Kryptofestiwal

Nasza szarobrunatna rzeczywistość na kilka godzin rozbłysnęła tęczą w trakcie Sopot Festivalu.

Tym razem niedziela nie służyła do leczenia kaca i chodzenia do kościoła a wręcz przeciwnie – rozgrzewała gorączką sopockiej nocy. Podczas wieńczącego festiwal koncertu wystąpiły ikony gejowskiej popkultury: Village People, Sister Sledge, Hot Chocolate oraz Gloria Gaynor. Usłyszeliśmy największe hity, bliskie zwłaszcza homiczym sercom. Było „Y.M.C.A.”, było „We are the family”, „I am what I am” oraz „I will survive”. Koncert prowadziła Kayah, szefowa wydawnictwa, które wydało pierwszy w Polsce album z jawną dedykacją dla gejów – „Music for the Boys and Gays”.

Tyle faktów. Teraz – jak to zwykł mówić minister Ziobro – odrobina konfabulacji. Zbieżność piosenek jednoznacznie kojarzonych z homikami nie wydaje się przypadkowa. Zresztą wystarczyło spojrzeć na sopocką publiczność, która wymachiwała tęczowymi flagami i była poprzebierana w tęczowe peruki. Tylko dlaczego w koncercie nie padło ani razu słowo „gej”, czy „lesbijka”? Zgadnijmy: może to strach TVN (organizatora festiwalu) przed pedalską etykietką? Może to groźba ekskomuniki ze strony abp. Gocłowskiego? Może smutni panowie, ci spoza UKŁADU, dbają o moralność narodu? A może BMW – sponsor koncertu – BMWuje się o swoich drogich klientów z paskami?

4 komentarzeKryptofestiwal

 • loth

  [Re: Kryptofestiwal]

  Hmm jak dla mnie najlepszy byl piaek z Norah Jones…. Niedziela taka sobie, troche zawiodla mnie kayah, cenie ja jako artystke i wokalistke, ale na koncertach zawsze spiewa z taka maniera „wydluzania nut i glosu” – nie wiem cy profesjonalnie to okresilem, ale za duzo krzyku czy jeku w tym 🙂 poza tym bardzo fajnie 🙂

 • Misiek

  [Re: Kryptofestiwal]

  A mysmy tam byli i sie swietnie bawili. A tą flagą (gwoli scislosci – jedną flagą i jednym recznikiem plażowym w kolory tęczy) wymachiwali nasi bliscu znajomi.;-) Pozdrowka dla A. i A, a także dla M. oraz sympatycznego kolegi w peruce i z pośdwietlanymi grzechotkami.;-)

 • Erico

  [Re: Kryptofestiwal]

  taaak, widać było naszych:-) radośnie!

 • A i A + M

  [Re: Kryptofestiwal]

  dziękujemy za pozdrowienia sympatycznym misiaczkom, oraz za wspólną zabawę, mamy nadzieję, że więcej takich imprez będzie w naszym kraju :)))

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa