FESTIWAL PRYZMAT – echo dnia drugiego – 11.11.2006

FESTIWAL PRYZMAT – echo dnia drugiego – 11.11.2006

Drugiego dnia za sprawą projekcji „Gypo” mieliśmy możliwość wglądu w sytuację imigrantów w Wielkiej Brytanii i przemocy, jakiej doświadczają. Poznajemy historię osiemnastoletniej Tashy, której życie komplikuje nie tylko status osoby usilnie starającej się przetrwać w obcym kraju, ale również szukający jej mąż, od którego uciekła. Jej historia splotła się z historią czterdziestoletniej Helen, rodowitej Angielki i zaskoczyła widzów uczuciem jakie pojawiło się między bohaterkami. Uderza multikulturowość tego filmu – jest opowiadany z bardzo wielu punktów widzenia.
Film zrealizowany zgodnie z postulatami Dogmy.

Kolejnym filmem był dokument „Mój punkt widzenia” – w którym jedyny żyjący bohater filmu „Paragraf 175”, Gad Beck, opowiadał historię swojego życia jako Żyda i homoseksualisty w III Rzeszy. Po projekcji mieliśmy możliwość porozmawiania z reżyserami tego dokumentu; powracającym tematem dyskusji była subiektywność wspomnień Becka i pytanie o wiarygodność przedstawionych wydarzeń, pytanie też o to, czy zawsze wiarygodność jest najważniejszym kryterium oceny czyjegoś postrzegania rzeczywistości.

Autorzy:

zdjęcie kasia_encanto

kasia_encanto

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 164; nazwa: kasia_encanto

1 komentarz do: FESTIWAL PRYZMAT – echo dnia drugiego – 11.11.2006

  • Uschi

    [Re: FESTIWAL PRYZMAT – echo dnia drugiego – 11.11.2006]

    Strasznie żałuję, że mnie grypa złamała :(. Chciałam zobaczyć je wszystkie…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa