Prostytutka – ksiądz – poseł

Gdy miał 16 lat został męską prostytutką, później znalazł pracę jako barman w gejowskim lokalu, a w końcu został rzymskokatolickim księdzem. – pisze portal www.ekumenizm.pl. – Teraz chce być jeszcze politykiem w parlamencie regionalnym Quebecu – mowa o 54-letnim ks. Raymondzie Gravelu. Wpierw jestem kapłanem, a później politykiem – zastrzega duchowny i mówi, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, gdyż wciąż czeka na zgodę Watykanu. (…)

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że duchowny od dawna publicznie neguje oficjalne stanowisko swojego Kościoła w kwestii homoseksualizmu. Kanadyjski dziennik Montreal Gazette donosi, że Gravel był jednym z 19 księży, którzy podpisali otwarty list w proteście przeciwko watykańskiej instrukcji zabraniającej aktywnym gejom drogę do kapłaństwa.

Gravel wielokrotnie twierdził, że Kościół powinien błogosławić pary homoseksualne i prezentował nieortodoksyjne stanowisko w kwestii obrony życia nienarodzonego. Dlaczego więc pozostaje w Kościele, z którym nie zgadza się w fundamentalnych kwestiach? Mam nadzieję na rewolucyjny i bardziej otwarty Kościół – i to jest to, co mnie motywuje do dalszej pracy – stwierdził Gravel. Portal kreuz.net poinformował, że bp Lussier miał otrzymać już kilka upomnień z Watykanu, aby zdyscyplinował kontrowersyjnego księdza. Tymczasem Gravel nie ukrywa, że wiele zawdzięcza swojemu biskupowi i póki ten kieruje diecezją nie ma się czego obawia. W czerwcu 2005 roku ks. Gravel udzielił wywiadu gejowskiemu magazynowi „Fugues”. Rozmowa wprawiła w zakłopotanie kurię biskupią, ponieważ duchowny stwierdził, że połowa księży w Quebecu to homoseksualiści.

Raymond Gravel chce startować z list socjaldemokratycznej partii Bloc Quebecois (BQ). (…)
Decyzja o kandydaturze Ravela zapadnie w ciągu kilku najbliższych dni, a wybory uzupełniające odbędą się pod koniec listopada br.

źródło: http://www.ekumenizm.pl/content/article/2006102713475113.htm

Komentarz: i jak tu nie wierzyć w teorię ewolucji? Jedynie można mieć wątpliwości, czy stanowisko parlemantarzysty jest najwyższą formą rozwoju…

3 komentarzeProstytutka – ksiądz – poseł

 • baba Yaga

  [Re: Prostytutka – ksiądz – poseł]

  bravo a pare lub pareset lat po swojej smierci zostanie uznany blogoslawionym za zaslugi dla budowania swojego kosciola … : >

 • pavle

  [Re: Prostytutka – ksiądz – poseł]

  tyle dobrego przynajmniej, że mamy XXI wiek i kościół musi trochę uważać – nie spalą go przynajmniej na stosie.

 • Dawid

  [Re: Prostytutka – ksiądz – poseł]

  Jestem gejem i inny nie będę Chodze do kościoła i uważam że Bóg pomaga mi w wielu sytuacjach kiedys byłem strasznym pechowcem a teraz gdy codziennie sie modle i chodze do koscioła moje zycie stało sie lepsze. Nosze ze sobą obrazek „Jezu Ufam Tobie” i niechce mi sie wierzyć ze miłość dwoch chłopkaów jest czymś złym. Czy lepiej sie okladać pięsciami?????????????

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa