Ty też przedłuż sobie wakacje i spędź je z polską prawicą!

Zapraszamy do lektury nowego, trzynastego numeru Krytyki Politycznej pod hasłem „Wakacje z prawicą”.

W numerze między innymi obszerne wywiady z Cezarym MIchalskim, Radosławem Sikorskim i Janem Rokitą (przecież mamy wakacje z prawicą!)

Tym razem z wątków homiczych:

[S. Sierakowski:]: Proszę powiedzieć, czy kwestie takie jak prawo do aborcji, prawa mniejszości – to dla Pana tematy zastępcze? Jakie są pana poglądy w tej sprawie?

Radosław Sikorski [senator PiS, były szef MON]: To są kwestie dla niektórych ludzi absolutnie fundamentalne. Jeśli chodzi o związki partnerskie między wolnymi ludźmi, to nie widzę przeszkód. Dopóki nie nazywa się tego małżeństwem, nie mam z tym kłopotu.

W Polsce nie ma środowisk gejowskich, które nazywałyby to małżeństwem.

Bo one działają tak, jak my działaliśmy w latach 80., tzn. wiedzą, że jeszcze nie mogą sobie na to pozwolić i działają taktycznie. Jeden z moich konserwatywnych przyjaciół, John O'Sullivan w artykule w „The National Review” napisał, że może przyszłość polegała będzie na tym, że będą różne rodzaje związków międzyludzkich, których małżeństwo sakramentalne, takie „na zawsze” będzie ukoronowaniem.

Hm…! Zapraszamy do komentarzy.

Dodatkowo Igor Stokfiszewski o emancypacji gejów poprzez rynek i konsumpcję (a raczej o zagrożeniach z tym związanych) w kontekście wystawy zdjęć Warszawskie upadki i powstania Sławka Byliny, do obejrzenia w REDakcji do końca września.


2 komentarzeTy też przedłuż sobie wakacje i spędź je z polską prawicą!

  • Chagrin

    [Re: Ty też przedłuż sobie wakacje i spędź je z polską prawicą!]

    Proszę mi wyjaśnić, kogo konkretnie pan minister ma na myśli mówiąc: „my w latach 80.”? Do kogo on porównuje środowiska gejowskie? 😉

  • pip

    [Re: Ty też przedłuż sobie wakacje i spędź je z polską prawicą!]

    Beliny

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa