Co może mówić Senyszyn

Wróćmy pamięcią do parady w Warszawie w tym roku. Było miło, spokojnie, jacyś młodzieńcy od rzucania jajami czy czymś innym gzili się w krzakach, w sumie bez incydentów. Głowy podniosły się, gdy na zakończenie na placu Teatralnym zapiszczała posłanka Senyszyn: niech ta parada zmieni oblicze ziemi, tej ziemi. Nawet część osób LGBT uznała, iż pani posłanka ciut psuje gadulstwem imprezę, a jeden pan z Poznania poczuł się na tyle urażony, że złożył doniesienie do prokuratury, bo podobne zdanie wypowiedział JP2.

Wyborcza:
Prokuratura Rejonowa Poznań Stare Miasto odmówiła właśnie wszczęcia śledztwa w tej sprawie. – „Nie doszło do publicznego znieważenia przedmiotu lub miejsca kultu religijnego. Joanna Senyszyn sparafrazowała jedynie powszechnie znane słowa Papieża” – stwierdzili śledczy w uzasadnieniu.

http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,3672694.html?nltxx=1077859&nltdt=2006

No cóż.

Tymczasem pani Senyszyn, być może, wcale nowego – starego sloganu nie wymyśliła. Prosze się przyjrzeć co jest napisane na tym budynku (użyj lupy):

http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/perelki/zdjecia/76_1.jpg

Oto kościół środowisk twórczych na warszawskim placu Teatralnym, czyli tam, gdzie parada się kończyła, a posłanka Senyszyn mówiła. Czytać i parafrazować każdy umie lepiej lub gorzej. Dodatkowo widzimy, że JP2 jest w przestrzeni publicznej wszędzie.

2 komentarzeCo może mówić Senyszyn

  • szymon--

    [Re: Co może mówić Senyszyn]

    Szczerze mówiąc zdziwiłbym się gdyby sprawa inaczej się zakończyła. Rozumiem ludzi dla których było to niesmaczne. Mają prawo do swojej oceny. Tak samo jak ja mam do swojej. Tak samo jak Seneszym (której osobiście nie lubię) ma prawo do mówienia czego chce, jeżeli tylko nie jest to język nienawiści (i jej oraz przemocy nie powoduje – to granice wolnego słowa w cywilizowanych zatątkach tej planety).

  • szymon--

    [Re: Co może mówić Senyszyn]

    zatątkach = zakątkach

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa