Seks, homiki i kasety wideo

Amerykanie skrupulatnie obejrzeli wszystkie filmy z wątkami homiczymi w poszukiwaniu gorących scen łóżkowych. Zapewne z nudów. I co znaleźli?

Znaleźli kawał dobrego kina. Od ocenzurowanego Nocnego kowboja, poprzez Księdza po Kolejny gejowski film. Portal www.afterelton.com przedstawił listę scen homiczego seksu, które szokowały kolejne pokolenia kinomanów. Jak to z rankingami bywa – lista jest wybiórcza i zapewnie niejeden LGBTofilmoznawca miałby dużo do dodania. Do czego bardzo zachęcamy. My też co nieco dodaliśmy. W większości są to filmy z wątkami męsko-męskimi. Redakcja dwoi się i troi w poszukiwaniu gorących scen w polskim kinie, zarówno gejowskich jak i lesbijskich.

1. Nocny kowboy (Midnight cowboy) (1969)
Jedyne co może spotkać Joe Bucka, młodego kowboja w Nowym Jorku, to ogromny sukces w świadczeniu usług seksualnych bogatym kobietom. Zamiast amerykańskiego mitu zastaje świat zepsucia, naiwności i osamotnienia. W tłumie wielkomiejskiej dżungli spotyka Rizzo, emigranta żyjącego na skraju nędzy, który z czasem okazuje się jego jedynym przyjacielem. Podczas rozpaczliwej walki o przetrwanie, na dnie nędzy i upodlenia Joe odkrywa coś zupełnie mu nieznanego: przyjaźń i bezinteresowne oddanie. Film Johna Schlesingera z Dustinem Hoffmanem. Film posiadał w pierwotnym scenariuszu wątek gejowski, który został później usunięty.

2. Sunday, Bloody Sunday
Bob Elkin, zepsuty, niedojrzały i cyniczny 25-letni artysta jest obiektem namiętnej miłości ze strony rozwiedzionej businesswoman, Alex Greville oraz lekarza w średnim wieku, Daniela Hirsha. Bob „obdziela” łaskawie swoimi względami oboje kochanków, a ci – świadomi istnienia trójkąta – godzą się z upokarzającą sytuacją, nie umiejąc wyrzec się Boba.
Jednak pewnej niedzieli ukrywana gorycz, żal i zazdrość wybuchają z gwałtowną siłą. Alex i Daniel stawiają Boba przed koniecznością dokonania wyboru. Kolejny film Johna Schlesingera,pokazujący pierwszy gejowski pocałunek (Peter Finch, Murray Head).

3. Song of the Loon
Western gejowski, będący pierwowzorem Brokeback Mountain. Pozytywnie ukazana miłość i seks między dwoma mężczyznami, w kontekście modnej wtedy filozofii wolności i wolnej miłości.

4. A Very Natural Thing (1974)
Były student seminarium duchownego szuka szczęścia w miłości i stałego związku. Zestawienie heteroseksualnej monogamii i „otwartego” i wolnego od zobowiązań gejowskiego życia.

5. Saturday Night at the Baths (1975)
Pierwszy film pokazujący gejowską saunę w latach 70 tych.

6. Rocky Horror Picture Show (1975)
Film, który doskonale spełnia wszystkie założenia filmu kultowego opracowane przez Umberto Eco. Od 25 lat jest bez przerwy pokazywany w kinach amerykańskich i ma swoje niezwykle oddane grono wielbicieli. „Rocky Horror Picture Show” to niesamowita mieszanka komedii, horroru i musicalu. Do tajemniczego zamku zamieszkiwanego przez groźnego doktora Frank-N-Furthera pewnej nocy trafiaja Janet i Brad, którym zepsuł się samochód. Para ta stanie świadkiem stworzenia przez doktora idealnego kochanka Rocky'ego Horrora.

7. Making Love (1982)
Pierwszy ważny holywoodzki film o tematyce gejowskiej. W czasie, gdy w kinie zamiast seksu pokazywano ogień na kominku, obraz dwóch rozebranych mężczyzn (Michael Onktean and Harry Halin) spędzających czas w łóżku budził ogromne oburzenie. Film zszedł z ekranów niebywale szybko, a aktorzy skarżyli się, że gra w Making Love popsuła im reputację na zawsze.

8. Another Country (1984)
Film oparty na sztuce Julian Mitchell, opowiada o miłości rosyjskiego szpiega Guya Burgessa, granego przez młodego Ruperta Everetta do Jamesa Harcourta (Cary Elwes).
Film nominowany do Złotej Palmy w Cannes w 1984 roku.

9. Pocałunek Kobiety-pająka (Kiss of the Spider Woman) (1985)
Film na podstawie powieści Manuela Puiga o tym samym tytule. Opowieść dwóch mężczyznach siedzących w jednej celi: Valentino Arregui (Raul Julia) jest politycznym więźniem, a homoseksualistą Luisem Molina (William Hurt). Za rolę Luisa Wilhelm Hurt otrzymał Oskara. Był to pierwszy przypadek w dziejach Oskarów, w którym przyznano tą nagrodę aktorowi grającego otwartego geja.

10. Moja piękna pralnia (My Beautiful Laundrette) (1985)
„Moja piękna pralnia” opowiada o związku pomiędzy Omarem, zatrudnionym w podupadającej pralni. Omar najmuje dawnego przyjaciela z dzieciństwa, Hojnego, należącego do gangu gnębiącego Pakistańczyków. Pralnia zaczyna prosperować coraz lepiej, a wspólnicy nawiązują romans.

źródła:
Lista filmów: http://www.afterelton.com/movies/2007/6/gaymoviesexscenes
Opisy filmów pochodzą z portalu: www.webfilm.pl oraz www.wikipedia.org

Cdn.

Autorzy:

zdjęcie Paweł Walczak

Paweł Walczak

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 4; nazwa: pawelwalczak

5 komentarzySeks, homiki i kasety wideo

 • Michal

  [Re: Seks, homiki i kasety wideo]

  Nie sadze, zeby Amerykanie z http://www.afterelton.com obejrzeli wszystkie filmy z watkami homicznymi, a juz na pewno nie skrupulatnie 🙂
  Nie mozna bowiem dokonujac jakiegos – nawet – subiektywnego bilansu „homowatkow” w kinie zapomniec o „Anders als die Anderen” z 1919 roku (!), niemym filmie, ktorego tematem jest milosc miedzy dwoma mezczyznami i zakazujacy ja paragraf 175 niemieckiego kk.
  Ten film to prawdopodobnie pierwszy film w historii kina zajmujacy sie tematem homoseksualizmu. Tak przynajmniej podaje „Das Lexikon Homosexualitaet in Film und Video” Bruno Gmuender Verlag. Polecam!
  Ale dzieki za artykul i linki do youtube!
  W ogole piszcie wiecej o kinie!
  Pozdrawiam.

 • Jerzyk

  [Re: Seks, homiki i kasety wideo]

  Moje ulubione filmy z tej listy: Pocalunek kobiety-pajaka i Nocny kowboj… nie ma co -klasyka po prostu

 • Edward

  [Re: Seks, homiki i kasety wideo]

  A Mullholand Drive?

  [inetrwencja detr. – to nie serwis randkowy]

 • buster

  [Re: Seks, homiki i kasety wideo]

  Zainteresowanym doglebnymi studiami historycznofilmowymi w temacie polecam znakomita monografie Vito Russo pt. „The Celluloid Closet” (1st ed. 1985). Ksiazka miala zreszta swoja „wersje” telewizyjna (dokument pod tym samym tytulem). Niestety nie zostala jeszcze przelozona jezyk Norwida i Giertycha. Moze ktos ma ochote? 🙂 Pozdrawiam homiczo.

 • ania gawrylyak

  [Re: Seks, homiki i kasety wideo]

  gowno a gdzie wideo??

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa