USA: podróżni z Europy dokładnie prześwietlani?

Informacja o Twojej orientacji seksualnej może uratować miliony istnień ludzkich!

… Tak przynajmniej twierdzi administracja w USA (u nas zwie się to rządem).

Niebawem, dzięki planowanemu porozumieniu USA / Unia Europejska, wszyscy pasażerowie samolotów transatlantyckich mają być jeszcze dokładniej prześwietlani, oczywiście dla bezpieczeństwa nas wszystkich (…?).

Co więcej, amerykanów interesują takie fakty o gościach z Europy, jak pochodzenie rasowe i etniczne, przekonania polityczne, religijne, filozoficzne, przynależność do zrzeszeń. Dane mają być gromadzone rutynowo i wykorzystywane tylko w przypadku masowego zagrożenia życia.

Informacja o orientacji seksualnej ma pochodzić między innymi z danych od agencji podróży – wystarczy na przykład zarezerwować hotel z łożem małżeńskim będąc parą turystek – kobiet.

Jak trafnie zauważają homicze media, sprawa wywołuje zamieszanie w prasie amerykańskiej, u nas przechodzi bez echa. Po Patriot Act to kolejne dość zaskakujące posunięcie daleko ingerujące w prywatność i sprawy osobiste.

Poczytaj Washington Post

2 komentarzeUSA: podróżni z Europy dokładnie prześwietlani?

  • Jacek

    [Re: USA: podróżni z Europy dokładnie prześwietlani?]

    Nie wybieram sie do Imperium Dobra. Miedzy innymi z tego powodu.

  • Waldek

    [USA: podróżni z Europy dokładnie prześwietlani?]

    Dopóki Amerykanie wybierają na prezydentów ludzi, którym trzeba zapisywać fonetycznie nazwy geograficzne lub obce nazwiska i którzy dziwią się, że w Brazyli połowa ludności jest pochodzenia afrykańskiego – to radzę omijąć dużym łukiem ten kraj. Bo różne rzeczy tam się mogę zdarzyć – może pomylą was ze Stalinem albo innym nadającym się do odstrzału satrapą? Kaczkę już pomylili z Wałęsą…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa