Dariusz Szreter, Kto nie ma tej skłonności?, „Dziennik Bałtycki”, 2007, 3-4 listopada, s. 16.

Jarosław Iwaszkiewicz (1894-1980) nie ukrywał swego homoseksualizmu i żyjąc w związku małżeńskim z Anną z domu Lilpop, nawiązywał mniej lub bardziej trwałe relacje erotyczne z mężczyznami.

Przedstawiamy tekst o domniemanych kontaktach seksualnych Jarosława Iwaszkiewicza z noblistą Czesławem Miłoszem.

4 komentarzeDariusz Szreter, Kto nie ma tej skłonności?, „Dziennik Bałtycki”, 2007, 3-4 listopada, s. 16.

 • ww

  [Re: Jarosław Iwaszkiewicz – książka z autografem]

  Dziwna sprawa, bardzo dyskusyjna.
  Ale dobrze, że publikuje się takie teksty; pamiętam ze szkolnej ławki, jak podczas przerabiania „Ferdydurke”, czy „Trans – Atlantyku”, w klasie grzmiało – ale on był pedałem, proszę pani!
  – proszę pani, ta ksiażka jest jakaś głupia, musimy czytać te zboczone wywody?

  i tak nie odkrywali prawdziwego znaczenia powieści Gombrowicza, bo jego seksualność przysłaniała wszystko. Ludzie powinni wiedziec, że wśród literatów więcej było homoseksualistów.

 • Joachim

  [Re: Jarosław Iwaszkiewicz – książka z autografem]

  Z tym „otwartym” pzryznawaniem się to niezupełnie…Niemniej zachwycał się młodością, mężczyznami, potrzebował miłości, aby funkcjonować, pisać…dużo o tym w wydanych niedawno „Dziennikach”, a jeszcze więcej będzie w listach, jeśli kiedyś je w pełni opublikują depozytariusze…Mądry był facet

 • rodzina

  [Re: Jarosław Iwaszkiewicz i Czesław Miłosz?]

  Tu chodziło nie o Czesława, a o jego młodszego brata Andrzeja i nie o zdarzenie erotyczne, ale o fascynację (niezrealizowaną) ze strony Iwaszkiewicza. W rodzinie Miłoszów historia o zalotach Iwaszkiewicza do młodziutkiego Andrzeja krążyła jako anegdota. Ani Czesław ani Andrzej nie mieli inklinacji homo- czy biseksualnych. Co nie zmienia faktu, że Czesław Miłosz nigdy nie potępiał homoseksualistów i homoseksualizmu, czemu dał wyraz protestując przeciw zakazowi Marszu Równości w Krakowie wiosną 2004 r.

 • pt

  [Re: Jarosław Iwaszkiewicz i Czesław Miłosz?]

  to milosz nie byl gejem? nie wierze. piekne sa takie zauroczenia, dostrzega sie pieknego modego chlopca i na zawsze pozostaje w sercu. to wspaniale. ciekawe czy ktos to pieknie opisal, bo opisanie w powiesci czy wierszu tego znajwiska w zakrecony sposob, gombrowiczowski, wcale nie ejst interesujace. tylko jasne postawienie sprawy powoduje, ze czyta sie cos takiego z zachwytem. tak jak nie jest interesujace sluchanie od homofobow obelg na pedalow. co z tego ze on tez gej jak ukrywa to..

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa