Poznań. Jazda się zaczyna.

Do poznańskiego Marszu Równości jeszcze miesiąc, ale już robi się gorąco. Prezydent apeluje do organizatorów manifestacji, by przemyśleli miejsce jej organizacji – pisze poznańska Gazeta Wyborcza. „Jestem przekonany, że są w Poznaniu miejsca dostatecznie eksponowane dla zgromadzeń, a zarazem w możliwie dużym stopniu bezpieczne dla ich uczestników, osób postronnych czy mienia” – napisał Grobelny. Prezydent przywołuje też wyniki badań, które na zlecenie Urzędu Miasta wykonał poznański Pentor. Pokazały one m.in., że większość mieszkańców godzi się na zakaz demonstracji, jeśli istnieje realna obawa, że może ona naruszyć spokój i porządek. – Szkoda, że prezydent nie powołuje się w swoim apelu na wyrok NSA i orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wolności zgromadzeń – komentuje Agata Teusch, jedna z organizatorek Marszu Równości. Nie ukrywa, że apel Grobelnego zaskoczył organizatorów. Urząd Miasta rozesłał go bowiem do mediów, a nie do tych, którzy Marsz Równości przygotowują. – Nie wiem, kto będzie organizatorem tegorocznego marszu, stąd apel rozesłano do mediów – wyjaśnia prezydent. Zapewnia, że nie chce konfliktu, ale, jego zdaniem, to właśnie organizatorzy dążą do konfliktu. – Robią to chyba w celach reklamowych – mówi prezydent.”

Redakcja: Tak, a więc wszystko sprowadza się do reklamy. Prezydent zapomniał dodać, że największą reklamę gejom i lesbijkom robią wszechpolacy.

źródło: http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,3689895.html

3 komentarzePoznań. Jazda się zaczyna.

 • Arek

  [Re: Poznań. Jazda się zaczyna.]

  No, no 😀 A wszytsko ku promocji (przecenie:P) homoseksualizmu 😀

 • arri

  [Re: Poznań. Jazda się zaczyna.]

  To śmieszne. Zupełnie jakby to uczestnicy marszu sami stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa. Marsz Równości jest manifestacją pokojową. Może się odbyć w dowolnym miejscu.
  A prezydent Poznania, pan Grobelny (nota bene kandydat w wyborach samorządowych – jeśli już mowa o reklamie) powinien raczej wystosować apel do przeciwników marszu. Niech zaapeluje do nich o spokojny przebieg ich ewentualnej kontr-demonstracji.

 • MIchal

  [Re: Poznań. Jazda się zaczyna.]

  grobelnemu się w główie poprzewracało i nie tylko tam. plakaciki promujące poznań jako miasto turystyczne może sobie z mojej warszawskiej wiaty przystankowej zabrać.

  ja mam dla pana groblenego lepsze pomysły na reelekcję, proszę obiecać osiem nowych linii PST we wszystrkich kierunkach, i to zbudowanych w 6 miesięcy! rozdać emerytom 100 ton kiełbasy, zapowiedzieć 10 tys becikowego, ale będzie raj nad wartą!

  ps. czyli to media organizują marsze? wow! pewnie ten łże – tvn!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa