Tęcza jest be

Weekend! Pora na garść informacji absolutnie niepotrzebnych.

Sosnowiec żyje następującym newsem (lokalna Wyborcza pisze co następuje).

Kraków ma wawelskiego smoka, Poznań koziołki, a Dąbrowa Górnicza bobra. [o matko!…] Symbolem Sosnowca była do tej pory tęcza, ale ta nie podoba się mieszkańcom, bo to międzynarodowy znak gejów i lesbijek. [Czyżby? W artykule nie przytoczono głosów sprzeciwu i lamentów. Dalej:] W połowie lat 90. władze Sosnowca ogłosiły konkurs na symbol, który pomógłby w wypromowaniu miasta. Wygrało hasło „Tęczowy Sosnowiec”. Fragmenty tęczy pojawiły się m.in. na elewacjach bloków w centrum miasta. Wówczas nikt nie zadał sobie trudu sprawdzenia symboliki tęczy. Tymczasem już w latach 70. amerykańscy homoseksualiści wybrali tęczową flagę na swój symbol.

– Co ma tęcza do Sosnowca? To coś zbyt ogólnego, równie dobrze symbolem mogłoby być na przykład słońce. Natomiast kojarzenie tęczowego miasta z organizacjami gejowskimi jest sporym nadużyciem symboliki. Bo przecież tęcza to także znak międzynarodowego ruchu pacyfistycznego – mówi prof. Jacek Wódz, socjolog Uniwersytetu Śląskiego i mieszkaniec Sosnowca. Dajmy sobie spokój. Jeszcze tylko to: Grzegorz Dąbrowski, rzecznik magistratu, przyznaje, że póki co miasto nie ma symbolu, a tęcza jest rzeczywiście niefortunna. – Najlepiej byłoby wypromować Patelnię, czyli ścisłe centrum Sosnowca, z secesyjnymi kamienicami i jednym z najładniejszych dworców w województwie.

Tutaj całość utworu.

Dziennikarze nie raczyli zauważyć, iż tęczowa flaga to także symbol ruchu spółdzielczego (być może są jakieś różnice w ustawieniu baw, ale to nieistotne). Od lat LGBTQ i spółdzielcy w sposób jak najbardziej przyjazny dzielą się kolorowym sztandarem z pożytkiem dla wszystkich. Dlaczego nie wziąć na dokładkę i miasta Sosnowiec? Pozdrawiamy pedalstwo i lesbijstwo z Tęczowego Sosnowca! Radnym zaś pragniemy przypomnieć, iż pewnego dnia to oni mogą okazać się niefortunni.

Zamiast zawracać sobie głowę idiotyzmami poczytaj o czymś naprawdę ciekawym. A tutaj poznasz coś naprawdę fascynującego.

W komentarzach proszę o zaproponowanie nowej symboliki dla Sosnowca! O najciekawszych pomysłach poinformujemy tamtejszy Urząd Miasta.

2 komentarzeTęcza jest be

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa