- homiki.pl - https://homiki.pl -

Poznań poszedł

[1]

W sobotę (18.11.2007) po raz czwarty poszliśmy w Marszu Równości. Wyruszyliśmy około godziny 15:00 spod pomnika wieszcza na placu Mickiewicza w Poznaniu.

Było nudno. Prawie nikt nie rzucał w nas jajkami, prawie nikt się nie gardłował, prawie nikt próbował z nami walczyć. Towarzyszyła nam raptem garstka kapturowców z Młodzieży, która tym razem ograniczyła się tylko do rozdawnictwa ulotek, oraz emerytów, którzy, jak się wydaje, przyszli aby pokazać nam jakieś gejowskie gazety i pokrzyczeć coś o pedałach.

Ulicami Poznania przeszło zaledwie kilkuset demonstrantów. Policja doliczyła się około 350 osób. „Solidarni przeciw dyskryminacji” szliśmy ręka w rękę z Romami, inwalidami, feministkami, obcokrajowcami. Razem z nami szli też Poznaniacy (także rodziny z dziećmi) oraz ci, którzy chcieli swoją obecnością zawalczyć z nami o tolerancję, o normalność.

Chroniło nas pół tysiąca policjantów. Tradycyjnie oklaskami podziękowaliśmy im za towarzystwo. Na transparentach widniały dyżurne hasła o równości i różnorodności. Z oddali słychać było ginące w dźwiękach bębniarzy okrzyki przeciwników marszu. Poza tym było leniwie i spokojnie, by nie powiedzieć normalnie. Czyżby to już zapowiadany cud? Czy tylko niska temperatura odstraszyła demonstrantów?

Zobacz film: wideo.gazeta.pl [2]

[3] [4]
[5] [6]
[7]
fot: homiki.pl

Autorzy:

zdjęcie Paweł Walczak

Paweł Walczak [8]

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 4; nazwa: pawelwalczak