Homiki uciekają z Rosji, we Włoszech bliżej ustawy

Wieść dość sensacyjna.

Dwóch homoseksualnych mężczyzn, Rosjan, uzyskało we Francji status uchodźców politycznych. Obydwaj we własnym kraju padli ofiarą przemocy ze strony policji – ze względu na orientację seksualną.

Pierwszy mężczyzna, żyjący na dalekim rosyjskim wschodzie, był przez wiele miesięcy szykanowany przez policję, zawiadomioną przez sąsiadów, że gdzieś w pobliżu mieszka pederasta. Po „ucieczce” do Francji osiadł w dzielnicy zamieszkałej przez dużą liczbę Rosjan – nadal padał ofiarą przemocy ze strony rodaków. Skończyło się na dotkliwym pobiciu.

Drugi, młody chłopak, mieszkał w Obwodzie Kaliningradzkim i został zatrzymany w miejscu spotkań (czyli tak zwanej pikiecie). Został zaaresztowany, policja poddała go torturom.

Obecnie obydwaj są bezpieczni we Francji, pod opieką organizacji pozarządowych.

Tymczasem pod koniec zeszłego tygodnia odbyła się w Moskwie wielka konferencja prasowa prezydenta Putina. Prezydent „niestety” dostał z sali pytanie o sprawy homicze. Przypominamy, zeszłoroczna moskiewska parada została rozgromiona przez skinów, grupy religijne i różnego rodzaju „patriotów”. Putin odrzekł, że jest przeciwko dyskryminacji, ale przeważają „względy demograficzne”. Ręce opadają – słowa słowa, nierozmnażalność homików dyżurnym straszakiem.

Tymczasem we Włoszech nowa zabawa: Benedykt XVI w niedzielę ponownie zaapelował o „silną rodzinę”. Media polskie sprawy nie zauważyły, lecz była to też odpowiedź na „sensacyjną” debatę wokół kwestii homiczej we włoskim episkopacie. Na przykład Biskup Aosty Anfossi zaapelował w prasie o poważne rozważenie wprowadzenia innych form rodziny, niż małżeństwo. Za przykład podał Francję. Wedle badań szacuje się, że ustanowienie związków partnerskich homo i hetero przyczyniło się tam do dzietności. Demografia, o której buczał Putin – nie przegrywa.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa