Polska (i Łotwa) w biuletynie AI USA OUTfront

Najnowszy numer biuletynu Amnesty International USA OUTfront przynosi opis sytuacji osób LGBT w Polsce i na Łotwie.

Biuletyn otwiera krótkie podsumowanie sytuacji społeczno-politycznej w kontekście środowisk LGBT w Polsce i na Łotwie, m.in. wzmianka o homofobicznych wyskokach polityków piastujących najważniejsze pozycje w państwie oraz o zachęcaniu do przemocy i używaniu mowy nienawiści w Polsce oraz informacje o trudnościach, jakie napotkali organizatorzy GayPride w Rydze i przymykaniu oczu przez władzę na brutalne kontrdemonstracje.

Dalej przedstawiono biogramy kilkorga działaczy ruchu LGBT na Łotwie i w Polsce, a cały biuletyn zakończono zaproszeniem do pisania listów do premierów Polski i Łotwy, wzywających do przestrzegania praw osób LGBT poprzez m.in. „powstrzymywanie się przez osoby piastujące stanowiska publiczne od wygłaszania homofobicznych twierdzeń” czy „zapewnienie, że organy ścigania działają z należytą starannością w celu ochrony osób LGBT przed aktami przemocy”.

Dobrze, że o nas słychać, hen tam za wielką wodą…

Biuletyn dostępny pod adresem: http://www.amnestyusa.org/outfront/Spring_07.pdf

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa