Czytanka: polskie homiki widziane z wysp

W odpowiedzi na liczne listy od stęsknionych Czytelników powraca niniejszym rubryka „Czytanka. Jak nas widzą”. Portal Onet zamieszcza polskie tłumaczenie artykułu z the Independent o polskich homikach i generalnie atmosferze u nas.

Zapraszamy do lektury tu:
http://wiadomosci.onet.pl/1376345,2677,kioskart.html

Na zachętę:

Dwadzieścia pięć lat temu dwaj identyczni bliźniacy, którzy niegdyś, w latach sześćdziesiątych, byli w Polsce gwiazdami kina dziecięcego, ukrywali się przed tajnymi służbami reżimu komunistycznego. Dzisiaj jeden z nich jest prezydentem, a drugi premierem i obaj są niezwykle dumni z zadziornych poczynań Polski w Europie i jej bliskiej przyjaźni ze Stanami Zjednoczonymi. (…)

Ale droga, jaką przebyli od ukrywania się do kierowania krajem, okazała się bardzo kosztowna dla wielu Polaków. Społeczność gejowska czuje się tu dziś wykluczona, tak jak bliźniacy 25 lat temu. Homoseksualiści w Polsce są pod ostrzałem, ponieważ grupy skrajnie prawicowej młodzieży niosące transparenty z napisem „zakaz pedałowania”, ciskają kamienie w uczestników parad równości, a ważni politycy wypowiadają mroczne groźby zwolnienia z pracy homoseksualnych nauczycieli, by „chronić dzieci narodu”.

Wersja brytyjska (pełen teskt):
http://news.independent.co.uk/europe/article2029283.ece

1 komentarz do: Czytanka: polskie homiki widziane z wysp

  • Emigrant

    [Re: Czytanka: polskie homiki widziane z wysp]

    Ostatnio zauwazylem, ze hasi homiczni rodacy pojawiaja sie coraz czesciej w G.A.Y Late w Londynie i ostanim razem chlopak stojacy przede mna nagle powiedzial do kolegi: „Ty patrz, ten z tylu jest fajny”. Ja sie instynktownie odwrocilem ale za mna nie bylo juz nikogo… 😉 hihi Do zobaczenia!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa