Polityka historyczna ciąg dalszy – lustrujemy

Czytelników spragnionych wieści o lustracji opowiemy dziś o TW Benie.

Pod tym pseudonimem ma się kryć Bogusław Wołoszański, znany z programu telewizyjnego „Sensacje XX wieku”. Obecnie Wołoszański kończy prace nad serialem historycznym „Twierdza szyfrów” (w obsadzie plejada gwiazd).

Otóż w drugiej połowie lat 1980tych Wołoszański, jako korespondent telewizji w Londynie, miał z wielką chęcią przystąpić do współpracy z wywiadem (ponieważ pragnął poznać tajniki tego fachu). O sprawie rozpisuje się Rzeczpospolita (ostatnio ulubiona gazeta codzienna homików.pl).

W sprawie jest ciekawy wątek homiczy. Otóż TW Ben miał między innymi potwierdzać opinie bezpieki w sprawie homoseksualizmu jakiejś telewizyjnej gwiazdy. W raportach IPNu mają znajdować się zapiski, z kim owa gwiazda „współżyje” itp.

Zbieranie informacji o orientacji seksualnej było powszechne w PRL. Druga połowa lat osiemdziesiątych to dodatkowo groza akcji „Hiacynt” przeprowadzanej przez SB przeciwko osobom homoseksualnym.

Dwa lata temu wybuchła afera akt „Hiacynta”. Okazało się wtedy, iż nadal są przetrzymywane przez władze. Organizacje LGBT domagały się zniszczenia informacji o prywatnym życiu, które dawniej zgromadzono.

2 komentarzePolityka historyczna ciąg dalszy – lustrujemy

  • [Lustrujemy i papierów nie niszczymy!]

    Gdyż pierwsze nie ma sensu bez drugiego! A skoro igrzyska mają trwać, coraz to nowe mięso musi być armatnim kulom podstawione. Ale że będzie to „mięsko” Bogusława Wołoszańskiego, któżby się spodziewał?! W tej sprawie zastanawia mnie tylko, użycie jakich to metod śledczych „sbecja” zaleciła „Benowi”, by ustalił (rozumiem, że ponad wszelką wątpliwość!) orientację seksualną inwigilowanego… ;))

    A tak poważnie, to dopóki bycie osobą homoseksualną będzie oznaczało bycie kimś gorszym, takie teczki zawsze będą tworzone a nigdy niszczone! W końcu jest to doskonały punkt zaczepienia do szantażowania kogoś.

  • człowiek

    [Czekamy na nazwisko]

    B. Wołoszański przyznał się, że ów człowiek „zastąpił go na placówce w Londynie”. Co za problem, aby sprawdzić, kim był wówczas tajemniczy gej? Lada dzień w mediach pojawi się nazwisko. Czekamy na ów przymusowy coming out…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa