- homiki.pl - https://homiki.pl -

Do Tuska na spotkanie

„Kilkanaście organizacji gejowsko-lesbijskich oraz feministycznych poprosi o spotkanie z liderem PO Donaldem Tuskiem” – donosi dzisiejsza Gazeta Wyborcza. „To dopiero plany. Do spotkania jeszcze daleko” – ripostuje w rozmowie z portalem homiki.pl prezes Kampanii Przeciw Homofobii Robert Biedroń.

Sytuacja przypomina trochę doniesienie Radia Erewań. – To nie organizacje gejowsko-lesbijskie a kilkanaście organizacji kobiecych planuje spotkanie z Tuskiem. Kampania Przeciw Homofobii i Lambda Warszawa jedynie podpisały się pod listem intencyjnym. Czy pójdziemy? To się jeszcze okaże – mówi Biedroń.

Spotkania organizacji pozarządowych z przedstawicielami rządu nie są zresztą niczym sensacyjnym. – Stale spotykamy się z Ministerstwem Sprawiedliwości, Ministerstwem Edukacji czy Zdrowia. To prawa, że moglibyśmy się spotkać z nowym premierem i przedstawić mu swoje postulaty ale jeszcze nie ma takiej decyzji – dodaje Biedroń.

Spotkanie z przyszłym premierem jest jeszcze nie zaplanowane a już Elżbieta Radziszewska (PO) w rozmowie z dziennikarką Gazety zapowiada: – Organizacje mogą składać postulaty, jakie chcą, i prosić o spotkanie z premierem. Każdy wie, jakie jest stanowisko osobiste Donalda Tuska w tych kwestiach. To próba zaakcentowania swojej obecności – mówi Radziszewska. – Na małżeństwa homoseksualne się nie zgodzę – dodaje. I mówi: Nie może być żadnego prześladowania homoseksualistów. I żadnych przywilejów.

Co napisała Gazeta Wyborcza? Sprawdź: http://wiadomosci.onet.pl/1635876,11,item.html [1]

Autorzy:

zdjęcie Paweł Walczak

Paweł Walczak [2]

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 4; nazwa: pawelwalczak