Trzy homicze organizacje w ONZ!

Po wieloletnich przepychankach stało się: ILGA, LBL (organizacja duńska) oraz LSVD (Niemcy) uzyskały status organizacji doradczych przy ECOSOC (Radzie Gospodarczej i Społecznej) ONZu!

To naprawdę historyczne i niezmiernie ważne wydarzenie dla ruchu LGBT. Przyjęcie do ECOSOC jest wyrazem największego uznania i powagi, słowem, na skalę międyznarodową jest to niezwykłe wyróżnienie dla organziacji pozarządowej i uznanie tematu, jakim się organziacja zajmuje, za ważny. Dla ludzkości!

ILGA do ECOSOC dobijała się ponad dzisięć lat. Dotychczas napotykała na weto jakże egzotycznej (czyżby?) koalicji USA i państw islamskich.

To drugie tak doniosłe wydarzenie homicze w ONZcie w ostatnich dniach. Tydzień temu z inicjatywy Norwegii i z poparciem ponad pięćdziesięciu państw Rada ds. Praw Człowieka uznała za konieczne bliżej zeskanować zjawisko homofobii.

1 komentarz do: Trzy homicze organizacje w ONZ!

  • Tomek Szypuła

    [Re: Trzy homicze organizacje w ONZ!]

    Witam

    Do ECOSOC zostala przyjeta ILGA-Europe, a nie ILGA. ILGA-Europe jest europejska czescia ILGA i jest tez osobnym stowarzyszeniem.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa