- homiki.pl - https://homiki.pl -

Układanka

Okazało się, że są! A jednak. Już nie tylko w zakładach fryzjerskich i domach mody, nie w ciemnych zaułkach nocnych klubów, nie na paradzie równości, nie wśród lewackich bojówek, ale „Ludzie o tego rodzaju opcji zajmują bardzo wysokie stanowiska w życiu publicznym. I żeby było jasne – to są również ludzie z prawej strony”. O Zgrozo! A już zaczynałem wierzyć w mit podziału na lewicę anarchii, post komunistów i antyklerykalnych feministek, a tu proszę po prawej stronie, obok mężów stanu, przykładnych katolików są no…ci…ech…geje!

Pan Premier się postarał. Wdrożył to, co minister oświaty zamierza wdrożyć już od samego początku roku szkolnego, czyli program „Czterech P”. Oczywiście doszło do jakiegoś nieporozumienia, bo Jarosław Kaczyński już w Brukseli zamierzał dokonać coming out-u, czterech polityków z prawicy! Pewnie zbyt pochłonięty ustawą lustracyjną, zamierzał i na tym polu dokonać pełnego otwarcia, odsłonięcia najskrytszych tajemnic – w porę się opamiętał. I chwała mu za to! Bo stawiając się na miejscu owych tajemniczych panów, „o tego rodzaju opcji” nie byłoby mi do śmiechu.

W programie „Teraz My” z pomocą Joanny Senyszyn i Renaty Beger próbowano rozszyfrować tą zagadkę. Niestety ani pani Joanna, ani tak zorientowana w temacie sfery seksualnej człowieka pani Beger, nie potrafiły odpowiedzieć kto jest owym homoseksualistą? Nawet sam Biedroń nie powiedział, kto to jest, choć podobno wie. No cóż wiadomo, że jak wszyscy wiedzą, a nikt się nie przyznaje – to wkrótce i tak się dowiemy! Ot i cała filozofia. Nawet sam rozpocząłem poszukiwania. Idąc znanym tropem, że „krowa, co dużo ryczy, mało mleka daje” – wpadłem na Wierzejskiego. Ostatnio tak modne blogowanie, dopadło i tego polityka. Oczywiście pierwszy temat musiał być w tematyce homoseksualnej, jakże by inaczej! Oj korci, świerzbią paluszki… Dowiedziałem się, że Eltona Johna Wierzejski uważa za głęboko nieszczęśliwego, i że normalny mężczyzna „wie, że prawdziwe szczęście, to być dobrym i wiernym mężem, mieć dobrą i kochającą, wyrozumiałą żonę oraz mieć dobre i kochane dzieci”. Sama słodycz! To więc mężczyzna nie musi kochać swojej żony, to ona ma być wyrozumiała, on już nie? Widzę jednak pewne postępy w rozszerzaniu horyzontów myślowych pana Wierzejskiego. Mężczyzna ma być wiernym, ale żona niekoniecznie – w końcu nie wymienił tej cechy przy jej charakterystyce! Łaskawca – Kazmiera Szczuka powinna mu w pewien sposób podziękować, ja wiem kwiaty wysłać, może jakąś dobrą książkę!?

Czyli trochę mleka poleciało, choć w drugą stronę. Może trafiłem? Sam nie wiem. Jakoś za łatwo by mi poszło. Poszukiwałem dalej. Trop „Czterech P” stał się priorytetowy. Okrągły stół już chyba odejdzie do lamusa, do szkół nastolatki wkroczą, za przymusem dyrektora i rodziców w mundurkach – czyli wszystko do góry nogami! A więc i ja tak chcę. Przekreśliłem, to co odkryłem do tej pory i w końcu: Eureka! – trudne słowo, niedługo pewnie zapomniane bo jak niektórzy twierdzą wszyscy filozofowie to pederaści, a uczyć trzeba od 966 roku naszą młodzież.

Odkryłem, że gejem po prawej stronie jest nie kto inny, a sam kot! Kot naszego premiera! Układanka złożyła się w logiczną całość. Najpierw „Bruksela” – jak wiadomo na zachodzie, zwierzęta są trochę lepiej traktowane niż u nas np.: chomiki. Po drugie „Biedroń” – w relacji TV zauważyłem że jego wzrok spoczął, na zdjęciu pana premiera z dziwnym uśmieszkiem na twarzy – a więc nazwisko prezesa KPH? Tak. Potem „Wierzejski” – polityk miejscowy, swojski, polski że aż strach i od razu myślę: a więc szare koty dachowe – nieodłączny element polskiego folkloru. I na końcu program „Czterech P” – wiadomo, że koty jak żadne inne stworzenia boże spadają na Cztery Łapy – a więc chodziło o szyfr cyfr, nie słów! Eureka!! Albo jak kto woli tak po polskiemu, tu jest pies (raczej teraz kot) pogrzebany!!

Na pierwszej lekcji w każdej szkole, a najlepiej w pierwszych klasach temat powinien brzmieć: „Jarek ma kota, kot jest gejem”. Takie rozpoczęcie edukacji w IV RP? Bym się zastanowił nad swoimi preferencjami….. politycznymi.

Autorzy:

zdjęcie Damian Niebieski

Damian Niebieski [1]

Idealista, który mimo wszystko wierzy w szczęśliwe zakończenia. Lubi czytać fantasy. Odkąd pamięta chciał wyruszyć w podróż do Skandynawii i kiedyś to na pewno zrobi. Lato spędza najdalej od słońca, zasłuchany w ulubione utwory muzyczne. Obecnie stawia kolejne kroki w dorosłym życiu i dmucha i chucha, aby się udało.