Propagandy reaktywacja…

Zagadka: jak dwa razy zabłysnąć w mediach? Ponownie ogłosić zakaz propagandy homoseksualnej. Tak właśnie uczynił minister Giertych. Prace nad ustawą, która „zakazywałaby” owej „propagandy” w szkołach trwają.

Przeciwko całej tej absurdalnej sytuacji protestowaliśmy, także na homikach.pl wysyłając list do premiera. Premier na list nie odpowiedział.

Dziś przeciwko inicjatywom ministerstwa edukacji opowiedziała się minister Kluzik – Rostkowska.

Przypomnijmy o co chodzi:

Minister Giertych i koledzy uważają, że istnieje coś takiego jak „propaganda homoseksualna”, która, jak dowiedzieliśmy się niedawno, jest na dodatek „hedonistyczna”. Co to takiego ta propaganda – już nie wiadomo, ale podobno ulice polskich miast i witryny sklepowe aż od niej ociekają (nie wierzysz? Poszukaj w archiwum newsów).
W liście do premiera pisaliśmy i udowadnialiśmy, że owej „propagandy” nie ma, nie istnieje, jest dziwnym tworem w głowach kilku uprzedzonych panów. Teza o ociekaniu od homoseksualizmu witryn sklepowych nieźle to ilustruje.

Obracamy się, jak powiedziano ostatnio w innej kwestii, w domenie psychiatrii. Roman Giertych i jego otoczenie to osoby uprzedzone do wszystkiego, co homo. Dodatkowo zauważyli, że na dokuczaniu innym (tu – homikom) można zbić jakiś tam kapitał polityczny (a gdzie etyka?).
Wypowiedzi wybitnych znawców szkolnictwa dostatecznie wykazały, że resort edukacji jest dla obecnego ministra tylko środkiem do realizowania własnych politycznych koncepcji. Gdyby Roman Giertych był zamiast ministrem edukacji ministrem np rolnictwa, być może mielibyśmy właśnie projekt ustawy zakazującej propagandy homoseksualnej na wsi. Gdyby Roman Giertych był np ministrem sportu, być może lustrowałby pod kątem orientacji różnorakich zawodników przed jakąś olimpiadą. Gdyby był ministrem gospodarki morskiej, tępiłby „zboczenia” wśród marynarzy. I tak dalej.
Tylko po co to?

Domagamy się, by przeciwdziałać uprzedzeniom, a nie utwierdzać uprzedzenia rękami państwowych urzędników!!!!

Homiku! Twoje podatki finansują opluwające Cię Ministerstwo Edukacji, zrób coś z tym!

***

Oświadczenie zarządu KPH w sprawie wspomnianego wyżej projektu ustawy i poczynań Ministerstwa Edykacji

Warszawa, dnia 16 maja 2007 r.

Oświadczenie w spawie projektu o zmianie ustawy o systemie oświaty

Kampania Przeciw Homofobii, ogólnopolska organizacja działająca na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób bi- i homoseksualnych, z niepokojem przyjęła dzisiejszą informację Ministra Edukacji Narodowej – Romana Giertycha w sprawie zmian w ustawie o systemie oświaty. Zaprezentowana w dniu dzisiejszym [tj. 16 maja – red] nowelizacja, ma na celu, jak się wyraził minister Giertych „ochronę uczniów przed treściami zagrażającymi ich prawidłowemu rozwojowi psychicznemu i moralnemu, m.in. godzącymi w zasadę ochrony małżeństwa i rodziny, w tym poprzez propagowanie homoseksualizmu”.

W przekonaniu naszej organizacji projekt tej ustawy jest sprzeczny z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej i umowami międzynarodowymi dotyczącymi praw człowieka wiążącymi Polskę. Zgodnie z art. 32 ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Bezdyskusyjnym jest, iż ten konstytucyjny zakaz dyskryminacji obejmuje także swobodę głoszenia poglądów, które np. nie są odzwierciedleniem poglądów Ministerstwa Edukacji Narodowej, jeżeli oczywiście mieszczą się one w określonych ramach prawnych. Należy również wspomnieć o takich zagwarantowanych w ustawie zasadniczej wolnościach jak wolność badań naukowych, wolność nauczania czy w końcu swoboda debaty publicznej i wolność słowa.

Projekt ustawy nie definiuje, czym jest propagowanie homoseksualizmu i jakie działania będą sprzeczne z ustawą. Tak zaproponowane ogólne i nie sprecyzowane brzmienie przepisu pozostawia możliwość jego nadużywania i naginania, w zależności od zaistniałych potrzeb. Wprowadzenie do ustawy niedookreślonych i nieostrych sformułowań będzie zapewne stało w sprzeczności z konstytucyjną zasadą demokratycznego państwa prawa, z której wypływa m.in. wymóg tzw. przyzwoitej legislacji.

Pragniemy przypomnieć, że polskie organizacje gejowsko-lesbijskie działają zgodnie z polskim prawem, a część z nich posiada status organizacji pożytku publicznego, co oznacza, że polskie państwo przyznało, iż spełniają one szczególnie ważną i istotną misję w społeczeństwie.

Wierzymy, że zaproponowana prz z ministra Giertycha ustawa, nie zostanie przyjęta przez Radę Ministrów. Jeśli jednak tak by się stało, Kampania Przeciw Homofobii będzie wnioskowała o zorganizowanie „wysłuchania publicznego” na etapie prowadzenia prac przez Sejm, a w razie ewentualnego zaakceptowania przez Parlament – oceny ustawy przez Trybunał Konstytucyjny.
Będziemy również na bieżąco informować instytucje europejskie o wszystkich działaniach rządu dyskryminujących osoby bi- i homoseksualne.

Jutro, 17 maja, obchodzony jest Światowy Dzień Przeciw Homofobii [list z datą 16 maja – przyp. red] . Postawa polskich władz pokazuje, że jeszcze wiele wysiłku potrzeba, aby zniknęły uprzedzenia i stereotypy, podtrzymywane przez złą wolę polityków.

Zarząd Kampanii Przeciw Homofobii

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa