Co z tą Kartą

Premier Donald Tusk podczas expose: Pojadę do Lizbony i Brukseli podpisać Traktat Reformujący, z uszanowaniem efektów negocjacji moich poprzedników, co oznacza podpisanie Traktatu z uwzględnieniem protokołu brytyjskiego.

Oznacza to, iż dorobek minister Fotygi i jej współpracowników w sprawie Karty Praw Podstawowych jest zachowany.

Tuż po wyborach pisaliśmy tak:

Donald Tusk zapowiedział przyjęcie przez Polskę Karty Praw Podstawowych (o odrzuceniu dokumentu przez rząd Kaczyńskiego – z powodu postulatów LGBTQ! – pisaliśmy wielokrotnie). Czy to pierwszy krok w stronę hm… normalności?

Odrzucając Kartę, wzorem Kaczyńskiego i spółki, Tusk łamie złożoną obietnicę przedwyborczą.

Dosłownie kilka dni temu w liście otwartym do premiera Tuska Komitet Helsiński pisał: Z satysfakcją odnotowaliśmy wypowiedzi Pana Premiera z okresu przed wyborami, w których padły wyraźne zapowiedzi przyjęcia przez Polskę Karty Praw Podstawowych. Z tym większą niecierpliwością oczekujemy dziś jednoznacznego potwierdzenia tych deklaracji.

Pozostaje rozczarowanie.

Których jeszcze obietnic przedwyborczych rząd Tuska nie dotrzyma?

Ale jest jeszcze ciekawiej.

Rząd PiS, a po wyborach nasi niezawodni biskupi za główny straszak wobec karty używali nas, homików. Że z automatu wejdą małżeństwa, że narzucanie rozwiązań z Holandii. Zdaniem biskupów zakaz niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną jest niedopuszczalny!

A tymczasem „niepodpisanie” Karty ma polegać na dołączeniu przez Polskę do zastrzeżeń wniesionych już wcześniej przez Wielką Brytanię. Zastrzeżenie to wcale nie dotyczy części Karty, która mówi o niedyskryminacji, tylko tej, która omawia prawa socjalne i pracownicze, jak np płace czy prawa do strajku. Polska co prawda złożyła też bardzo ogólne oświadczenie o tym, że w kwestii małżeństwa czy „moralności” decyduje sama, ale sama Karta już to przewiduje… (zob np art. 9: Prawo do zawarcia małżeństwa i prawo do założenia rodziny są gwarantowane zgodnie z ustawami krajowymi regulującymi korzystanie z tych praw). Dodatkowo nie jest do końca jasne, czy protokół brytyjski sprawi, że Karty w Polsce w ogóle nie będzie, czy tylko tej części mówiącej właśnie o pieniądzach (a nie, jak twierdzi PiS i biskupi, o pedałach!).

Stawiam zatem tezę, że ktoś (PiS? PO/PSL?) uważa, że nie stać nas na zapewnienie standardów dot. choćby pracy, wymienianych przez Kartę i zasłania się pedalstwem (PiS? kościół wraz z kimś z poprzednio wymienionych?), by dość kłamliwie wykazać, dlaczego karty Polska „nie chce”.

Kończąc:

1. Premier Tusk ładnie zaczyna, od złamania bardzo hucznie fetowanej obietnicy wyborczej. Co dalej w kolejce do niedotrzymania?

2. Nowy rząd pokazuje, że ma w nosie wartości wspólnej Europy.

3. Nowy rząd pokazuje, że ma w nosie nasze prawa „solidarnościowe” – będziemy konkurować na wspólnym rynku z Niemcami czy Francuzami chronionymi zapisami Karty. Czy będziemy w Europie pracownikami drugiej kategorii?

4. Skoro szum wokół Karty był nieustannym wycieraniem sobie mordy przez polityków i inne instytucje o godność nas, maluczkich homo, odrzucając Kartę nowy premier wysyła bardzo nieładny przekaz w naszą stronę. Uważam, że należą nam się przeprosiny od wszystkich tych wykorzystujących nas jako wstrętne baby jagi do straszenia dzieci.

Zobacz, co Ci zabiera Tusk

Zaproszenie do spotkania Tuska z organizacjami LGBTQ nadal jest aktualne.

4 komentarzeCo z tą Kartą

 • Erico

  [Re: Co z tą Kartą]

  Obawiam się że wpływ występu Marylin Monroe IIIbis-RP, czyli Pani DOdy spowodował u Pana Donalda Tuska amnezję. Wszakże przed wyborami mówił co innego…

 • szymon goldman

  [Precz z PO !]

  Precz z PO i Tuskiem !!!! Najgorszy rząd w historii Polski !!!!!!

 • Jacek

  [Re: Co z tą Kartą]

  To nie jest najgorszy rzad. To jest po prostu rzad liberalny, zamkniety na idee socjalistyczne. Jezeli ktos mysli, ze u liberalow i kapitalistow znajdzie poparcie dla naszych spraw, to sie bardzo myli.

 • Jacek

  [Re: Co z tą Kartą]

  Tusk zakpił sobie z polaków. Ten bezczelny kłamca zrobił w czasie swojego eksposee z siebie clowna.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa