- homiki.pl - https://homiki.pl -

Gej i lesbijka także człowiekiem roku The Times!

Czasopismo „The Times” przyznało tytuł Człowieka Roku 2006.

Jesteś nim TY. Użytkownik Internetu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3798086.html?skad=rss [1]
(Zobacz, jak wyglądała okładka.)

„Człowiekiem roku 2006 jesteś Ty” – ogłasza amerykański tygodnik „Time”, zwracając się do użytkowników internetu i honorując w ten sposób masowy rozwój internetowych treści i społeczności, tworzonych poprzez sieć. Werdykt „Time'a” ogłoszono w niedzielę nad ranem (czasu polskiego).
(…)
Mamy do czynienia ze „wspólnotą i współpracą o skali, jakiej dotąd nie widziano” – komentuje działalność internautów dziennikarz „Time'a” Lev Grossman. Jako przykłady wymienia „kosmiczne kompendium” internetowej encyklopedii – Wikipedii, serwis społeczności internetowej MySpace, który nazywa „metropolią on-line” i serwis YouTube, umożliwiający publikację w internecie własnych filmów.

– Za przejęcie sterów globalnych mediów, za ustanowienie i kształtowanie nowej, cyfrowej demokracji; za pracę za darmo i ogranie profesjonalistów w ich własnej grze – Ty zostajesz „Człowiekiem roku 2006 (magazynu) Time” – pisze w swym uzasadnieniu Grossman.

Czy ktoś jeszcze pamięta, jak wyglądało życie „wspólnoty” (o ile ona istnieje) LGBTQ w erze analogowej? Myślę, że wymaga ten temat opracowania.

Dziuękuję niniejszym Ludziom Roku, wszystkim twórcom i Czytelnikom serwisu homiki.pl!