Oslo: żyrafy lesbijki i wieloryby geje

Rzeczpospolita z 16 października 2006 donosi o wystawie naukowej w Oslo:

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/druga_strona_061016/druga_strona_a_2.html?k=on;t=2006101620061016

Żyrafy lesbijki, wieloryby geje i homopingwiny można obejrzeć na pierwszej na świecie naukowej wystawie poświęconej homoseksualizmowi w świecie zwierząt. Według autorów ekspozycji z Muzeum Historii Naturalnej w Oslo zgromadzone przez nich dowody – m.in. zdjęcia dziko żyjących gatunków – świadczą, że zachowania homoseksualne są całkowicie zgodne z naturą.- Homoseksualizm został zaobserwowany u ponad półtora tysiąca gatunków, a w przypadku 500 gatunków jest dobrze naukowo udokumentowany – powiedział Geir Soeli, kustosz wystawy „Przeciw naturze”. U niektórych gatunków zaobserwowano również zachowania biseksualne.

Ponieważ większość przeciwników równych praw mniejszości seksualnych wykorzystuje argument, iż homoseksualizm jest „wbrew naturze”, wystawa w Oslo wywołała gwałtowny sprzeciw radykalnych organizacji katolickich. „Organizatorzy tej wystawy powinni się smażyć w piekle” – cytuje jedną z opinii krytyków Soeli.

Nauka nie potrafi dziś odpowiedzieć na pytanie, co skłania zwierzęta do takich zachowań. Homoseksualizm jest bowiem genetycznym ślepym zaułkiem, swego rodzaju marnotrawstwem niepozwalającym na posiadanie potomstwa. Biolodzy przypuszczają, że może mieć związek z zachowaniami społecznymi zwierząt – np. akceptacją przez grupę. Może to być również efekt dziedziczenia przez męskie potomstwo preferencji seksualnych po matce.

[podkr red.]

A my i tak wiemy, że to szara sieć aż do Oslo sięga i niszczy Naród Polski!

6 komentarzyOslo: żyrafy lesbijki i wieloryby geje

 • jacek

  [efekt dziedziczenia przez męskie potomstwo preferencji seksualnych po matce????]

  chyba ktos zapomnial o lesbijkach!!!albo przyjal, ze ich nie ma.rzeczpospolita jak zawsze rzetelna (ha,ha,ha)

 • Shadowman

  [^^ No przecież wiadomo,]

  że w takiej sytuacji lesbijki „dziedziczą” preferencje po ojcu.

  Bardziej kretyńskiego tłumaczenia jak w Rz chyba dawno nie słyszałem 😛

  Bardziej naturalne wydajse się założyć, że nie jest regułą, jakoby najlepszym dla osobnika (a więc „jedyniym naturalnym”) zachowaniem było posiadanie największej możliwej liczby potomków. Z tego punktu widzenia Polacy to perwersi, bo np. w Afryce wiele kobiet rodzi po 5-7 dzieci i to jest w takim razie „bardziej naturalne”. A już mrówki lub pszczoły to wybryk natury, który zniknie z powierzchni Ziemi w ciągu paru lat.

  Nic z tego, bo geny geja to w większości także geny jego rodzeństwa, któremu może łatwiej pomagać nie posiadając własnych potomków.
  Samolubne geny to nie samolubne chromosomy i najwyraźniej rodzenie homoseksualistów w ostatecznym rozrachunku jest dla społeczeństwa korzystne.

 • Kaczruk

  [Re: Oslo: żyrafy lesbijki i wieloryby geje]

  Ciekawe jak to robią wieloryby lesbijki 🙂

 • Onyx

  [Re: Oslo: żyrafy lesbijki i wieloryby geje]

  Co to znaczy homoseksualizm wśród zwierząt? Że dwaj żyrafowie dotykają się? Chodzą razem? Uprawiają seks analny? Żenią się? Urządzają parady dumy? Zakładają kluby z darkroomami?

 • Soniasonia

  [Re: Oslo: żyrafy lesbijki i wieloryby geje]

  A ja byłam wtedy w Oslo i widziałam tą wystawę^^. Mój świętej pamięci pies był gejem, co doprowadziło mnie-dziewięciolatkę do zadawania niewygodnych pytań.
  Zgodnie z definicją słownikową homoseksualizm jest przejawianiem zachowań seksualnych ukierunkowanych wyłącznie na własną płeć. W przypadku zwierząt monogamicznych byłoby to więc, jak to kreślił Onyx, „Chodzenie ze sobą”.

 • Rupert - golden retriever

  [Re: Oslo: żyrafy lesbijki i wieloryby geje]

  „Moj swietej pamieci pies byl gejem,(…)”. Gejem? Czy moglabys cos wiecej napisac o swoim psie, bo to nieslychanie interesujace. Ciekaw jestem czy nalezal do jakiej specyficznej subkultury. Przypuszczam, ze byl skorkowcem. Czy mial obroze od Dolce&Gabbana ? A moze szlajal sie po gejklubach i darkroomach? Slyszalem i widzialem juz rozne rzeczy, ale…gej pies, to dla mnie cos nowego.
  Rozumiem, ze zasugerowalas sie tytulem artykulu, ale to w koncu tylko tytul. Nie tworzmy takich dziwolagow jezykowych, i przede wszystkim nie wprowadzajmy ich do mowy potocznej.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa