Jeszcze o manifestacjach: komu wypada maszerować z PO

Bez zbędnej zwłoki oddajemy głos Gazecie Wyborczej (czytelnicy, którzy nie wedzą o co chodzi, winni zapoznać się najpierw z niusem poprzednim, link na dole „zobacz także”):

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3669605.html

„Gazeta Wyborcza”: Znany jest Pan z krwistego języka, ale wczoraj chyba Pan przesadził, zapowiadając, że na swej sobotniej manifestacji PO nie życzy sobie lesbijek ani pań z biczem. Jak zamierzacie nie dopuścić lesbijek i tych pań do manifestantów?

Stefan Niesiołowski, senator PO: To manifestacja Platformy przeciwko bardzo złemu rządowi Jarosława Kaczyńskiego. Będziemy domagać się jego dymisji. Jeśli ludzie o różnych upodobaniach i orientacjach chcą iść z nami, by domagać się ustąpienia rządu Kaczyńskiego, to witamy. Ale nie życzymy sobie, by prezentowali swoje postulaty.

Dlaczego?

– Bo postulaty legalizacji ślubów lesbijek, legalizacji domów publicznych czy narkotyków, opodatkowania sutenerstwa ośmieszyłyby nas i bardzo zaszkodziłyby głównej idei manifestacji.

Co mają lesbijki do sutenerstwa, narkotyków czy domów publicznych?!

– Obawiam się, że na naszej manifestacji mogliby pojawić się przedstawiciele rozmaitych środowisk, którzy zechcą przy okazji demonstrować swoje poglądy, marginalne i szkodliwe dla społeczeństwa. Nie chciałbym manifestować w towarzystwie pana Biedronia czy pani Senyszyn z pejczem, która obraża Ojca Świętego. Nie chciałbym iść w towarzystwie pani Środy czy pani Szczuki, które notorycznie nienawidzą Kościół i zasady moralne, w których się wychowałem i które są podstawą kultury i cywilizacji w znanym nam kształcie. One w każdej chwili mogą wznieść aberracyjne hasła, jak „rzuć granat na tacę” lub „ich procesje, nasze parady”. My takich haseł nie chcemy. Obawiam się, że różne grupki frustratów zechcą podłączyć się do naszej potężnej manifestacji. Przed wojną robiła tak KPP, która doczepiała się do manifestacji PPS.

Jak będą usuwani manifestanci, którzy jednak się wcisną, by głosić nieodpowiednie hasła?

– Grzecznie. Pewnie będziemy prosić, żeby wyszli albo przynajmniej nie manifestowali tego, czego sobie nie życzymy. Na pewno nie będzie żadnych burd ani awantur.

***

Odpowiedź Kazimiery Szczuki:

Uważam te słowa za bardzo zabawne, bo ani przez myśl mi nie przeszło, aby gdziekolwiek maszerować z panem Niesiołowskim i jego partią. Te słowa zdradzają największy kłopot PO, a mianowicie to, że niczym nie różni się od PiS. Te słowa – obraźliwe dla feministek i mniejszości seksualnych, świadczące o patriarchalizmie i homofobii – to właśnie ów fundament, na którym zbudowana jest zarówno tożsamość braci Kaczyńskich, jak i pana Niesiołowskiego. Niemniej życzę ulicznemu przedsięwzięciu powodzenia. Niech się patriarchat zagryza na naszych oczach.

***

A teraz my.

Hm. Mnożenie bytów po przecinku jest modne nie tylko w Poznaniu. Co ma homik do sutenera? Dobry pomysł na skecz.
Pan Niesiołowski w swym stosunku do homików pełnym wnerwu i gestykulowania jest co najwyżej śmieszny i godny współczucia. Może podłączyć do niego prądnicę, byta energia nie poszła na marne? Można by zasilić ze dwie uliczki willowe.

A to, że PeO nie jest warta funta kłaków ponad PiS jest bardzo łatwe do udowodnienia. Naczelnym guru gospodarczym PeO (no bo gospodarka, głupcze) była Zyta, siostra Donalda. Zyta, która przy pierwszej okazji dorwała się do rządowego koryta z braćmi K., a obecnie widzimy jej wielki come back. Zyta, która właśnie podwyższa nam podatki:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3669417.html
A kto jest teraz naczelnym guru gospodarczym PeO, bo jakoś nie widać. Poszukajmy może w programie tej partii: http://www.platforma.org/index.php/oplatformie/program
Ojej, nic nie ma. Buuuu.

Tyle w kabatrecie na dziś. Życzymy miłego weekendu!

6 komentarzyJeszcze o manifestacjach: komu wypada maszerować z PO

 • TT

  [Re: Jeszcze o manifestacjach: komu wypada maszerować z PO]

  No i wychodzi, że PO to banda hipokrytów [lysakowski.wordpress.com], tylko na kogo w takim wypadku głosować. Bo lewica już miała swoje pięć minut i poza kilkoma deklaracjami, pozytywnych skutków jej władzy geje jakoś nie odczuwali…

 • Matylda

  [Re: Jeszcze o manifestacjach: komu wypada maszerować z PO]

  Polecam komentarz Roberta Biedronia na jego blogu: http://www.robertbiedron.blog.onet.pl

 • Martyna

  [Re: Jeszcze o manifestacjach: komu wypada maszerować z PO]

  PIS czy Platforma to dla mnie bez roznicy, ta sama banda chcaca pelnego dostepu do koryta, takie same afiszujace sie z swoja wiara kleczniki jak pisuary .

 • arri

  [Re: Jeszcze o manifestacjach: komu wypada maszerować z PO]

  Demokraci wydają się jeszcze najbardziej ideowi i szczerze sprzyjający homikom.. Szkoda, że bez reszty lewicy praktycznie się nie liczą…

 • Szymon Goldman

  [Re: Jeszcze o manifestacjach: komu wypada maszerować z PO]

  Precz z homofobiczną PO!

 • Martyna

  [Re: Jeszcze o manifestacjach: komu wypada maszerować z PO]

  Przeraza mnie w ogole obecna sytuacja polityczna, nie moge juz patrzec na facjaty tych wstretnych oszolomow z prawicy, do SLD stracilam juz zaufanie, jest tam moze tylko kilka osob ktore wiedza co oznaczaja poglady lewicowe . Partie ktote moze naprawde chcialyby cos zmienic w tym kraju nie maja szans dostac sie do parlamentu. Tak ze homofobia , razizm itp. bedzie sie rozwijal w tym wyznaniowym panstwie .

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa