Globalna Wioska – Święto Różnorodności

Globalna Wioska – Święto Różnorodności
Warszawa, Plac Konstytucji
3 marca 2007 r. (sobota), godz. 10:00 – 20:00

Globalna Wioska – Święto Różnorodności to część ogólnoeuropejskiej kampanii Każdy inny – wszyscy równi (All Different, all Equal – Kampania Młodzieży na rzecz Równości, Praw Człowieka i Uczestnictwa) prowadzonej przez Radę Europy od czerwca 2006 do września 2007. Globalna Wioska organizowana jest przez polskie organizacje pozarządowe działające na rzecz tolerancji; głównym organizatorem jest stowarzyszenie Lambda Warszawa. Otwarcia warszawskiej Wioski dokona sam dyrektor Kampanii, Michael Raphael.

Globalna Wioska – Święto Różnorodności będzie wydarzeniem wyjątkowym w Polsce. Na Placu Konstytucji wybudowana zostanie ogromna hala namiotowa o wymiarach 10×20 metrów. Wewnątrz hali będą mieściły się stoiska organizacji pozarządowych działających na rzecz tolerancji z Polski i wielu krajów europejskich.

Przez cały dzień w namiocie, na specjalnie wybudowanej scenie będzie gorąco od wydarzeń artystycznych i edukacyjnych. Można będzie uczestniczyć w warsztatach antydyskryminacyjnych, wziąć udział w debatach z zaproszonymi gośćmi, również z zagranicy. Nie zabraknie też koncertów, wystaw, happeningów i pokazów filmów związanych z tematyką wykluczeń. Zmęczeni będą mogli po prostu przysiąść w namiotowej kawiarence i poczuć ducha różnorodności.
Szczególnie ciekawym i inspirującym projektem będzie Żywa Biblioteka. Książkami w Żywej Bibliotece są ludzie – reprezentanci grup spotykających się z uprzedzeniami i postrzeganych w sposób stereotypowy, którzy często padają ofiarą dyskryminacji lub izolacji społecznej. Każdy zainteresowany będzie miał możliwość „przeczytania ich” – porozmawiać z nimi, skonfrontowania się z własnymi uprzedzeniami. W takiej bibliotece, „książki” nie tylko mówią, ale też mogą odpowiadać na pytania czytelników, same zadawać pytania, a nawet same się uczyć.

Globalna Wioska – Święto Różnorodności jako projekt edukacyjny zmierza do ukazania różnorodności społecznej, budowania postawy otwartości, wspierania tolerancji i dialogu.

Globalna Wioska – Święto Różnorodności kładzie szczególny nacisk na aktywny i zróżnicowany kontakt odwiedzającego z zaprezentowanymi treściami. Każdy zainteresowany przechodzień będzie mógł uzyskać informacje z pierwszej ręki od zaproszonych organizacji pozarządowych co dzieje się w poszczególnych miejscach Europy w zakresie przeciwdziałania dyskryminacjom, będzie mógł wziąć udział w przygotowanych projektach, warsztatach, obejrzeć film, wystawę, posłuchać muzyki, porozmawiać z zaproszonymi gośćmi.

Warszawa, stając się miastem otwartym na różnorodność, będzie miała okazję zapoznać się z doświadczeniami innych miast europejskich w zakresie walki z wykluczeniami.

Globalna Wioska – Święto Różnorodności będzie miejscem dla każdego, kto jest otwarty i docenia ludzką różnorodność lub chce się dowiedzieć, dlaczego należy ją szanować zgodnie z głównym hasłem Kampanii Każdy inny – wszyscy równi.

5 komentarzyGlobalna Wioska – Święto Różnorodności

 • ww

  [Re: Globalna Wioska – Święto Różnorodności]

  ładne

 • Kanapka

  [Re: Globalna Wioska – Święto Różnorodności]

  Szkoda, że tego dnia rozpoczynam pracę w wolontariacie. A zależało mi, by tam być.

 • www.antykaczy.blog.onet.pl

  [Re: Globalna Wioska – Święto Różnorodności]

  ja równiez zaluję ze nie bedzie mnie raczej mogło tam byc wrrrr :/ bo sie super ciekawei zapowiada
  heh – ma przynajmniej nadzieje ze „mój” Kraków nie pozostanie Warszawie dłuzny i że tegoroczne Dni Równości będa równie swietne 😛

 • Kubus

  [Re: Globalna Wioska – Święto Różnorodności]

  Troche nudno, nie?

 • www.antykaczy.blog.onet.pl

  [Re: Globalna Wioska – Święto Różnorodności]

  hhe dlaczego nudno ? 😛

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa