George Michael: trochę inna historia


George Michael, a właściwie Georgios Yorgos Kyriacos Panayiotou jest jednym z najbardziej znanych gejowskich pop–artystów. Jest piosenkarzem równie zdolnym do tworzenia wielkich przebojów jak do pakowania się w kłopoty. Jego piosenki okupują czołówki list przebojów, a tabloidy prawie co tydzień karmią żądną wrażeń publikę szczegółami z życia prywatnego gwiazdora.

Coming out Georga Michaela (obyśmy takich coming-outów nie mieli) został dokonany w 1998 roku w programie CNN, po tym, jak artysta został aresztowany w Los Angeles za „czyny lubieżne” w toalecie w Will Rogers Memorial Park w Beverly Hills. George padł ofiarą prowokacji policji, a ponętnym policjantem, który uwiódł piosenkarza był Marcelo Rodriguez. Całe zdarzenie kosztowało artystę 810$ oraz 80 godzin robót publicznych.
Wszystko to George skomentował kilka miesięcy później w wyjątkowo żartobliwy sposób, nagrywając słynne video „Outside”.

Na płycie „Ladies & Gentlemen” znalazła się też piosenka „A Moment With You” poświęcona policjantowi Marcelowi Rodrigezowi.

W następnym roku piosenkarz zaczyna działać na rzecz naszej społeczności, uczestnicząc w koncercie Royal Albert Hall w Londynie na „Equality Show” dla uczczenia 30. rocznicy wydarzeń w Stonewall Inn (razem z Jimmym Somervillem, Boyem Georgem i Eltonem Johnem).

Opinia publiczna poznaje też partnera Georga – Kennego Gossa, jego partnera od 1996 roku. Panowie żyją szczęśliwie do dzis i planują pobrać się po zakończeniu obecnej trasy koncertowej. Kenny Goss otworzył też w Dallas w 2005 roku Goss Gallery, w której są wystawiane wspólnie zbierane dzieła sztuki.

Wraz z coming-outem George Michaela wyjaśniła się tajemnica jego kryzysu 1993-1996. Piosenkarz był związany 1991 roku z projektantem mody Anselmem Feleppe. Niestety, szczęscie nie trwa długo; Anselm dowiaduje się, że jest nosicielem wirusa HIV i umiera w 1993 roku na wylew krwi do mózgu. Po śmierci partnera George Michael pisze wyjątkową piosenkę „Jesus To A Child”.


Piosenkarz angażuje się też w akcje charytatywne związane w finansowaniem leczenia AIDS, jak płyta „Red Hot & Dance” w 1991 roku lub koncert pamięci Freddiego Mercury'ego w 1992 roku na stadionie Wembley w Londynie, śpiewa też z Eltonem Johnem.


10.07.2007 George Michael po raz pierwszy występuje w Polsce, mamy nadzieję, że podobnie jak podobnie jak występu w zeszłym roku Elton John, gwiazdor nie zapomni o doli polskich homików. A na koniec zapraszamy jeszcze do przesyconego erotyzmem (także męsko – męskim) Killer (Papa Was a Rolling Stone).

Zapraszamy też do kin, w których można obejrzeć opowieść „George Michael: Inna Historia” będący biografią i swoistą spowiedzią piosenkarza.

Historia George'a Michaela to również historia współczesnych stereotypów pisze gazeta.pl. Ze łzami w oczach wspomina piosenkarz związek z poznanym na koncercie Rock in Rio Anzelmo Feleppe, który zmarł na AIDS (jemu poświęcił „Jesus to a Child”). Gdy Anzelmo robił badania na HIV, George Michael siedział z rodziną przy bożonarodzeniowym stole – rodziną, która o tym związku nie miała pojęcia. Gdy odbierał Grammy za „Faith”, sam pytał siebie – jeśli gwiazda pop jest gejem, to „jak to się może skończyć?”. Skądinąd wybornie potrafił George Michael „wygrać” rozdmuchiwane skandale, które zresztą wciąż mnoży, jakby sam chciał co jakiś czas porzucić życie wymuskanego gwiazdora z teledysków i dotknąć dna. W tym kontekście nawet jego łagodny, aksamitny głos brzmi paradoksalnie. I z upływem lat brzmi coraz lepiej.

źródła:
www.wikipedia.org,
http://serwisy.gazeta.pl/film/1,22535,4291548.html
www.filmweb.pl

3 komentarzeGeorge Michael: trochę inna historia

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa