Oświadczenie Fundacji „Kultura dla Tolerancji”

Kraków, 15/03/2007

Fundacja „Kultura dla Tolerancji”, organizator Krakowskiego Festiwalu Kultury Gejowskiej i Lesbijskiej „Kultura dla Tolerancji”, stanowczo protestuje przeciw planom Ministerstwa Edukacji Narodowej „zakazania propagandy homoseksulanej” oraz groźbom zwolnień nauczycieli i nauczycielek o orientacji homoseksualnej.

Od kilku dni narasta w Polsce otwarta demonstracja homofobii wyrażona pełnym nienawiści językiem ministrów R. Giertycha i jego zastępcy M. Orzechowskiego. Dzisiejsze wystąpienie w-ce ministra edukacji, który zapowiada zwalnianie ze szkól nauczycieli i nauczycielek gejów i lesbijek, jest nie do przyjęcia w ramach demokratycznego porządku i pluralizmu społecznego. Jest gwałtem zadanym zasadzie szacunku i godności ludzkiej. Jest także oburzającą manipulacją, gdzie homoseksualizm przyrównuje się do zboczeń i dewiacji.

Minister Orzechowski od dłuższego czasu kompromituje siebie i Polskę. Teraz zaczął obrażać i podżegać do nienawiści. Jest godnym ubolewania fakt, że szefostwo MEN pozwala sobie bezkarnie obrażać obywateli i deptać ludzką godność. Demokracja pozwala wyrażać różne opinie, jednak z poszanowaniem i próbą zrozumienia drugiego człowieka. Jasno widać jednak, że politycy LPR, w tym ci odpowiedzialni za edukację młodych Polek i Polaków, mają w pogardzie podstawowe zasady demokracji, pozostają natomiast wierni swojemu rodowodowi łysych zadymiarzy z Młodzieży Wszechpolskiej.

Ministerstwo jest na prostej drodze do zmienienia polskiej szkoły w siedlisko nienawiści, homofobii i innych irracjonalnych lęków. Swoimi działaniami usprawiedliwa społeczne wykluczenia, buduje bariery i uczy jak nienawidzić każdej odmienności. Trudno także odeprzeć skojarzenia pomiędzy propozycjami legisjalcyjnymi M. Orzechowskiego i R. Giertycha a ustawodastwem nazistowskim. Co będzie dalej, aż strach myśleć.

W obecnej sytuacji politycznej Fundacja „Kultura dla Tolerancji” dołoży wszelkich starań, aby piętnować każdy przejaw homofobii i mowy nienawiści. Czujemy się jeszcze bardziej zobligowani do czynnego działania na rzecz praw gejów i lesbijek. Wierzymy, że Polacy i Polki odrzucą nienawistną propagandę rządzącej koalcji i opowiedzą się za społeczeństwem gdzie jesteśmy „różni, ale wszyscy równi”.

W imieniu Fundacji

Samuel Nowak
prezes Fundacji Kultura dla Tolerancji

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa