Premiera książki ''Berek'' Marcina Szczygielskiego

Instytut Wydawniczy Latarnik
zaprasza na uroczystą premierę książki
Marcina Szczygielskiego
BEREK
do Klubu TORO (Warszawa, ul. Marszałkowska 3/5)
w dniu 21 listopada 2007r (środa) o godz. 18.00

Program wieczoru:

* Rozmowę z Autorem poprowadzi Tomasz RACZEK

* Fragmenty BERKA przeczytają Ewa KASPRZYK i Jacek PONIEDZIAŁEK

* Gościnnie wystąpią: Druga MARYLA i solista zespołu CHIPPENDALES.

* A potem zaprosimy na poczęstunek, wino i będziemy się bawić do oporu

BEREK to brawurowo opowiedziana historia dwojga ludzi, których pozornie nie łączy nic poza wzajemną nienawiścią. Paweł, typowy wielkomiejski gej, i Anna, przedstawicielka moherowych beretów, choć mieszkają w jednej kamienicy, tkwią w swoich własnych światach. Żadne z nich nie jest zdolne do zaakceptowania stylu życia drugiej strony. Eskalacja ich konfliktu nieuchronnie musi doprowadzić do dramatycznej konfrontacji… Dosadne opisy, bezkompromisowa satyra i niespodziewana delikatność rodem z filmu „Amelia” sprawiają, że „Berek” to lektura, od której nie sposób się oderwać.

Ze wstępu Tomasza Raczka:

Żeby zrozumieć gejów – i tych zwyczajnych, codziennych, i tych, którzy stają się wielkimi pisarzami, reżyserami, aktorami, poetami – trzeba przyjąć, że mają oni swój własny świat: ani gorszy, ani lepszy od świata większości, ale – rzekłbym – równoległy. Jego potoczność różni się od doświadczenia tych, którzy go nie znają, ale przecież jest tak samo ważna, jak świat każdego innego człowieka. Niewymagająca niczyjej zgody ani przyzwolenia na swoje istnienie.Powieść Marcina Szczygielskiego BEREK reprezentuje taki właśnie sposób myślenia: nie epatuje środowiskową odmiennością ani nie próbuje na siłę szukać dla niej usprawiedliwienia. Pisana jest z pozycji człowieka pewnego swojej tożsamości i umiejącego walczyć o siebie. Ton łagodnej obietnicy szczęścia, jaki się w niej pojawia, jest dla mnie powodem do osobistej radości. Wszak od piętnastu prawie lat jestem życiowym partnerem Autora.

Homiki.pl są patronem medialnym książki

1 komentarz do: Premiera książki ''Berek'' Marcina Szczygielskiego

  • pt

    [Re: Premiera książki ”Berek” Marcina Szczygielskiego]

    o 18stej? moze i pojechalbym ale to za wczesnie. nie kazdy pracuje w centrum i konczy o 16stej. musialbym wyjechac o 16stej aby zdazyc na 18sta!! robcie takie pogadanki o min 20stej, wtedy juz korki slabna.

    a co do pogadanki, nie czytalem tej ksiazki. z opisem raczka znow sie musze zgodzic. kazdy ma jakis swoj swiat tak jak swoja osobowosc, cele marzenia i ani one sa gorsze ani lepsze od innych. to bardzo wazne. sprzataczka musi tak myslec w konfrontancji z profesorem! ale czy to realne? czy rzeczywiscie te nasze swiaty nie maja na stale przypietej latki bycia lepszymi lub gorszymi? mysle ze maja. i tylko ludzie sukcesu, majacy te swiaty obiketywnie uwazane za super moga sobie pozwolic na relatywizm. cala reszta dazy ku gorze i doskonale wie ze szczescie nie lezy w byciu sprzataczka. wiec rozumiem intencje raczka i w sumie ma racje, bo ja tez nie patrze na kogos madrego jako lepszego od tego glupiego, a niech sobie beda – rzecz tylko w tym, ze wiem kogo dobrac do siebie-)) i tu juz jest jasny klucz-))

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa