Wieści z Brazylii…

Wieści z Brazylii w Gazecie Wyborczej:

Jeśli ksiądz potępi z ambony homoseksualizm, według przygotowywanego właśnie w Brazylii prawa będzie mu grozić od dwóch do pięciu lat więzienia
Projekt tzw. ustawy o homofobii przewiduje też, że od trzech do pięciu lat za kratkami powinien spędzić rektor seminarium, który odrzuci wniosek homoseksualisty o przyjęcie na studia. Byłoby to pierwsze tego typu prawo na świecie. Projekt jest właśnie opracowywany w brazylijskim senacie i zdążył już wywołać w całym kraju gorącą dyskusję.

Początkowo projekt miał być głosowany w ostatnią niedzielę, ale protesty przeciwników pohamowały senatorów. By ostudzić nastroje, wyznaczyli oni specjalną grupę roboczą, która jeszcze nad dokumentem popracuje. Według przeciwników pomysł nie służy niczemu innemu jak tylko prześladowaniu religii i osób wierzących. Zwolennicy wskazują, że trzeba pilnie walczyć z narastającą w kraju falą agresji wobec homoseksualistów. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3998604.html

Moje uwagi.

Rozmaite ustawy przeciwko mowie nienawiści i homofobii istnieją – na przykład we Francji można ścigać homofobiczne treści głoszone publicznie. Głoszenie nienawiści jest karalne – trudno jednak ocenić proponowaną w Brazylii karę więzienia za proporcjonalną do czynu.

Po drugie, zwraca uwagę, jak zwykle, szamotanina przedstawicieli wyznań i religii. Uważam za jak najbardziej słusznie zapobieganie temu, by przedstawiciele religii w odezwach do ogółu społeczeństwa stygmatyzowali osoby homoseksualne. Niestety, także w Polsce, dokuczanie lesbom i pedałom wydaje się dla wielu duchownych co najmniej fajnym hobby.

Poza tym przeciwdziałanie homofobii, szerzeniu nienawiści w społeczeństwie, wszelkim stygmatyzacjom i publicznemu dokuczaniu to po prostu obowiązek państwa.

1 komentarz do: Wieści z Brazylii…

  • Marian

    [Re: Wieści z Brazylii…]

    To pewnie biskupi beda trafiac na 3 lata do wiezienia jak nie beda chcieli wyswiecac kobiety na ksiedza a jak dadza pokute za jedzenie miesa w piatek to tak na 3 miesiace.

    Za gloszenie postu 2 lata proponuje 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa