Nieopodal Simona Mola

Czytelnicy zapewne znają sprawę Simona Mola. Jeśli nie, polecam reportaż Jakuba Janiszewskiego:

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,3846291.html

Tymczasem jest drugie doniesienie do prokuratury w sprawie domniemanego świadomego zakażenia HIV. Tym razem w populacji homiczej. Wczoraj sprawę nagłośniło radio RMF FM i Dziennik Zachodni.

[tu artykuł z Dziennika Zachodniego, zamieszczam link by umożliwić zapoznanie się z całą historią: http://tychy.naszemiasto.pl/wydarzenia/689051.html]

Podejrzanym jest Jacek W. z Jastrzębia Zdroju. Doniesienie do prokuratury wniósł jego były chłopak (też ma na imię Jacek). Jacek W. o swoim zakażeniu miał wiedzieć już na początku tego związku – panowie nie stosowali prezerwatyw. Drugi Jacek, ten poszkodowany, twierdzi, że jego były mógł zakazić jeszcze inne osoby (do których dotarł).

Jackowi W. grozi do 3 lat więzienia za świadome zakażenie HIV.

Smutna historia. Życie okazuje się bardziej skomplikowane i zaskakujące niż niejeden film.

Przy okazji kazanie o prezerwatywie.

Drodzy państwo. W takich czasach przyszło nam żyć. Istnieje coś takiego, jak AIDS. Prezerwatywę stosujemy ZAWSZE i stosujemy WSZYSCY. Możecie z jej zrezygnować tylko wtedy, jeśli zdecydujecie się na stworzenie stałego, wzajemnie wiernego związku. Ale i tu, żeby móc zrezygnować z prezerwatywy trzeba podjąć decyzję o wykonaniu testu na HIV – najlepiej pójść na test razem i wspólnie odebrać wynik. Test można zrobić anonimowo i bezpłatnie na terenie całego kraju, zobacz gdzie:

http://www.aids.gov.pl/index.php?page=testy

Wujek Dobra Rada ma coś jeszcze do powiedzenia. Z historii powyżej wiemy już, że nic nie boli tak, jak życie. Dlatego w związku warto rozmawiać. Warto ustalić „postepowanie kryzysowe” – co, jeśli związek (chwilowo) przestanie być wzajemnie wierny. Zdarza się. Należy wtedy wrócić do prezerwatywy i powtórzyć całą procedurę testu, by z niej znów zrezygnować.
Przy każdym (nowym) związku ominięcie tej procedury jest głupotą, bo stawką może być zdrowie i życie. Dotyczy to każdego, i heretyków i homików.

Tym, którym poczuli bunt w sercu z powodu powyższych może i surowych standardów przytoczę anegdotę. Zagraniczni eksperci często dziwią się, czemu w Polsce zdarzają się jeszcze ludzie tak głupi, by nie stosować prezerwatywy i nie stosować się do powyższej „procedury”. Po prostu w takich czasach żyjemy. Zmieniając świat zacznij od siebie, pamiętaj o gumie.

PS. Agenda Ministerstwa Zdrowia Krajowe Centrum ds. AIDS wydała ostatnio ulotkę zapobiegania HIV skierowaną do osób homoseksualnych. Oto jej wersja elektroniczna:
http://www.aids.gov.pl/files/publikacje/ulotka_MSM.pdf

4 komentarzeNieopodal Simona Mola

 • Kanapka

  [Re: Nieopodal Simona Mola]

  Jednak grzeszna gumka powinna być podstawą.
  I tego się trzymajmy.
  😉

 • jałowiec

  [Re: Nieopodal Simona Mola]

  >>Zagraniczni eksperci często dziwią się, czemu w Polsce zdarzają się jeszcze ludzie tak głupi, by nie stosować prezerwatywy i nie stosować się do powyższej „procedury”.

  może by zagraniczni eksperci miast naigrywac sie i pouczac popatrzyli co się u nich dzieje?
  z tego co sie orientuję wskaźnik zakażeń wśród homików jest nieporównanie wyższy u nich niż u nas…

  pozdr

 • MIchał

  [Re: Nieopodal Simona Mola]

  odsetek zakażeń u mężczyzn mających seks z mężączyznami jest wysoki w dwóch państwach, w których najbardziej przeminęła moda na prezerwatywę: w niemczach i holandii.

  poza tym, przytoczona przeze mnie anegdota nie dotyczyła homików, tylko ogólnie, społeczeństwa.

 • jałowiec

  [Re: Nieopodal Simona Mola]

  czyli w panstwach niezwylke rozwiniętych i wyedukowanych seksualnie – czuję tu jakiś dysonans…

  pozdr

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa