- homiki.pl - https://homiki.pl -

Mężczyzna homoseksualny…

…nie stanowi już tajemnicy. Heterycy od dawna mają wyrobioną o nim opinię, by móc tego seksualnie innego osobnika zidentyfikować i wykluczyć: szerokie biodra, falsecik, drobne kroczki no i oczywiście mały paluszek, który unosi się automatycznie, kiedy zbliża się do filiżanki. Wobec braku własnego wyrobionego obrazu samego siebie, geje przejęli to niedorzeczne wyobrażenie i przez dłuższy czas zadawali pytanie, czemu właściwie nie jesteśmy właśnie tacy, jak o nas mówią karykaturalne stereotypy. Wreszcie pedały za robotę się zabrały i zaprojektowały siebie samych. Powstały zatem obrazy i rysunki, wcale nie lepsze od poprzednich, równie uproszczone i jednostronne jak to poprzednie, kreowane przez naszych przeciwników image. W Internecie pełno jest testów, dzięki którym jakiś niepewny kandydat w ciągu dziesięciu minut może uzyskać pewność o swoim aktualnym statusie bycia, lub nie bycia homo”. Jak spedalony naprawdę jesteś? , Czy jesteś może gejem? – lub tez Uniwersalny test na homoseksualizm.

I kiedy przy haśle ulubiony kolor zakreślisz: różowy, a Cocktail przy ulubionym napoju, zaś na pytanie czy poszedłeś w ślimaka z facetem odpowiesz twierdząco, przecząco zaś (i to zdecydowanie) na: czy całowałeś się z kobietą – zgadnijcie, co wam wyjdzie? Kiedy zaliczy się jeden taki test, to jakby się wszystkie zaliczyło. Są one z reguły mało dowcipne, zaprawione za to z lekka nieświeżą ironią i licznymi głupimi stereotypami o tym jak właściwie żyją te pedały.

Francuzi w specjalnym letnim wydani magazynu dla gejów Têtu, są odrobinę bardziej odkrywczy. „Czy jesteś rzeczywiście gejem?”- na to pytanie można odpowiedzieć w 15 posunięciach. Pytają mianowicie:

 • Kogo kochasz najbardziej: A) swoją matkę, B) swojego chłopaka, C) swój komputer, albo D) Whitney Houston. Tu już trudniej o uprzedzenia i stereotypy. A co należy odpowiedzieć na pytanie:,
 • Kim dla ciebie jest Britney Spears? A) latawicą, B) boginią, C) artystką, której zachowanie naśladuję w domu po kryjomu, D) a kto to jest Britney Spears?
 • Następna zagadka: Jaki pseudonim przyjąłbyś występując jako drag-queen?: A) Madonna, B) Lady Quiche Lorraine albo C) Daphné du Roulier? Tu naprawdę odpowiedź jest trudna: wprawdzie Daphné du Roulier jest boska, ale Lady Quiche Lorraine też ma w sobie coś.

  Bez obaw: nie ważne, na jaki pseudonim artystyczny się zdecydujemy: najwięcej punktów w tej homo- diagnozie można o wydarzenie, które tobą w ostatnich latach najbardziej wstrząsnęło:
  A) Rak piersi Kylie Minogue, B) Zamach 11. września 2001, C) Prawo do zawierania związków partnerskich wprowadzone w Hiszpanii, czy też D) Facet, który cię przed godziną przeleciał i jego ponadnormatywne wymiary
  Taa, tutaj to już czacha dymi.

  Była kiedyś sobie bardzo mądra ciota: Quentin Crisp zdałby śpiewająco każdy Homo-Test, żadnego jednak nie napisał. Każdy opis był w stosunku do niego uproszczeniem; jedynym ważnym i autentycznym sposobem życia, było jego życie. Crisp powiedział kiedyś: Przymus słuchania przez całe życie muzyki disco byłby naprawdę wysoką ceną za moje upodobania seksualne.

  Autor: ELMAR KRAUSHAAR, tłum. Janusz Boguszewicz
  taz 24.10.2006

  **********************************
  Quentin Crisp (ur. 25 grudnia 1908 – zm. 21 listopada 1999), angielski pisarz, artysta i model, aktor znany ze swych szokujących opinię publiczną wspomnień i wyznań. Gejowska ikona lat siedemdziesiątych zwłaszcza po publikacji pamiętników The Naked Civil Servant. W latach 30 ubiegłego wieku nosił makijaż, używał szminki, zapuścił paznokcie i włosy, (…) w 1992 r. wystąpił w filmie Orlando jako wiekowa królowa Elżbieta.