O komentarzach

Ponad 1200 artykułów napisanych przez 177 autorów. Ponad 3 miliony odsłon i 7300 komentarzy – taki jest bilans przeszło dwuipółrocznej działalności Homików w internecie. Od momentu uruchomienia strony wiele się wydarzyło. Stale się zmieniamy. Codziennie na naszej stronie ukazują się nowe treści, a dzięki wydatnej pracy całej redakcji, moderatorów, korektorów, grafika i informatyka zmieniamy się na lepsze. Jednak to nie wszystko. Przed nami kolejne usprawnienia i zmiany.

Wobec dużej ilości pojawiających się komentarzy, konieczne było stworzenie regulaminu precyzującego obszar dopuszczalnych na Homikach swobód i wolności. Piszę „swobód i wolności” gdyż każde prawo pociąga za sobą pewne ograniczenia.

Regulamin powstał w wyniku wewnętrznych dyskusji; jest naszym wspólnym dziełem, chociaż największy wkład w owe dzieło mieli Michał i Uschi, nasi czołowi moderatorzy.

Główną ideą portalu Homiki było stworzenie w internecie przyjaznego, wolnego od wulgaryzmów, erotyki i agresji miejsca służącego edukacji, wymiany informacji i opinii oraz wyrafinowanej rozrywki. Niektóre dyskusje pod tekstami nie tylko zaćmiewały przesłanie tekstu, ale też prowadziły do jałowych i niepotrzebnych przepychanek.

Chcemy zapobiec takim przypadkom. W ostatnich latach Internet stał się śmietnikiem i spluwaczką świata. Śmietnikiem – bo zalew spamów i reklam przeszkadza w korzystaniu z wartościowych treści. Ten problem mamy z głowy – ze względu na niekomercyjność portalu wybawiamy naszych Czytelników od wyskakujących bannerów i pływających po ekranie reklam. Spluwaczką – bo powszechność i anonimowość dostępu do forów, hydeparków i czatów spowodowała traktowanie tego medium jako miejsca kojenia kompleksów i wyładowywania frustracji. Taka sytuacja stawia w szczególnie trudnej sytuacji autorów i twórców, publikujących swoje prace i wystawiających się dobrowolnie na częstokroć niekonstruktywną i nierzadko niesprawiedliwą krytykę. Dlatego postanowiliśmy chronić autorów piszących literaturę najtrudniej ocenianą – czyli twórców publikujących w dziale „sztuka”. Na życzenie autora możemy wyłączyć możliwość komentowania tekstu.

Wracając do śmietnika i spluwaczki – wiele komercyjnych, ogólnopolskich portali stosuje taktykę swobody w zamieszczaniu treści i opinii, tracąc niestety kontrolę nie tylko nad zawartością, ale i nad stylem prowadzonej polemiki. Homiki – będąc pozytywnym z nazwy i przyjaznym z założenia wszechświatem – mają prawo wprowadzić własne zasady, mimo iż przez niektórych mogą być pojmowane jako swoiste ograniczenie wolności wypowiedzi.

Wśród treści zakazanych w komentarzach w regulaminie znalazły się „wypowiedzi posługujące się językiem nienawiści, treści obraźliwe, mogące być uznane za wulgarne, naruszające dobra osoby trzeciej.”. Warto zaznaczyć tutaj, że nie chodzi tylko o wypowiedzi obrażające bezpośrednio nas – gejów i lesbijki. Skoro jesteśmy mniejszością domagającą się tolerancji i szacunku, bądźmy tolerancyjni i dla innych, nawet naszych przeciwników. Dyskusja z przeciwnikami idei emancypacji jest możliwa, o ile jest to dyskusja na argumenty i fakty, a nie bulterierowa propaganda, której pełno w wirtualnym świecie. Jesteśmy otwarci na dyskusję, a nie na pyskówkę.

I jeszcze wielka prośba do wszystkich Czytelników, zarówno tych stałych, jak odwiedzających nas przypadkowo, wchodzących poprzez wyszukiwarki. Współtwórzmy razem przyjazną atmosferę tego miejsca. Dlatego prosimy o zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości i przypadków łamania regulaminu, pojawiających się zwłaszcza w tekstach archiwalnych.

Regulamin umieszczania komentarzy na Portalu Homiki.pl:

1. Zapraszamy Czytelników do zamieszczania komentarzy i uwag pod artykułami. Redakcja może zastrzec, iż pod danym artykułem nie można zamieszczać komentarzy.

2. Komentarze zamieszczane pod artykułem powinny odnosić się do treści artykułu. Zabronione jest zamieszczanie wypowiedzi nie związanych tematycznie z komentowanym artykułem. Osoby zainteresowane podjęciem nowego tematu zapraszamy do nadesłania Redakcji artykułu do publikacji lub do wypowiedzi na licznych, ogólnodostępnych forach internetowych.

3. Zabronione jest zamieszczanie komentarzy zawierających treści wzbronione przez prawo, wypowiedzi posługujące się językiem nienawiści, treści obraźliwe, mogące być uznane za wulgarne, naruszające dobra osoby trzeciej. Zabronione są wpisy o charakterze ogłoszenia, zawierające linki. Czytelnik zamieszczający komentarz ma świadomość, iż udostępnia tym samym Redakcji dane teleinformatyczne, które umożliwiają jego identyfikację.

4. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia i redagowania komentarza lub jego części bez podania przyczyny. Redakcja nie prowadzi korespondencji związanej z moderacją komentarzy.

5. Prosimy Czytelników, którzy zauważą komentarz naruszający Regulamin, o zgłoszenie naruszenia Redakcji.

6. Szczególną uwagę Czytelników zwracamy na posługiwanie się poprawną polszczyzną, również w zakresie ortografii i gramatyki.

7. Ze względu na bardzo dokładne pozycjonowanie stron portalu w wyszukiwarkach internetowych przestrzegamy Czytelników przed zamieszczaniem w komentarzach danych osobowych własnych i innych osób.

3 komentarzeO komentarzach

 • Diamant

  [Wiatru w skrzydła!]

  Wszystkiego najlepszego dla Homików.pl! Cieszę się, ze istniejecie już tak długo i macie się dobrze. Wasz portal to spokojne miejsce, gdzie faktycznie jest pozytywnie.Jeden z nielicznych portali dla homików, który może się poszczycić taką łagodnością i ciepłem. Trafiłam tu cudem, bo miałam już dosyć tego posmaczku erotyki i nienawiści na większości branżowych portalach (smutne, ale prawdziwe – sami o tym napisaliście).

  Życzę Wam i sobie i wszystkim Czytelnikom, aby portal nadal się rozwijał, idąc tą sama drogą. Byłabym szczęśliwa, gdyby nie było tu tyle polityki, ale nie można mieć wszystkiego na raz. I tak jestem szczęśliwa z tego, co mam.

  Pozdrowienia dla redakcji 🙂

 • Arek

  [Re: O komentarzach]

  Szczerze mówiąc, to chyba jedeny taki homiczy portal w Polsce – nie dość że nie śpi to jeszcze bez erotyki i tych innych łatek, z którymi my, geje i lesbijki walczymy w stereotypach, a czasem sami pokazujemy co innego.

  Cieszę się, że kiedyś przypadkiem znalazłem tę stronkę 😉 Pomogła mi w moim pierwszym comming oucie za co jestem baaaardzo wdzięczny. Dziś potrafie sie do mojego homoseksualizmy przyznać nawet w sporej grupce (np klasa) i ciesze się z tego =]

  Pozdrowionka

 • Larry

  [Re: O komentarzach]

  Pewnie że wszystkiego najlepszego. Zgadzam się z autorem – internet to anonimowa spluwaczka gdzie wiele osób leczy swoje kompleksy dlatego szeroko pojęta cenzura jest wg mnie bardzo potrzebna.

  Jestem z Wami – prowadzę portal o innej tematyce i też bronie się (skutecznie) przed takimi zachowaniami.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa