- homiki.pl - https://homiki.pl -

Gej najlepszym przyjacielem kobiety?

„Diamenty mogą być wieczne, ale najlepszymi przyjaciółmi kobiet są… geje – tak w każdym razie twierdzą autorzy nowej książki, która jest pierwszym przewodnikiem po świecie gejów i ich heteroseksualnych przyjaciółek.” pisze www.onet.pl [1] za The Guardian.
(…)
Melissa De La Cruz, jedna z osób odpowiedzialnych za wydanie książki, powiedziała, że pracując przy niej chciała sprzeciwić się powielaniu stereotypu zniewieściałego geja. Dlatego też zdecydowała się opowiedzieć, jak jej współpracownik Tom Dolby, gej, wspierał ją bardziej, niż ktokolwiek spośród jej przyjaciół, kiedy poroniła, i kiedy oboje z mężem przechodzili załamanie.

– Tom to prawdziwy mężczyzna – opowiada.

Stereotypom nie sprzeciwia się specjalistka od mody, Karen Robinovitz, która miała „gejo-druhny” na swoim weselu – zamiast druhen-kobiet. Jej najlepsi przyjaciele i obiekty pożądania (w czasach, gdy Karen dorastała) to właśnie geje. „Moi przyjaciele żartują, że zakochuję się w chłopcach, którzy kochają chłopców, bo to emocjonalnie bezpieczne, ale ja się z tym z całego serca nie zgadzam! Tu chodzi o modę”, pisze Robinovitz w swoim rozdziale, zatytułowanym „Shop Girls”.

Jej przyjaciółki, kobiety, rywalizują ze sobą podczas zakupów i „tak naprawdę chcą, żeby twój tyłek wyglądał grubo”. Zaprzyjaźnieni geje sprawiają natomiast, że czuje się, jak „Maria Antonina i jej dwór”. Namawiają ją, by kupowała rzeczy ekstrawaganckie, mówią, że wygląda bosko i „trzymają moją torebkę z większą gracją niż ja sama”.
(…)
Dolby opowiada, że dla gejów i ich przyjaciółek nieodparty urok ma sytuacja, w której mogą sobie „opowiadać o mężczyznach, którzy im się podobają, wiedząc, że nie będą musieli konkurować o ich względy. Geje uwielbiają dramatyczne sytuacje, a to odpowiada kobietom, bo one też to lubią”.