Mężczyzna homoseksualny

…zna tylko jedną kobietę, swoją matkę. Ona jest jego pierwszą kobietą i jedyną taką pozostaje. Nigdy jej nie oszuka, a każdy niedzielny poranek, nie zważając na okoliczności, nawet gdy noc poprzednia tak stosunkowo obfita i długa była, jej właśnie poświęca. Rozmawia z nią telefonicznie, omawia menu na cały tydzień, relacjonuje ostatnie zakupy i zwierza się od czasu do czasu, gdy pozna znów kogoś – być może wreszcie tego właściwego.

Chrystian odwiedzał swoją matkę w każde niedzielne popołudnie i wpadał na kawę. Mieszkali przecież w tym samym mieście. Tylko dwukrotnie musiał odwoływać to niedzielne spotkanie. Za pierwszym razem – gdy ranny został przywieziony do szpitala, po tym, jak poprzedniej nocy znaleziono go w jakimś ciemnym zaułku. Zwykły napad, nic szczególnego. Za drugim razem, gdy pojechał z trójką przyjaciół na weekend, na wyspę Rugię, na słoneczko. Potem mamusia pytała, czy mili są ci jego koledzy, szelmowsko mrugając przy tym okiem, a Chrystian czerwieniał wtedy jak piwonia, ale nic nie odpowiedział.
Nigdy zresztą matce tego nie mówił: że tak naprawdę to kocha facetów i żadna kobieta nic dla niego nie znaczy. Pierwszy seks z mężczyzną uprawiał Chrystian mając 48 lat, siedem miesięcy przed śmiercią matki. Specjalnie w tym celu pojechał do Amsterdamu. Chrystian ma teraz 53 lata: za późno, by się na stałe z kimś związa – wzrusza ramionami. W niedzielne popołudnia chodzi teraz regularnie na cmentarz.

Z Holgerem to całkiem inaczej. Ze swoją matką mógłby konie kraść – tak twierdzi i ciąga mamusię na każda paradę CSD oraz koncerty Georgetty Dee. Mamusia to uwielbia i z zapałem plotkuje o swym homoseksualnym synalku. Że taki dobry chłopak, nie sprawia zupełnie żadnych problemów, zaś ona też nie ma problemu z jego homoseksualnością; a jeszcze jak młodo przy tym wygląda, pomimo swoich 41 lat… A w ogóle to te geje są super, tacy rodzinni a przy tym światowi i eleganccy. Mamusia ma jeszcze dwóch innych synów, obaj ożenieni, ale Holgerka i tak kocha najbardziej, i nikt go jej nie odbierze.

Mówi się, że stosunki między matkami a ich homoseksualnymi pociechami to coś szczególnego. One pierwsze dowiadują się, że ich syn jest inny niż większość. I one są w stanie, o wiele bardziej niż ci pozostali, to zrozumieć i wybaczyć. Oczywiście nie rozumieją przy tym niczego i w głębi duszy, przez całe życie zadają sobie pytanie: jaki błąd popełniłam w trakcie wychowywania. Bo któżby inny był winien losu ich syna? A tego, że syn nie przyprowadzi jej wnuków, nie, tego nie jest mu jednak w stanie wybaczyć. Ale o tym sza…

Matki i ich pedalscy synkowie. Obie strony czerpią z tego korzyści. On uczy się od niej, jak w każdym zwątpieniu i trosce znaleźć u kobiety pociechę i zrozumienie, jak z kobiety uczynić powierniczkę-przyjaciółkę. Zaś ona nie musi obawiać się konkurencji ze strony innych kobiet. Ostatnio – wyznaje Chrystian – opowiedziałem mamie, na jej grobie, o swoim pierwszym stosunku analnym: to było naprawdę niesamowite, móc jej o tym wreszcie powiedzieć.

—————–
taz z 13.3.2007, ELMAR KRAUSHAAR, tłum. J. Boguszewicz
Elmar Kraushaar, rocznik 1950, redaktor Die Tageszeitung (taz) oraz telewizji Deutsche Welle. Autor kilku książek o środowisku gejów niemieckich i ich emancypacji w społeczeństwie. Od 1995 jako felietonista taz redaguje tam stałą rubrykę: der homosexuelle Mann…

16 komentarzyMężczyzna homoseksualny

 • jem kanapki z ogórkiem

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  A ja mam z moją matką bardzo słaby kontakt. Nigdy nie umiałem jej się zwierzać, nawet opowiadać o takich małych sprawach. Głupio się czuję nawet gdy pyta o której wrócę.
  A z tym, „ona pierwsza wie” to naprawdę znacie takich homoseksualistów, którzy jako pierwszym osobom, powiedzieli swoim matką? Ja myślę, że szybciej to się odbywa na szczeblu przyjaciół, czy rodzeństwa. (u większości).
  Tekst smutny, ale napisany ciekawie.

 • Malhebre

  [oj]

  Wszyscy geje napinają pępowinę a nikt jej nie przecina? Zdecydowanie tekst mi się nie podoba.

 • martynka

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  Powiedziec na grobie matki o pierwszym stosunku analnym, niesamowite:(

 • Kylid

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  Tekst ciekawy, zwiazek z matka to zawsze dość specyficzna więź (choc czesto różna),warto przeczytać i powyzsza grafika ciekawie się komponuje z tekstem, nadaje jakiś dziwny ton.

 • tulipan

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  znam takich co mamie powiedzieli pierwszej… Ma od doskonala wiez z matka i dobrze mu bardzo z tym. No moze czasem matka prawie wszystko o nas wie, ale z drugiej strony ja takiego dobrego kontaktu z mama nigdy nie mialem…

 • ww

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  A moja sądzi, że pale gandzie, chyba nie zawsze wszystko wie 😛

 • Jacek

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  Zaraz się wyrzygam !!! Rozmawiać na cmentarzu ze zwłokami o pierwszym stosunku analnym. To coś jak jeden ze Stonsów, który najrał sie popiołem ze skremowanego Tatusia.

 • Darek

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  Cześć. Nie wiem gdzie napisać, więć zwracam się do Was. Niedawno odkryłem że mam skłonności homoseksualne. Proszę o kontakt do jakiejś kliniki, która wyleczy mnie z tego. Z góry dzięki.

 • royte_pomerantsn

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  Darek. Orientacji się nie leczy. Z orientacji należy się cieszyć – tak normalnie, jak z koloru oczu czy barwy głosu 🙂

 • Darek

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  Nie załamuj mnie nie chcę być pedałem !!! Wiem że są takie kliniki.

 • Uschi

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  Bycie pedałem jest fajne :). Ja na przykład jestem sobie lesbą i dość sobie to chwalę 😉

 • Darek

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  No, lesbijką to mógłbym być…

 • Nina2

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  To ja chce byc gejem!

 • Darek

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  fuujjjjjjj

 • Ja

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  Powiem tak: każdy homoseksualista ma niezdrowe relacje z matką. Są one różne. Ja też niczego jej nie mówię, czasami może czuję wręcz nienawiść. Ale jednak ona w jakiś dziwny sposób jest nr 1, mimo że tego nie czuję. Jestem na psychoterapii (ale spokojnie, nie na takiej, która ma mnie „uzdrowić”, ani nie na żadnej katolickiej, bo tych nie uznaję, mimo że jestem katolikiem). Poszedłem na nią z innego powodu, ale przy okazji dowiedziałem się różnych rzeczy na temat homoseksualizmu. Teraz na wszystkich gejów, których znam spojrzałem z innego punktu i moja teza nt. niezdrowych relacji z rodzcami, przede wszyskim z matką potwierdza się, dlatego nie wierzę w żadne teorie z wrodzonym homoseksualizmem. Polecam poczytać sobie także o archetypie matki i o związanym z nim kompleksie matki. Napewno sporo znajdziecie w nim informacji na swój temat. Pozdrawiam

 • Ivo

  [Re: Mężczyzna homoseksualny]

  Jaaa, to co ty tutaj wypisujesz to kompletne
  bzdury. Wygladasz mi na egzaltowanego faceta, ktorego latwo przerobic. Temu psychoterapeucie tylko pogratulowac, ze w tak krotkim czasie brainwashed ciebie. Ale to jest w koncu ich zadanie. Pojdz do innego terapeuty tam dowiesz sie na pewno innych, rownie fascynujacych rzeczy o samym sobie, ktorych dotad nie wiedziales. Zaloze sie, ze te bzdety takze kupisz. Badz krytyczny a nie tak latwowierny. Wierz mi, mam pewne doswiadczenie w tej sprawie. Tutaj jest cala masa t.zw. lifeguide i psychoanalitykow, ktorzy niestety wylacznie mysla o naladowaniu swojego konta. Jeszcze raz – badz krytyczny !!!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa