Mężczyzna homoseksualny…

…jest szerszy w biodrach od swego heterycznego przeciwieństwa. Naprawdę! Proszę zwrócić tylko na to uwagę. Liczne pomiary przeprowadzone na żywych osobnikach od dawna potwierdzały tę obserwację. Podobnie jest też z węższymi ramionami, delikatniejszą skóra, zbyt małą ilością androgenów, dodatkowym chromosomem X, dominującą matką, trudnościami z opanowaniem gwizdania na palcach, nie mówiąc już o rzucaniu piłką. Ale to jeszcze nie wszystko: za głośna muzyka disco prowadzi tak samo do tej szczególnej formy seksualności jak nadmierna konsumpcja marihuany, sterylizacja przeprowadzona w wieku średnim czy też zbyt wielka ilość naszpikowanego estrogenami mięsa wołowego pochodzącego z Wielkiej Brytanii.

Jednak dopiero suma tychy wszystkich ekstrawagancji może prawdziwego faceta uczynić pedałem. Nauce niech będą dzięki, za zgromadzenie w tej analizie wszystkiego, co należy. Bo nauka nieustannie badać musi i tropić to, co szczególne, nienormalne, by to, co normalne, normalnym pozostało. „W jaki sposób to działa?” brzmiało zawsze to początkowe pytanie, a pęd do eksperymentowania nie znał po prostu granic. Tak każda mądrość stawała się w końcu trzęsawiskiem. Najnowszą rewelację przedstawił na przykład tygodnik Stern: małe geje (oczywiście powinno być: mali geje! -tł.) nie rozrabiają, bawią się lalkami i lubią nosić rajstopki, nawet na zajęciach z WF-u. Cóż za piramidalne odkrycie. Jakie odsłaniają się tu horyzonty myślowe!

Dalej jest jeszcze lepiej: Te „nietypowe dla płci formy zachowań” potrafią zrobić z małego chłopczyka wielką ciotę, natomiast dziewczynka w bramce na boisku, która jakoś wcale nie ma ciągot do zabawiania się laleczką Barbie – ta wcale nie musi stać się walczącą lesbą, donosi nam Stern: „czy takie dziewczynki zostaną lesbijkami, trudno jest przewidzieć”.

Czegóż nas to uczy? Orientacja seksualna mężczyzn jest o wiele bardziej uwarunkowana biologicznie, niż środowiskowo-wychowawczo – twierdzą teoretycy zabaw z laleczkami. Męski homoseksualizm jest zatem wrodzony. A skąd się biorą lesbijki? Istnieją takie w ogóle? Czy może Martina Navratilowa zatrzymała się po prostu w rozwoju?

Cóż nas to jednak w końcu obchodzi! My, chłopaki możemy odetchnąć i spokojnie wyluzować. Tacy przyszliśmy na świat, nasza natura to czysta i niezafałszowana forma. Jesteśmy bio-homiczni. I basta! Nikt nic na takie dictum powiedzieć nie może.

Sprzeciw! Nic, naprawdę zupełnie nic nie zostało nam do kolebki włożone. Przeciwnie, musieliśmy ciężką pracą wypracować to, co uczyniło z nas tym, czym/kim obecnie jesteśmy. Długotrwały trening „kociego chodu”, w rajstopkach i z peruką, niezliczone godziny, gdy ćwiczyliśmy paluszek, by całkiem naturalnie i z gracją unosił się w razie potrzeby kontaktu z filiżanka, wreszcie to kołysanie biodrami, falsecik, czy w końcu ten pięciopalcowy chwyt oburzenia, gdy chwytaliśmy wyimaginowaną kolię na naszych piersiach: to całe feministyczne przegięcie, od którego Stern uwolnić nas pragnie, nie! Tego nie uczą w żadnej szkole! W trudzie i znoju dziedziczy się to, mozolnie ćwicząc w domowym zaciszu.

Że to wszystko nieprawda? Że to tylko marna biologia a nie czar kreacji? Niech sobie to szanowna nauka jeszcze przemyśli. Tak łatwo nie tłumaczy się świata. W końcu małe heteryki (wiem wiem: mali heterycy!- tł.), ci „prawdziwi” chłopcy też nie przychodzą na świat z kierownicą samochodową czy piłką nożną. A i słynny chód Johna Wayne`a nie został im przydzielony na jakiejś sali porodowej. Poty i łzy płynęły zatem po obu stronach i dopiero po długich latach, w wyniku tego całego rozwojowego treningu i mozołu, widać tą drobną przecież, ale jednak różnicę.

———————————————————-

taz 18.7.1996, ELMAR KRAUSHAAR, tłum. J. Boguszewicz
Elmar Kraushaar, rocznik 1950, redaktor Die Tageszeitung (taz) oraz telewizji Deutsche Welle. Autor kilku książek o środowisku gejów niemieckich i ich emancypacji w społeczeństwie. Od 1995 jako felietonista taz redaguje tam stałą rubrykę: der homosexuelle Mann.

foto: kadr z filmu Queer as Folk

7 komentarzyMężczyzna homoseksualny…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa