EuroPride 2010 przyznana Warszawie!

EPOA, organizacja zrzeszająca organizatorów parad LGBT, zdecydowała się przyznać Europaradę 2010 Warszawie! Zobacz, kto jest członkiem EPOA, a tutaj zobacz więcej o tej organizacji.

Z informacji EPOA:
Delegaci wybrali Warszawę na gospodarza EuroPride 2010. Będzie to tym samym pierwsza EuroPride w Europie Środkowej i Wschodniej, bardzo mocny sygnał dla tej części kontynentu, gdzie przestrzeganie równych praw i akceptacja dla LGBT nadal są nie są wystarczające. [tutaj następuje opis rozmaitych, znanych nam, historii z Lechem Kaczyńskim itp].

EPOA chce wysłać bardzo mocny sygnał nie tylko Polsce, ale wszystkim państwom Europy Wschodniej, gdzie organizatorzy miejscowych parad muszą stawiać czoła bardzo poważnym problemom organizacyjnym. Takie miasta, jak Moskwa czy Ryga, już przekonały się, że w Europie nie można zakazywać publicznej obecności osób LGBT. Dyskryminacja, fanatyzm, skrajnie prawicowy czy religijny ekstremizm przeciwko osobom LGBT muszą być przezwyciężone w całej Europie Wschodniej! EuroPride w Warszawie w 2010 roku będzie symbolem dla wszystkich tych państw -to Robert Kastl, prezes EPOA.

W zaproszeniu nie wskazano organizatora dla wydarzenia, najpewniej będzie to, jak zwykle w Warszawie, Fundacja Równości.

Dotychczas EuroPride odbywały się z udziałem i wsparciem władz miast, w których miało miejsce.

W tym roku EuroPride organizowane było w Madrycie, w imprezach wzięło udział 2,5 miliona osób.

EuroPride 2008 odbędzie się w Sztokholmie, w 2009 – w Zurychu.

Pomysły na zorganizowanie EuroPride w Polsce pojawiły się wśród zagranicznych NGOsów już w 2004 roku.

Sprawę natychmiast podchwyciły ogólnopolskie media, pierwsze Życie Warszawy.

Ciąg dalszy i komentarze nastąpią

68 komentarzyEuroPride 2010 przyznana Warszawie!

 • cesare

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Mam nadzieję, choć zapewne płonną, że będzie to jakiś psychologiczny przełom, także dla samych homoseksualistów, którzy może zaczną żyć po prostu w przestrzeni publicznej, zaczną korzystać z najelementarniejszego prawa do ludzkiej godności, do życia bez szykan i strachu; że przytulenie na ulicy czy w autobusie swojego partnera nie będzie wiązało się z obawą prześladowania np. przez Policję, że okazanie swego uczucia, swej miłości wobec ukochanego człowieka – coś tak czystego i najnaturalniejszego pod słońcem – który, tak się składa, jest mężczyzną, nie będzie zbrukane perspektywą doświadczenia czegoś tak okrutnego i absurdalnego zarazem, jak instytucjonalne ściganie w majestacie prawa.

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Ja z kolei mam taką nikłą nadzieję, że nie będzie to festiwal negliżu, czy też jakieś tam soft-porno w plenerze, bo tu się rozchodzi o akceptację polskiego, bardzo sceptycznego do nas społeczeństwa. Znając jednak temperament naszych braci zza Odry, tego należołoby oczekiwać.

 • Arek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Hura! Hura! Hura! 😉

 • Gabbid

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Hura!!! Hura!! Hura! Hura. Hura? Oby był to krok do przodu i parada środkowiska LBGT a nie EE. Jeżeli przeważy druga opcja (choćby w mediach) wrzucamy całą wstecz…

 • jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  a ja mam ochote obejrzec negliz. niech bedzie w koncu wesolo i radosnie. nagosc nie jest niczym zlym. hura,hura,hura…

 • Lukasz

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Hola Hola! Jesli 5tys uczestnikow marszu rownosci jest przyczyna utrudnien w ruchu drogowym, no to co powiemy o duzo liczniejszych uczestnikach europride? juz sie nie moge doczekac na komentarze z polskiej sceny politycznej, az ami sie lezka w oku kreci… to bedzie piekne… rydzyk dostanie zawalu, giertych zalamania nerwowego, kaczynski wyjdzie z szafy a tusk moze sie nawet nawroci!

 • pip do jednego z komentatorow

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  co to jest EE?

 • Hola

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  A mnie sie wcale nie podoba to co mozna zobaczyc na Europride:

  uwaga detr.: kliknięcie na poniższy link może ściągnąć wirusa – informacje od użytkowników homików.pl

  http://www.ateista.org/?p=107

  Jest to przegiecie i dowodzi jedynie tego, ze niektorzy nasi koledzy maja powazny problem z glowa…

 • TW

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Errata: pierwsze temat podjęły Wiadomości24.pl ; )

  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/parada_gejow_i_lesbijek_europride_odbedzie_sie_w_warszawie_44536.html

 • antarex

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Jako pierwszy portal poinformował o tym Gaylife.pl 25 września, ze specjalną wypowiedzią Baczkowskiego:

  http://www.gaylife.pl/news.php?idn=1296

  stąd miały info tez wiadomosci24, nie wiem czemu podali jako źrodło Inną Stronę.

  Wiadomosci24 potem zamieściły zresztą rozmowę ze mną na ten temat:

  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/co_oznacza_dla_warszawy_zjazd_miliona_gejow_44719-3,2007,9,27.html#artykul-narzedzia

 • Patryk

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Ludzie!
  To dla nas chyba najważniejsza tegoroczna informacja! 🙂
  W końcu LPR, Kaczki i Młodzież Wszechpolska będą w mniejszości! Myślę, że coś się w tym temacie ruszy po paradzie, aż może się doczekamy jakiś prawnych decyzji, typu jak w Hiszpanii, czy gdziekolwiek indziej! Nie mogę się doczekać, aż spełnię swoje jedyne marzenie – uprawomocnię związek ze swoim chłopakiem!
  Czego każdemu życzę!
  Do zobaczenia za 3 lata! 🙂

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Oczywiście, że przegięcie. Ale przede wszystkim podawanie homofobom argumentów na tacy. Osoby deklarujące niechęć w stosunku do osób homoseksualnych, zapytane o powód krytyki w pierwszej kolejności wymieniają ich nachalność i ostentację na ulicach. I oczywiście mają rację. Przecież każdy rozsądny, nawet średnio wrażliwy człowiek potrafi odróżnić przestrzeń publiczną od prywatnej.
  Mam zatem nadzieję, że poza zorganizowanym kręgiem gejowskim aktywistów, sami zainteresowani nie zasilą szczególnie licznie tej parady. A jeśli ktoś jeszcze się waha to, niech popatrzy tylko na niektóre zdjęcia z parad włoskich czy niemieckich i niech obiektywnie odpowie przed samym sobą, czy chce w imię równości iść w ramię w ramię z ekshibicjonistami oraz osobami zwyczajnie zboczonymi, bo jakżeby inaczej nazwać bieganie z gumowymi penisami na głowach (bo m.in. takie akcje na paradach miały na jakiejś zagranicznej paradzie miejsce).
  Oczywiście nie twierdzę, że ci ostatni stanowią trzon tych manifestacji. Wręcz przeciwnie, uważam, że tacy uczestnicy to jednostki marginalne, mimo to przyzwolenie organizatorów na takie sceny i na udział w pochodzie takich osób, bardzo źle o nich świadczy.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Wszystkim niechetnym neglizowi, przegieciom, ostentacji itp zjawiskom, proponuje wizyte np. w Buenos Aires podczas karnawalu. Jak najbardziej heteroseksualnego.

  Moim zdaniem troche luzu, przegiecia i kpiny ze sztywniakow (w garniturach, komżach czy garsonkach) bardzo sie przyda.

  Nalezy Warszawke i całą Wielka Polske Katolicka przewietrzyc!

  Amen!

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Ale przynajmniej karnawał w Rio nie kryje się z tym, że jest niewysublimowaną rozrywką dla mas. Natomiast parady na golasa idą pod pięknymi hasłami równości i sprawiedliwości. Stąd ta hipokryzja.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Jedno drugiemu nie przeczy.

  Przeczy tylko wewnatrz czaszki prez. Kaczynskiego.

  I wlasnie dlatego warto oba aspekty (ludyczny i socjalistyczny) polaczyc w jedno w Warszawie.

 • antoś

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  odnośnie zdjęć z blogu a?teisty – ciekawe jest to, że najchętniej rozmaite niesmaczne zdjęcia publikują i upowszechniają osoby „piętnujące homoseksualizm”.

  co do faktów foto z jakichś parad gdzieśtam, nie mogę odpowiadać za zachowanie całego świata i nic do niego nie mam.

 • Gabbid

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  małe wyjaśnienie: EE w mojej wcześniejszej wypowiedzi to erotomani i ekshibicjoniści.

  Nie mam nic przeciw prezentowaniu piękna ludzkiego ciała (a męskiego w szczególności) 😀 Wszak to najdoskonalsza forma! 🙂 Ale jeden – bardzo ważny warunek: smak, wyczucie, estetyka.
  Fotografie z linku podanego przez Hola (http://www.ateista.org/?p=107) mnie przeraziły… będę miał teraz koszmary :/

  A zostawiając żarty na boku… obawiam się, że Chagrin ma rację… (mam deja vu) jeżeli tak będzie wygladała warszawska wersja EuroPride to robimy tylko przysługę przeciwnikom dostarczając szerokim strumieniem wodę na młyn. 🙁 Nie jest to metoda by dotrzeć ze swoimi argumentami do umysłów i serc społeczeństwa z którym żyjemy („z” a nie „w”)

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Antoś, no i co z tego, że na blogu ateisty dobrane zostały te najbardziej obsceniczne fotki? Czy to w jakiś sposób zmienia postać rzeczy? Czy ktoś to wyrwał z kontekstu? Skoro sam uważasz te zdjęcia za niesmaczne, to tym bardziej powinieneś być przeciwko tej paradzie, bo popierając takie ruchy, zgadzasz się na takie zachowania. Zauważ, że żaden działacz gejowski czy organizator Europride nie potępił tych skandalicznych scen.
  Problem leży w tym, że tak wielu gejów jest do tego stopnia jest zaślepionych we wszystko co gejowskie, że zatracają zdrowy rozsądek, poczucie smaku. Dla mnie jest sprawą oczywistą, że pewne sfery życia nie powinny wychodzić poza próg własnych czterech ścian, względnie lokali. Co nie zmienia faktu, że o prawa należy zabiegać. Ale drogą umiarkowaną, wyważoną, subtelną, a nie ekstremistycznymi i gwałtownymi działaniami, którymi posługują się kibole i nacjonaliści.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Proponuje Chagrinowi wybrac sie jutro na imprezke pod nazwa „Polonia Semper Invicta” (warszawska Praga), gdzie wespol z Krzysztofem Kolbergerem bedzie mogl zachwycac sie ksiazka „Pamiec i tozsamosc” napisana przez Najwybitniejszego Syna Narodu Polskiego.

  Zapewne podczas Europride bedzie mogl znalezc zaciszne przytulisko w jakims klasztorze, na przyklad oo jezuitow niereformowanych. I zadnego erotyzmu ogladac nie bedzie musial.

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Jacku, nie stosuj bolszewickiej retoryki. Taka moja rada.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  A ty drogi kolego jezeli chcesz topic swoje bolesne rozczarowania i upokorzenia, to lepiej w wodce, w gronie podobnych osobnikow, a nie na forum publicznym.

 • Hola

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Wypowiedzi Jacka pomine milczeniem bo ich poziom sa zwyczajnie zenujace. Nie sadzilem ze spotkam sie z takim poziomem agresji akurat TUTAJ.

  Uwazam ze promowanie wizerunku homika jako polaczenie fetyszysty, ekshibicjonisty i sadomasochisty jest dzialaniem dokladnie przeciwskutecznym w kierunku poprawy naszego losu w tym kraju. Potwierdza bowiem wszelkie mozliwe stereotypy na temat osoby homoseksualnej. Ktos kto taki wizerunek promuje musi miec albo sadzic po sobie albo miec w tym interes finansowy. Wiadomo ze kontrowersja sie najlepiej sprzedaje.

  Do organizatorow mam pytanie – dotychczasowe parady byly wzglednie normalne. Co macie zamiar zrobic zeby ta warszawska europride przypominala poprzednie parady, to znaczy zeby naszych hasel nie przyslonily orgiastyczne tylki naszych kolegow z zachodu, dla ktorych bedzie to przede wszystkim okazja do swietnej zabawy?

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Jasne, ze mna nie mozna polemizowac, a zdania w rodzaju „Dla mnie jest sprawą oczywistą, że pewne sfery życia nie powinny wychodzić poza próg własnych czterech ścian, względnie lokali.” pozostawia sie bez merytorycznej odpowiedzi.

  Nie wiem, kim jest Chagrin, ale podejrzewam, ze jakims katolickim, pruderyjnym, ukrytym homoseksualista. Stad moja propozycja wspolnego z KK czytania pewnej ksiazki.

  Co do europejskich parad: mialem okazje ogladac madrycka – i nie zauwazylem u ogladajacych „normalsow” odruchow wymiotnych.

  Poza tym jezeli my dzielic bedziemy homoseksualistow na tych lepszych i gorszych, to czego mamy wymagac od homofobow?

  Sa oczywiscie pewne granice dobrego smaku, ale po pierwsze nie mozna ich zadekretowac, po drugie heteroseksualisci tez je przekraczaja („Rio”), a po trzecie nie wprowadzajmy histerycznej atmosfery, bo od tego jest abp. Michalik.

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Jacek, odpowiedz wprost: jesteś zwolennikiem świntuszenia na ulicach, czy nie? Nie rozumiem doprawdy,czemu ten cytat aż tak Cię zbulwersował, czy naprawdę uważasz, że na ulicy wszystko?
  I nie przypisuj mi jakichś powiązań z Kościołem, bo naprawdę niewiele mam z wspólnego. Nie mogę być członkiem wspólnoty, która stanowczo mnie odtrąca. Z drugiej strony jednak nie jestem antyklerykałem i zdanie osób wierzących jest dla mnie ważne.
  Nie dzielę homoseksualistów na lepszych i gorszych. Mówię tylko o tym, że niewielka (choć bardzo wyrazista) część z nich zachowuje się skrajnie niedopuszczalnie, nad czym ubolewam, bo to właśnie ta grupa kształtuje stereotypy, którym chcąc nie chcąc również i ja podlegam.

  Czy oprócz Rio, masz w zanadrzu jakiś inny argument o przekraczaniu granic przez heteroseksualistów? Bo zdaje się, że to widowisko nie tyczy się kultury europejskiej, o której rozmawiamy.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  „Swintuszenie” (swoja droga ladne slowko!) dla roznych ludzi znaczy rozne rzeczy. Dla p. Glempa wystarczy, ze dwaj chlopcy/mezczyzni beda sie na ulicy calowali. Mysle zreszta, ze tak jak w znanym zarcie rysunkowym „Homoseksualizm to tylko wierzcholek gory lodowej. Prawdziwym problemem jest heteroseksualizm”.

  Zacytowane zdanie daje placet LPRowi, NOPowi, KrK i innym organizacjom na narzucanie swego widzenia i organizacji swiata innym. Jezeli Szanowny Kolega tego nie dostrzega, to nic na to nie poradze.

  Jeszcze raz powtarzam: mialem okazje ogladac madrycka parade (Hiszpania, a nie Brazylia, jesli kolega nie wie) i nie zauwazylem, by stateczni mieszczanie specjalnie sie burdelsowali.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  cont:
  Co do swintuszenia na ulicach, to o ile mnie pamiec nie myli, to w Polsce, o godzinie 7, na jednej z ulic bodaj Warszawy, jakas heteroseksualna raczej para malolatow zaczela uprawiac seks. No chyba ze byli przekupieni przez homoseksualnych wyslannikow cywilizacji smierci…

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Na zakonczenie maly cytat z Marii Janion: „Pamietam jak w roku 1989 dalal upust glosnym marzeniom w obecnosci Jerzego Jedlickiego, jak to teraz wspanialy wybuch romantyzmu się dokona, a on mi trzezwo powiedzial: ‚Zobaczysz ty jeszcze romntyzm KPN, to ci sie odechce.’ Wprawdzie Konfederacji Polski Niepodleglej juz nie ma, ale ‚ten’ romantyzm pozostal. Z zalem musze przyznac racje pozytywistycznej przenikliwosci prof. Jedlickiego.”

  Poniewaz ja tez w ’89 dalem sie nabrac, tym bardziej jestem wyczulony na wszelkie proby manipulacji ze strony – tym razem – konserwatywnych, spokojnych, umiarkowanych sojusznikow naszych wrogow

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Nawiasem mowiac wejscie na strone ateisty zgodnie z podanym wyzej linkiem powoduje sciagniecie wirusa: downloader.agent.gm.

  Moze wiec nie „sojusznikow naszych wrogow”, ale po prostu naszych wrogow…?

 • dtrollator

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  uprasza się o niewyskakiwanie z osobistymi docinkami

 • Gabbid

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Mam prośbe do informatyka homików: proszę o sprawdzenie informacji podanej przez Jacka o wirusie downloader.agent.gm.
  na stronie http://www.ateista.org/?p=107
  Jest to o tyle ważne że jej zawartość stanowi argument w dyskusji.
  Jeżeli wirus tam faktycznie czycha myślę, że dla bezpieczeństwa użytkowników homików.pl administacja powinna podać wszędzie tam gdzie ów adres się pojawia odpowiednie ostrzeżenie (jak się domyślam może ingerować w treść komentarzy)

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Oczywiscie prosze sprawdzic. Moj program antywirusowy AVG przeniosl to od razu do kwarantanny.

  Natomiast moim zdaniem zawartosc tej strony nie starnowi argumentu merytorycznego w dyskusji, ma natomiast zaszokowac i sparalizowac potencjalnych i aktualnych zwolennikow Europarady.

  Nie wiem, czy Chagrin wierzy w to, co pisze czy tez podrzuca tylko jednokierunkowe i slepe uliczki w dyskusji. Niezaleznie od tego – strzezmy sie przyjaciol ludu (ze troche bolszewicko zakoncze).

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Wirus mam w kwarantannie – w razie czego do wgladu PT Adinistratorow Homikow

 • loth

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Jak zwykle dyskusja na temat marginalny. Czy będzie goło i na ile? Ludzie jeszcze 3 lata, więc nie przesądzajmy czy będzie tak ktoś wymachiwać sztucznym penisem czy może waginą. Najważniejsze jest to, że taka impreza w ogóle się odbędzie w Warszawie. To dobry znak 🙂

  Więc zamiast się dzielić, integrujmy się 😉

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Ustosunkuj się proszę do takich zdjęć (mowa o tych u doły strony):
  http://polgej.pl/index.php?option=com_zoom&Itemid=65&catid=31&PageNo=6
  Tu akurat tegoroczna parada frankfurcka, na kolanach niemal opisywana przez redakcję homików. Żądano wtedy bodajże zawieszenia tęczowej flagi na budynku ambasady.

  Owszem jest to argument merytoryczny w dyskusji i mam nadzieję, że tym wszystkim bezgranicznym zwolennikom Europride da choć trochę do myślenia.
  Choć nie sądzę, by takie drobnostki robiły na Tobie wrażenie. W końcu uważasz, że odbiór obsceny jest rzeczą względną. No i milionowe widowisko uliczne porównujesz do pojedynczego wybryku jakichś tam smarkaczy z Warszawy. Oczywiście, heteroseksualiści czasem przekraczają granicę, ale zauważ zawsze spotyka się ze społecznym potępieniem.

  No i na koniec: to nie ja przysłałem linka do bloga ateisty, więc proszę do mnie żadnych pretensji nie zgłaszać.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Jesli chodzi np. o zdjecia nagich, starszych panow – ta sa oni i zabawni, i smieszni, i smutni, i troche wzbudzajacy litosc. W zadnej mierze nie burza ladu srodziemnomorskiej cywilizacji judeo-chrzescijanskiej (z przymieszkami islamu i slowianszczyzny).

  Nie sa natomiast dla mnie smieszne uwagi nt homoseksualistow czynione w ksiazce „Pamiec i tozsamosc”, w oficjalnych dokumentach wspolczesnego naczelnego inkwizytora Ratzingera, czy rozlicznych publikacjach konserwatywnych ksiezy w rodzaju Oka, Slipki, Morgalli, Salija, Bajdy i legionu innych. Zwlaszcza, ze produkty te – w odroznieniu od nagich piecdziesieciolatkow – znajduja uznanie w polskim Sejmie i okolicach.

  Nie sa tez dla mnie smieszne demonstracje Mlodziezy Wszechpolskiej, NOP, LPR, seanse nienawisci PiS, oraz proby osmieszenia integracji srodowisk LGBT.

 • Gabbid

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Otóż to Jacek! Bingo!
  Rozbawienie i litość. Czy takie właśnie emocje mamy wzbudzać?? (Ja bym w tym momencie dodał jeszcze obrzydzenie ale umówmy się że to akurat sprawa gustu) A więc rozbawienie i litość… a może by tak zapracować na szacunek i powód do dumy?

  Druga część Twojej wypowiedzi to temat na inną dyskusję.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  „Rozbawienie i litość. Czy takie właśnie emocje mamy wzbudzać??”

  Trzeba byc pelnym wyjatkowo zlej woli, zeby tak zinterpretowac moja wypowiedz.

  W mojej opinii ci panowie budza tez szacunek – tak samo jak szacunek moj budzi Cassandra z ksiazki Cunninghama.

  Obrzydzenie moje budza natomiast dyskutanci, zza ktorych slow o ladzie, dumie, cywilizacji widac wyraznie pogarde dla inaczej myslacych i wygladajacych.

  Ponadto – te zdjecia, i Twoja uwaga, skierowane sa do 1. osob ktore nigdy na oczy nie widzialy parady w krajach zachodnio-europejskich oraz
  2. osob z gory uprzedzonych do gejow. I zapewne o to chodzi.

  Mysle, ze Twoj glos oraz uwagi Chagrina swiadcza ze zorganizowanie Europarady w Polsce jest niezbedne i ze jej przeciwnicy sie po prostu boja zobaczyc gejow na ulicach w duzej ilosci na raz. Tak samo jak rzadzacy PRLem bali sie wizyty JP2 w 1979.

 • Gabbid

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  „Jesli chodzi np. o zdjecia nagich, starszych panow – ta sa oni i zabawni, i smieszni, i smutni, i troche wzbudzajacy litosc.” Koniec cytatu. Nie zła wola mną kierowała ale logika.
  „W mojej opinii ci panowie budza tez szacunek” Gdybyś napisał o tym wcześniej inaczej wyglądałaby moja wypowiedź. Logika.

  A więc ci panowie wzbudzają twój szacunek, ok. A teraz postarajmy się obiektywnie odpowiedzieć na pytanie: które z odczuć staną się powszechne w możliwie największym stopniu przy zetknięciu z przykładowym widokiem owych panów: rozbawienie? litość? szacunek? uznanie? pogarda? obrzydzenie?
  ???

  P.S. Też jestem za Europaradą w Polsce. Dyskusja dotyczy formy owego wydarzenia.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Szanowny Panie,
  Najlepsza forma bedzie cos na ksztalt Dni Kultury Chrzescijanskiej, ze stanu wojennego.
  Pozdrawiam
  J.

 • Gabbid

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Zgadzam się. Z resztą nie zdziwię się gdy wszystkie imprezy odbędą się właśnie pod hasłem „Dni Kultury LBGT” (z naciskiem na kulturę – jak mam nadzieję) a Parada będzie kulminacyjnym momentem, relacjonowanym szeroko w mediach.
  I właśnie dlatego – Panie Jacku – należy zabdać by przyniosła nam wszystkim więcej zysku niż strat; by decyzja EPOA nie stała się niedźwiedzią przysługą. Trzeba więc o niej dyskutować.
  Dyskusja ma to do siebie że rozmówcy w określonych obszarach się ze sobą nie zgadzają (warunek dyskusji) i starają się wzajemnie przekonać argumentami (warunek kulturalnej dyskusji)
  Pozdrawiam
  G.

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Jacku, i Ty mówisz o pogardzie dla inaczej myslących? Powiedz mi, w którym momencie coś takiego choćby zasugerowałem. Tutaj kto inny niegrzecznie mówił, by swoje rozczarowania topić przy kieliszku, a nie na forum publicznym. Zgadnij kto?

  Coś bardzo łaskawy jesteś dla tych starszych panów. Czy nie uważasz, że oni po prostu przeholowali? Nie powiesz już, że to już jest skrajna głupota i hańba, że by do takiego poziomu upaść. Nie czarujmy się spacerowanie przez centrum miasta (za przeproszeniem) z fajfusem na wierzchu to dewiacja.

  To, że hierarchowie Kościoła nas krzywdzą, to wszyscy wiemy. Dlaczego tylko tak bardzo się Ty chcesz zrewanżować? Przecież skoro chcesz tej parady, to chcesz także uzyskać akceptację społeczeństwa (w naszym społeczeństwie, w dużej mierze katolickiego). Czy o ową akceptację chcesz walczyć, poprzez drwienie sobie z Kościoła?

  A może, drogi Jacku, Tobie zależy tylko i wyłącznie na dobrej zabawie? Tak, żeby zrobić zadymę, żeby się „moherki” pooburzały, żeby łysole z MW przyszli i rzucali tulipanami. Ale skoro tu o zabawę chodzi, to dlaczego ma ona sie odbywać na stołecznych ulicach, a nie w jakiejś gejowskiej spelunie?

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Jedna tylko uwaga, co do „topienia przy kieliszku”, bo wyraznie pointa nie zostala chwycona:

  angielski znam srednio, ale wystrczajaco by bez slownika wiedziec co znaczy slowo „chagrin”.

  A ze slownikiem mozna wypisac m.in. znaczenia:
  1. bolesnie rozczarowac l. dotykac 2. upokarzac. n. 1. bolesne rozczarowanie. 2. upokorzenie.

  Wybor pseudonimu bardzo stosowny. Nie wiem tylko czy zwrocony do posiadacza tegoz, czy do czytelnikow Homikow.

 • Gabbid

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Oj… chyba się komuś argumenty skończyły 🙁

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Argumentow u nas dostatek. Ale do dyskusji trzeba miec partnera, a nie katolickich spadochroniarzy, piszacych z pogarda o „gejowskiej spelunie”.

  Ale prosze bardzo:

  1. duzo bardziej od nagich starszych panow bulwersuje mnie, ze swietym KrK jest przedwojenny antysemita, wlasciciel zydozerczej gazetki, ktory demokracje uwazal za wynik spisku zydow i masonow, zmierzajacych do zniszczenia cywilizacji lacinskiej

  2. bulwersuje mnie tez blogoslawienie ludu bozego szczatkami zdrajcy, ktory wystapil przeciw swemu sewernowi, w polaczeniu z obcymi wladcami z sasiednich krajow

  3. bulwersuje mnie tez pewna rozglosnia, badaca bezposrednia spadkobierczynia osob wymienionych w pkt. 1 i 2, na falach ktorej wystepuja tacy luminarze niezaleznej mysli polskiej, co ks. prof. Bajda, prof. Bender, prof. Nowak, przedstawiciele USOPAŁ, LPR, pos. Wierzejski i sen. dr Romaszewski i inn., ktorzy atakuja i zydow, i gejow, i po prostu inaczej myslacych ludzi (zwlaszcza myslacych), i ktorzy pochwalaja „czynny sprzeciw” wobec Marszow Rownosci.

  I na miejscu ludzi zatroskanych stanem cywilizacji lacinskiej oraz moralnoscia publiczna, zajalbym sie raczej tymi problemami.

  A dla nas, normalnych homikow, chyba tylko jedna uwaga: Timeo danaos! Strzezmy sie katolikow, zwlaszcza gdy troskaja sie o nasza godnosc, nasz obraz wsrod wspolobywateli, gdy probuja za nas mowic na forum publicznym. Zwyklym bandytom chodzi o nasz portfel i mienie, masowym bandytom o rope i przestrzen zyciowa, ewentualnie o fotel w parlamencie. Im zas chodzi o dobro naszych dusz, ktorego jeszcze nie jestesmy swiadomi i ktorego bedziemy pragneli, dopiero gdy przyjmiemy ich punkt widzenia.

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Ja mówię o ciemnych stronach parady równości, a Ty o Rydzyku. Zgadzam się, Radio Maryja to potworna instytucja, ale równie szkodliwym ekstremum jest Europride, która przywala na praktyki takie, jak na załączonych wcześniej fotkach, a być może nawet i je pochwala.
  Zastanawiam się tylko o jakiej „pride” cały czas my w ogóle rozmawiamy? Czy Ty czujesz jakąkolwiek dumę przegladając zdjęcia tych starych zbereźników? Owszem, może i czujesz. Tylko pytam: po co to wszystko na ulicy? Czemu wszyscy mają to oglądać? Owszem, zaraz pewnie napiszesz, że niech nie patrzą jak nie lubią. Niemniej jednak ulica powinna być miejscem wolnym od rzeczy kontrowersyjnych i tak prywatnych. To nie tyczy się tylko homoseksualistów.

  Rzeczywiście Wasza godność, Wasz biznes. Miej tylko świadomość, że jeśli jest to widowisko międzynarodowe, to reprezentujecie całą społeczność, także i niestety mnie oraz całą masę homoseksualistą, która na ten cyrk nie zamierza się wybrać.

 • Gabbid

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Jacku, argumentów u Ciebie dostatek – i owszem – tyle że nie na temat.
  Argumentów za obsceną na Paradzie po prostu nie masz. Próbujesz nadrobić braki w obrzydliwy i żałosny sposób – starając się rozmówców obrazić w każdym swoim komentarzu.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  „Radio Maryja to potworna instytucja, ale równie szkodliwym ekstremum jest Europride”

  Cbdd (Co bylo do dowiedzenia).

 • Gabbid

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Ktoś tu pisał o złej woli przy interpretacji… :/
  Dlaczego Jacku tniesz cytowane zdanie na przecinku, nawet nie znaznaczając że istnieje ciąg dlaszy: (…) ?

  Pełny cytat z Chagrina: „Zgadzam się, Radio Maryja to potworna instytucja, ale równie szkodliwym ekstremum jest Europride, która przywala na praktyki takie, jak na załączonych wcześniej fotkach, a być może nawet i je pochwala.”

  Gdy przetniemy cytat tak jak ty to zrobiłeś – jasne się staje że Chagrin jest gorliwym przeciwnikiem parad (zdrajca!!!) ale gdy docztamy sobie zdanie do końca okazuje się, że chodzi nie o sam fakt Parady ile o zjawiska, któe przy jej okazji występują i
  szkodzą społeczności LBGT. Bo niewątpliwie szkodzeniem jest wzbudzanie skrajnych i negatywnych emocji oraz podawanie całej gamy argumentów naszym przeciwnikom.

  ***

  Może wyjaśnijmy sobie spokojnie jedno:
  O co Ci chodzi Jacku? Jakie cele ma realizować wg Ciebie Parada, jakie ma wzbudzać emocje, o czym ma świadczyć, jaki ma być przekaz wydarzenia?

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Nie.

  Taktyka Ch. i G. jest dokladnie taka sama jak p. Pospieszalskiego. I to wlasnie podsumowalem.

 • Gabbid

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Ok, ulżyłeś sobie. A teraz przypominam nie takie trudne pytanie:

  Jakie cele ma realizować wg Ciebie Parada, jakie ma wzbudzać emocje? o czym ma świadczyć? jaki ma być przekaz wydarzenia?

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  „Jakie cele ma realizować wg Ciebie Parada, jakie ma wzbudzać emocje? o czym ma świadczyć? jaki ma być przekaz wydarzenia?”

  Cel jest bardzo prosty: pokazanie, ze przestrzen publiczna nalezy takze do gejow, lesbijek, transseksualistow, i calej tej reszty dewiantow i przebierancow, pracowicie podgryzajacych lad i przedustawna harmonie, w celu zniszczenia Rodziny, Narodu (zwlaszcza Polskiego) i wiary w Boga (zwlaszcza Trojjedynego).

  Nie wiem jakie emocje wzbudzi w Dulskich plci obojga, nie mialem przyjemnosci poznac emocjonalnych przepastnych wyzyn wspomnianych osob. Jezeli natomiast wplynie negatywnie na samopoczucie Lecha Kaczynskiego oraz legionistow Michala Archaniola w rzadzie i czlonkow Focolari w opozycji, to przyjme to z umiarkowanym aplauzem.

  Ucieszy mnie rowniez wyjazd do Rygi pp. Ch., G., K.K. oraz Redaktorow Frondy i bp. Oznonu. Ich powrot przez Watykan, juz mniej. Ale Wars zawsze wita.

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Przestrzeń publiczna należy do wszystkich innych społeczności i nie manifestują one swojej obecności na ulicy. Owszem parę miesięcy temu mieliśmy strajk pielęgniarek, walczących o (ogólnie rzecz biorąc) godność, podobnie jak rzekomo Wy. Ale czy widziałeś, by robiły one striptiz przed kancelarią, chcąc pokazać ich bezadziejną sytuację? Nie. To Waszą taktyką jest szokować. Bo jak mówisz: „Trochę luzu, przegiecia i kpiny ze sztywniakow (w garniturach, komżach czy garsonkach) bardzo sie przyda”

  Nie mówimy o odbiorze, jakichś tam katoprawicowych, zdewociałych homofobów. Mam na myśli ludzi umiarkowanych, choć sceptycznych do praw gejów i lesbijek, ale nie tak całkowicie niereformowalnych. Zapewniam Cię, że Europride nie zmieni ich nastawienia, a nawet jeszcze bardziej nasili ich niechęć. Bo co można sobie myśleć o ostrym antyklerykalizmie, nagości, zakłócaniu porządku publicznego, brataniu się z PZPR-owcami, skrajnie lewicowych hasłach na transparentach, absurdalnych postulatów (wspomniana tęczowa flaga na budynku ambasady) oraz ogólnie rzecz biorąc dość wulgarnych treści. I pomyśleć, że w to wszystko wplata się jeszcze wątek adopcji dzieci.
  A potem słyszy się święte oburzenie jakiegoś działacza, czemu Platforma nas nie wspiera. Ano nie wspiera, bo jej do tego nalezycie nie zachęcacie.

  Dzięki, ale nie wpadnę i mam nadzieję, że większość osób po naszej stronie rzeki, również to oleje. Może nawet będzie jakiś bojkot tej parady w środowisku homoseksualnym? Bardzo bym na to liczył. Wydaje mi się, że to pewnie lesbijki wyjdą pierwsze z taką inicjatywą, zwykle to one zachowują zdrowy rozsądek i umiar.

 • Gabbid

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  A więc rozchodzi się o wywalczenie sobie przestrzeni publicznej. Jest to jakiś cel i może nawet środki są odpowiednie – pokazując skrajności uodparniamy społeczeństwo na te „mniej barwne” przejawy naszej inności.
  Widzisz Jacek! Nawet się z tobą zgodziłem 🙂

  Ale! Będę miał duże ALE 🙂 Taki już ze mnie sceptyczny drań 😀 Ale o tym nie dziś, pewnie dopiero w środę.

  Pozdrawiam
  G.

  P.S.
  Naprawdę nie wiem po co zgryźliwości; najwyraźniej po prostu musisz. Ok, przyjmuję to jako element rozweselający 🙂 i wzbogacający język dyskusji.
  Swoją drogą chciałbym zobaczyć i Rygę i Watykan 😀

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Wbicie sie w garnitur, podlizywanie homofobom i katolom, okadzanie detych autorytetow i wybrzydzanie na adopcje, nic nie pomoze.

  „Bo co można sobie myśleć o ostrym antyklerykalizmie, nagości, zakłócaniu porządku publicznego, brataniu się z PZPR-owcami, skrajnie lewicowych hasłach na transparentach, absurdalnych postulatów (wspomniana tęczowa flaga na budynku ambasady) oraz ogólnie rzecz biorąc dość wulgarnych treści. I pomyśleć, że w to wszystko wplata się jeszcze wątek adopcji dzieci.”

  Straszne: jak mozna byc antyklerykalem, lewicowcem, nie zywic nienawisci do PZPR, wypisac na transparencie „Polska nie jest kolonia Watykanu” czy „Panie prezydencie, gej jest twoim bratem”, i jeszcze uwazac ze (zgodnie z wspolczesna wiedza naukowa) adopcja dzieci przez pary LG (takie badania znam; co do BT – nie znam, ale moze ktos bardziej socjologiczno-psychologiczny podpowie) nie stanowi zadnego zagrozenia dla dzieci (w normalnym, demokratycznym kraju, gdzie obowiazuje zasada rozdzialu kosciolow od panstwa).

  Tak. Straszna rzecz. Jak mozna dazyc do tego, by Polska stala sie krajem normalnym…

  A po PO niczego sie nie spodziewam i nie potrzebuje wsparcia ani Jana Marii, ani Donalda. Po LiD zreszta tez niewiele sie spodziewam i jeszcze mniej oczekuje (prof. Szyszkowska!). Tyle, ze nie beda w takim stopniu przeszkadzac samoorganizowaniu sie spoleczenstwa i nie beda kompromitowac Polski.

  A ponizej dajacy do myslenia list, pewno wielu z nam znany:

  „Pan poseł Jan Rokita.

  Szanowny Panie pośle,
  Piszę do Pana żeby wyrazić swoje głębokie ubolewanie po zapoznaniu się z
  Pańską wypowiedzią w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

  Nie jestem nikim ważnym, mam 22 lata, studiuję i pracuję w Warszawie,
  pochodzę z tzw „Polski B”.

  Mocno wierzę, że tylko uczciwa, solidna praca, tylko przejrzystość, tylko
  sprawiedliwe traktowanie innych może doprowadzić do tego, że w Polsce
  będzie się żyło dobrze. Dążenie do takiego stanu rzeczy uważam za swój
  cel i obowiązek.

  Mocno wierzyłem, że właśnie Platforma Obywatelska jest tym głosem,
  który odpowiada moim przekonaniom. Mocno Platformie ufałem, polecałem ją
  znajomym, przekonywałem ich. Z uwagą i przejęciem śledziłem wydarzenia
  ostatnich miesięcy na scenie politycznej. W dyskusjach broniłem
  Platformy przed zarzutami, starałem się usprawiedliwiać wszelkie
  niezręczności czy pomyłki.

  To chyba oczywiste, na które ugrupowanie głosowałem.

  Społeczeństwo Obywatelskie. Nadzieja. Perspektywy. Czyste ręce.
  Zaufanie. Uśmiechnięty pan Tusk.

  Dziś dowiedziałem się, że zasługuję na postawienie mnie w jednym szeregu
  z „komuchami”. Tylko dlatego, że urodziłem się homoseksualistą, i chcę z
  tym faktem godnie żyć. Dlatego, że chcę móc odwiedzić swojego partnera w
  szpitalu, dlatego że chcę móc na poczcie odebrać jego list. Chcę móc
  go oficjalnie przedstawiać jako osobę, z którą łączy mnie coś więcej,
  niż niezobowiązująca znajomość. Chciałbym prawnej legitymizacji mojego
  zaangażowania w związek.

  Ale to przecież byłoby nieuzasadnione „uprzywilejowanie”, prawda?

  Zostałem więc przez Pana zaliczony do „marginesu”.

  Mówi Pan coś o szacunku. Nigdy nie sądziłem, że jest Pan cynikiem, takim
  jak Jarosław Kaczyński lub Roman Giertych.

  Czuję się przez Pana, jako przedstawiciela Platformy, zdradzony, i to
  zdradzony w sposób tym bardziej ohydny, że po prostu nie mam dla siebie
  alternatywy politycznej wobec Platformy – która mnie odrzuca.

  Tak jak Pan mówi, nie chce Pan żebym uznawał Platformę za wyrazicielkę
  moich poglądów. Słowo w słowo za Lechem Kaczyńskim. Gratuluję postępów.

  Brak słów, żeby więcej o tym pisać. Pewnie i tak Pańscy współpracownicy,
  ani tym bardziej Pan, nie doczytali mojego listu do tego miejsca.

  z poważaniem.

  Paweł Duńczewski

  do wiadomości:
  p. Elzbieta Radziszewska, rzecznik ds. kobiet i rodziny
  p. Sławomir Piechota, rzecznik ds. polityki społecznej „

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  „A więc rozchodzi się o wywalczenie sobie przestrzeni publicznej.”

  Sic! Przestrzen publiczna jest z definicji publiczna. Ja nie chce jej zawlaszczac tak jak KrK czy PiS. Carl Schmitt nie jest moim idolem.

  A w srode ide do dentysty.

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Chwileczkę. Przecież ja nie mówię, że geje nie nadają się na rodziców. Jeśli są odpowiedzialnymi, stabilnymi uczuciowo ludźmi, którzy potrafią zapewnić dziecku dom, bezpieczeństwo i szereg innych potrzeb, to jak najbardziej powinno się to im umożliwić. Pragnę tylko zauważyć, że to trochę absurdalne, aby w tak delikatnej sprawie manifestować w skandalizującej formie.
  Dla porównania: czy chciałbyś, aby adopcja była przyznana pewnej heteroseksualnej parze, bardzo aktywnie udzielającej się na różnego rodzaju „Marszach życia”, głosząca na transparentach hasła antyeuropejskie, homofobiczne, radiomaryjne, nacjonalistyczne? Ja nie, bo wydaje mi się, że ktoś, kto publicznie głosi hasła nienawiści nie może być dobrym rodzicem. Dlatego również mam za złe uczestnikom Europride, że do tego przykładają ręce.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  „Pragnę tylko zauważyć, że to trochę absurdalne, aby w tak delikatnej sprawie manifestować w skandalizującej formie.”

  Proponuje Koledze wystapic z tym haslem podczas kolejnej konwencji LiD, PiS, PO, wzglednie nasiadowki Episkopatu Polskiego lub tez drugiego posiedzenia Sejmu kolejnej kadencji.

  Owocujacych obrad zycze!

 • Magda

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  „Przyznana” to złe słowo. Raczej – „sprzedana”. Przecież za tytuł „europride” się płaci i to olbrzymie pieniądze

 • Gabbid

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Jacek!!! Dlaczego na argument Chagrina odpowiadasz pyskówką? Jeżeli nie masz kontrargumentu to po prostu nie zaśmiecaj komentarzy.

  Przepraszam wszystkich za odejście od tematu, ale myślę, że będzie sympatyczniej gdy weźmiemy sobie do serca zasadę kulturalnej i logicznej dyskusji.

  Pozdrawiam

  P.S. Jeszcze nie wyprodukowałem obiecanego na dziś komentarza do argumentu Jacka o „przestrzeni publicznej”, przepraszam, nagły nawał obowiązków; ale się pojawi.

  P.S.2. Wypowiedź ws PO i Rokity powinna się raczej znaleźć w komentarzu do artykułu o wyborach. Tutaj to tylko rozmydla problem.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Proponuje PT Dyskutantowi sprawdzic w slowniku jezyka polskiego co znaczy slowo „pyskowka””.

  Ja tylko zwrocilem uwage, ze jesli nie bedziemy domagali sie praw dla siebie w sposob zdecydowany i widoczny, to zakulisowe rozmowy, racjonalne argumenty i wytezona dzialalnosc w ramach istniejacych partii, skonczy sie tak, jak zludzenia autora listu, ktory zacytowalem wyzej.

  I to zacytowalem swiadomie i w zupelnie wlasciwym miejscu.

  Poza tym proponowalbym pp. Ch. i G. przeniesc dyskusje na jakies forum dyskusyjne niewirtualne. Moze KIK?

  Co do zasmiecania, to za takowe uwazam rzucona en passant, bez zadnego uzasadnienia uwage kolejnego „dyskutanta” o „zaplaceniu” za EP.

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Szkoda tylko, że Wasze zdecydowane i widoczne działania kreują homoseksualistów na zboczeńców, a już co najmniej dziwaków. Najwyraźniej wychodzicie z założenia, że cel uświęca środki- najważniejsze żeby dali związki partnerskie nawet pod presją Europy nawet za cenę utraty resztek sympatii społeczeństwa, które nie jest znowu aż tak szalenie konserwatywne, jak na Bałkanach czy za wschodnią granicą.

  I proszę nie kojarzyć mnie ani kolegi Gabbida o jakieś powiązania z ruchem katolickim, bo zapewniam, że przynajmniej ja nie mam z nimi nic wspólnego. Czy według Ciebie, każdy sceptyk w tej sprawie kieruje się wyłącznie względami wiary? Przecież tu chodzi tylko i wyłącznie o dobre obyczaje i zwykłe poczucie dobrego smaku.

  W toku dyskusji zarzuciłeś mi metody Pospieszalskiego. W takim razie, zastanawiam się jak odczytywać Twój ostatni post. Wydaje mi się, że to zwykłe uciszanie adwersarza i pokazanie mu, gdzie jego miejsce, skoro się z Tobą nie zgadza, najlepiej to, jakby się on w ogóle nie udzielał i poszedł sobie inne fora dyskusyjne zwłaszcza katolickie. Taktyka charakterystyczna dla wspomnianego już dziennikarza.

 • Jacek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Wczoraj w portalu PARDON pojawila sie informacja o wyzwaniu Wierzejskiego do dyskusji przez Biedronia.

  Wiele komentarzy bylo bardzo napastliwych (zeby nie powiedziec wiecej). Jeden z komentarzy zaś brzmial nastepujaco:

  „23:18 [ 3.10.2007] The Observer
  Nie mam nic przeciwko odmiennej orientacji seksualnej, ale ten pan haslami gejowskimi podciera sobie tylek i buduje „kariere”. Nie wiem czy jakikolwiek gej chcialby, zeby go kojarzono z tym panem. Dzieki niemu neandertalscy bezmozgowce ze skrajnej prawicy moga rzucac hasla j.w. 🙂 „

  Czy to nam czegos nie przypomina…? A przeciez Robert nie „biega z gumowymi penisami na głowie”.

  Na prawde – nie przyjmujmy optyki naszych wrogow. Nie warto.

 • Chagrin

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Nawet kiedy jest ona uzasadniona?

 • marek

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Bieganie podstarzalych dziadkow ze zwisajacami fiutami po miescie w czasie parady , przedstawi srodowiska gejowskie tak jakby w czasie demonstracji pro gejowskiej obnazenie ekschibicjonisci ganiali na golasa .

 • Twoje PP

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  mam nadzieję że nie dojdzie do parady i znajdą się jakieś przepisy które uniemożliwią „WAM” przemarsz. Nie podoba mi się to że manifestujecie swoją orientację publicznie. Jestem w stanie zaakceptować przyznanie WAM praw do związków partnerskich ale siedźcie sobie spokojnie w domkach !!!

 • Dominik

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  A podoba Ci sie jak heterycy manifestuja swoja orientacje?

 • Mikser

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Ja to bym cegłówkami w nich po nawalał….
  [detrollator ma nadzieję, że autor(ka) jest świadom(a) karalności nawoływania do przemocy. IP odnotowane.]

 • Piotr

  [Re: EuroPride 2010 przyznana Warszawie!]

  Ludzie, czy Wy nie macie pojęcia ile wpłynie kasy najróżniejszym przedsiębiorcom i Władzom Miasta? Przecież tego typy imprezy, naganiają kasę od sklepikarza po hotelarza.
  Zawsze wiedziałem, że mieszkam w zacofanym kraju. Czy Polacy nauczą się robić pieniądze?
  Czy pieniądze gorzej śmierdzą od geja, niż heteryka?
  Na koniec moje motto dla Was:
  Czemuś biedny? Bo głupi!!!
  Czemuś głupi? Bo biedny!!!

  Może warto pomyśleć, że przez taką organizację imprezy wpłynie kilkadziesiąt milionów euro dla setek osób i przedsiębiorców!!!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa