- homiki.pl - https://homiki.pl -

Francja i Włochy: homofobia jest karalna

Afera we Francji. Trwa tam właśnie bardzo burzliwa kampania wyborcza – być może nad Sekwaną po raz pierwszy urząd prezydenta piastować będzie kobieta, itp. Tymczasem prawicowy poseł Christian Vanneste, związany z ugrupowaniem obecnego prezydenta Chiraca, zrobił furorę w mediach jako dyżurny mędrzec od homoseksualizmu. Pan poseł przez wiele miesięcy opowiadał głupoty, które my niestety słyszymy od wielu naszych politykierów: że pedały i lesby są zboczone, że „stoją niżej” w moralnej hierarchii w porównaniu do „zdrowego” społeczeństwa. Vanneste podchwycił także myśl, że „promocja homoseksualizmu” doprowadzi do zguby ludzkości (z litości nie przypomnę, który z naszych polityków mówił coś bardzo podobnego).
Niestety! „Lobby homoseksualne” nie próżnuje i pan Vanneste napotkał na opór przeciwko jego „słusznym” poglądom. Usiłował też schronić się pod parasolem biskupów, na próżno. Tymczasem od grudnia 2004 zniewaga z powodu orientacji seksualnej jest we Francji karalna. Pan Vanneste został skazany i zapłaci trzy tysięcy euro grzywny. Mógł z tego samego paragrafu nawet trafić do więzienia, na pół roku. Teraz jego partia zastanawia się, jak pozbyć się dzielnego bojownika o zdrową i czystą Francję. Taka zabawa.

Tymczasem we Włoszech szykują się zmiany w prawie. Rząd jednomyślnie zatwierdził projekt ustawy rozszerzający zakres prawa antyrasistowskiego o dyskryminację na tle orientacji seksualnej. Tym samym karalne będą zniewagi i nawoływanie do nienawiści ze względu na pochodzenie etniczne, narodowość, przynależność religijną, orientację seksualną i tożsamość płci. Bardzo ładna ochrona.