Eurobarometr o homikach!

Opublikowano wyniki europejskich badań opinii publicznej Eurobarometr. Tym razem badano także poziom akceptacji dla małżeństw / związków partnerskich oraz adopcji. Poniżej wyniki. Uwaga! Pytanie brzmiało: Czy uważasz, że małżeństwa dla par osób tej samej płci / związki parnterskie winny być możliwe w całej Unii? Czy uważasz, że adopcja przez parę osób tej samej płci winny być możliwe w całej Unii?

http://ec.europa.eu/public_opinion/archives/eb/eb66/eb66_highlights_en.pdf (bardzo duży plik – ponad 8 mega, dane o homikach str 42)

Badanie wykazało, iż akceptacja homoseksualności jest raczej ograniczona. Tylko 32% Europejczyków jest zdania, iż pary tej samej płci mogłyby adoptować dzieci. W 14 na 25 państw poniżej jednej czwartej społeczeństwa akceptuje adopcję przez pary tej samej płci. Tymczasem opinia publiczna jest bardziej tolerancyjna jeśli chodzi o małżeństwa osób tej samej płci: 44% obywateli Unii zgadza się, że takie małżeństwa powinny być w Europie dopuszczalne. Warto odnotować, iż niektóre państwa bardzo wyróżniają się w poziomie akceptacji: Holandia na pierwszym miejscu z 82% akceptujących śluby osób tej samej płci i 69% opowiadających się za adopcją przez pary tej samej płci. Najsilniejszy sprzeciw odnotowano w Grecji, na Łotwie (w obu przypadkach odpowiednio 84% i 89% przeciw) oraz w Polsce (76% i 89% przeciw). Należy też przypomnieć, że małżeństwa osób tej samej płci lub podobne związki partnerskie obowiązują w Holandii, Belgii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

podkr. red.

Mądra Unia zapomniała, że związki można zawierać także we Francji, w Czechach, Luksemburgu, Portugalii, Słowenii, na Węgrzech…

Ogólnie szanowna Unia jakoś opis wyników napisała na kolanie. Co do adopcji, jesteśmy na szarym końcu, ostatni! W pytaniu pierwszym (małżeństwa) wyprzedzamy tylko Grecję, Cypr i Łotwę.

Poza tym pytania odnosiły się do całej Unii (bo Eurobarometr interesuje się Unią, a nie poszczególnymi państwami). Ciekawe, który z dziennikarzy to dostrzeże? Ciekawe, jakie byłyby wyniki, gdyby pytanie brzmiało Czy uważasz, że małżeństwa dla par osób tej samej płci / związki parnterskie winny być możliwe w Twoim kraju?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa