Hetero listy piszą

Miło jest otrzymywać listy. Te, które docierają do naszej redakcji to w większości historie coming-outów gejów i lesbijek. Każdy list jest inny. Większość znajduje miejsce na naszej stronie. Swoje przemyślenia opisują także inne orientacje. Oto jeden z ostatnich listów. Może nie jest tak źle?

—————————————–
Witam.

Jestem osobą heteroseksualną jednakże brzydzę się czymś takim jak homofobia. W głowie mi się nie mieści, jak można być aż tak ograniczonym i prymitywnym, żeby dyskryminować drugiego człowieka. Sama dobrze wiem jak to jest paść ofiarą nietolerancji- słucham innej muzyki niż wszyscy, ubieram się inaczej i mam szereg poglądów niekoniecznie popularnych wśród innych ludzi. Przede wszystkim nie ukrywam się z tym, chociaż jestem osobą bardzo wrażliwą i każdy atak pod moim adresem przyjmuję bardzo emocjonalnie.

Jestem również osobą głęboko wierzącą. Nie zgadzam się z postawą kościoła, który twierdzi, że homoseksualizm jest chorobą, którą powinno się leczyć. Jezus jest miłością i dla niego wszyscy są równi, bez względu na wszystko.

Nie potrafię zrozumieć zjawiska homofobii bo po prostu nie do przyjęcia dla mnie jest dyskryminowanie osób mających inną orientację. Miłość jest najpiękniejszym uczuciem, w każdej postaci i nie powinno się jej zwalczać.

Przede wszystkim nie powinno się walczyć z czymś co nam samym nie czyni żadnej krzywdy i w niczym nam nie przeszkadza. Dewiza 'żyj i pozwól żyć innym' jest więc tutaj jak najbardziej na miejscu.

Najgorszej jest na wsi. Dobrze wiem coś na ten temat, ponieważ mieszkam na niej od urodzenia. Ludzie są jeszcze bardziej zacofani niż to jest w ogóle możliwe. Coś innego, mniejszość jest od razu klasyfikowana jak coś gorszego. Generalnie inny jest synonimem słowa gorszy. Jako jeden z członków Kampanii Przeciwko Homofobii jestem z Wami całym sercem. Wiem, a raczej zdaję sobie sprawę z tego jak Wam jest ciężko tym bardziej patrząc na nasz żałosny rząd, nie bez powodu wyśmiewany w Unii Europejskiej.

Pozdrawiam serdecznie
Monika M.

—————————————–

Osoby wszystkich orientacji, które chciałyby się podzielić swoimi życiowymi przemyśleniami zapraszamy do korespondencji z redakcją listy(at)homiki.pl.

Autorzy:

zdjęcie Monika M.

Monika M.

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 206; nazwa: MonikaM

3 komentarzeHetero listy piszą

 • johan

  [tak nawiasem mówiąc…]

  detr.: komentarz usunięty.
  uprasza się o umieszczanie komentarzy dotyczących treści komentowanego artykułu. innego rodzaju wypowiedzi prosimy przesyłac na adres Redakcji.

 • piotrek_jasiewicz

  [Re: Hetero listy piszą]

  W naszym społeczeństwie pełnym codziennej agresji, takie słowa są jak ogród w mieście. Chciałbym umieć chronić z osobami jak Monika, to co naprawdę jest ważne.

 • Kasia

  [Re: Hetero listy piszą]

  Popieram w pełni autorkę listu. Każdy ma prawo do takiego życia jakiego chce i jakie jest dla niego najlepsze. Chciałabym, żeby homoseksualizm był wreszcie traktowany normalnie, tak jak i pozostałe orientacje. Żeby każdy mógł otwarcie mówić o swoim partnerze/partnerce i okazywać mu/jej uczucia; żeby pary czy to homo czy też heteroseksualnie nie były nigdy pokazywane palcami jako coś nienormalnego i dziwnego.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa