Wieści ze świata…

Wieści ze świata.

Austria:

Cios dla konserwatystów: sąd najwyższy dokonał kasacji wyroku znanego działacza organizacji LGBT Kurta Kricklera, skazanego wcześniej za zniesławienie skrajnie prawicowego polityka. Krickler, członek zarządu ILGA Europe, uznał działalność jednego z dawnych liderów konserwatystów, u władzy na początku lat dwutysięcznych w koalicji ze słynnym Jorgiem Haiderem, za propagowanie ideologii nazistowskiej. Pan, którego to stwierdzenie dotyczyło, Walter Tancsits, publicznie negował fakt prześladowania homoseksualistów przez III Rzeszę i wspierał rozmaite nagonki na organizacje LGBT.

Sprawa tym samym rozpocznie się od nowa.

O polskiej przygodzie Kurta Kricklera przypominamy w linku na samym dole.

Turcja:

Lambda Istambuł najprawdopodobniej nie zostanie zarejestrowana. Wedle tureckiego prawa nielegalna jest działalność wszelkiej organizacji pozarządowej o statutowych celach sprzecznych z wartościami rodzinnymi. Działalność na rzecz osób LGBT uznawana jest za niemoralną z zasady.
Do tej pory żadna organizacja LGBT nie działa w Turcji legalnie, próby powoływania stowarzyszeń kończyły się nawet grzywnami za nielegalne zgromadzenia. W instytucjach publicznych montowany jest filtr internetowy blokujący lesbijskie i gejowskie strony.
Czy nie przypomina to Państwu postaw i postulatów pewnych znajomych?
Przypominam, że Turcja aspiruje do członkostwa w Unii Europejskiej, a Polska niedawno poparła jej starania!

A ty, gdzie jedziesz na last minutę? Jeśli do słonecznej Turcji, warto jeszcze zwrócić bilet!

Republika Południowej Afryki:

Dwie działaczki LGBT, pracujące także jako wolontariuszki – streetworkerki promujące bezpieczniejsze postawy wobec HIV, zostały odnalezione zamordowane, a przed śmiercią były torturowane.

Niestety to kolejny przykład wyjątkowego okrucieństwa wobec lesbijek w RPA. Tamtejsze organizacje pozarządowe apelują do państwa o zapewnienie bezpieczeństwa kobietom, w tym kobietom homoseksualnym, które są w tym kraju niezwykle silnie stygmatyzowane.

Zebrano z doniesień mediów homiczych

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa