę; homoseksualizm ciągle jest tematem tabu w szkole czy w pracy. Polacy ciągle nie są tolerancyjni wobec gejów i lesbijek. Ostatni sondaż opinii publicznej, opublikowany w „Gazecie Wyborczej” (tekst „Świr, Żyd, gej, Cygan nie będzie nami rządził” z 16 listopada), pokazał, jak bardzo jesteśmy napiętnowani. Z sondażu wynika, że tylko 16 proc. Polaków nie ma nic przeciwko szefowi gejowi czy lesbijce. A przecież nie ma żadnych racjonalnych powodów, aby bać się takiego szefa.

Na plakatach, prócz wyznań, znajduje się utrzymany w pastelowych barwach portret jego „bohatera” oraz informacja: „W Trójmieście jest nas ponad 30 tys.”. – Osoby z naszych plakatów nie istnieją w rzeczywistości – przyznaje Zofia Łapniewska z gdańskiego oddziału KPH. – Po prostu chodziło nam o silniejszą identyfikację z konkretnym miejscem akcji.

Gratulujemy nadmorskim homikom ciekawej akcji, choć przez parę chwil redakcja zastanawiała się, skąd tekst „Jestem lekarzem, jestem gejem” wydaje się podobny. Odpowiedź przyszła prędko. To prawie identyczny tekst pojawiający się na wlepkach, akcji „Wlep się pozytywnie” organizowanej przez nasz portal w 2004 roku.

Dla chętnych link do akcji poniżej:
http://homiki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=246 [1]

źródło artykułu: http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,4684274.html [2]