Czeskie homiki jako Kowalscy nowej Europy

Duży Format z tego tygodnia przedstawia pięć europejskich młodych rodzin. Albert i Michal to reprezentanci Czech. Na zachętę:

Albert: – Jeszcze we wrześniu bierzemy ślub…

Michal: – Nie ślub, tylko związek partnerski. To wielkie zwycięstwo czeskich gejów. A przecież to powinno być oczywiste. Jeśli mieszkamy razem, kochamy się, to powinniśmy móc po sobie dziedziczyć, a w razie choroby móc się odwiedzać w szpitalu. U nas na billboardach długo wisiało piękne hasło: „Nikogo nie skrzywdzi, komuś pomoże. Ustawa o związkach partnerskich”.

– W Kanadzie to oczywiste.

– A u nas nie było. Już byśmy byli po rejestracji, gdyby nie głupia biurokracja. Musimy przedstawić poświadczenie obywatelstwa czeskiego. Jakby dowód osobisty nie wystarczał.

(…)

Michal: – Kiedy pytają: masz dziewczynę? – nie ściemniamy. Dzięki temu nie ma z tym problemu. Koledzy w pracy opowiadają o żonach – a ja o Albercie. Kupiliśmy dom w małej wiosce. Sprzedający w miły, dyskretny sposób zapytali, czy kupujemy jako biznesowi partnerzy, czy po prostu partnerzy. I sprzedali nam, mimo że ktoś inny dawał więcej.

(…)

Albert: – Wkurza mnie Klaus. [prezydent Czech – red.] Wasz Kaczyński przynajmniej mówi otwarcie, że jest homofobem. A kim jest Klaus? I o co mu chodzi? Tego nie wie nikt.

zapraszamy do zapoznania się z całością
http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,3610189.html?as=1&ias=17&startsz=x

a tu zdjęcie czeskiej rodziny:
http://serwisy.gazeta.pl/df/51,34467,3610189.html?i=1

Ponownie homiki.pl zapowiadają, iż zgodnie z obecną polityką państwa stawać się będą bardziej prorodzinne. Już niebawem!

4 komentarzeCzeskie homiki jako Kowalscy nowej Europy

 • chrisp_pl

  [Re: Czeskie homiki jako Kowalscy nowej Europy]

  Bardzo fajny artykuł – i o dziwo ciekawe komentarze na gazeta.pl 🙂

 • Diamant

  [Re: Czeskie homiki jako Kowalscy nowej Europy]

  Ech. Aż miło przeczytać. Takim artykułom mówie stanowcze TAK. Jakbym chciała, żeby podobnego wywiadu mogli udzielić kiedyś moi homiczy Przyjaciele. Marzenia… Marzenia, ale może się spełnią.

 • masa

  [Re: Czeskie homiki jako Kowalscy nowej Europy]

  Polecam:
  http://www.nie.com.pl/art164.htm

  detrollator się wtrąca: powyższy link prowadzi do wypocin najsłynniejszego polskiego władcy much (element garderoby) – pana Korwin – Mikke, zamieszczonego w „Nie” jako polemika. Pan władca much idzie podobnymi tropami, którymi „nie poszli” poznańscy radni, dziś parlamentarzyści. Uwaga, jazda bez trzymanki w meandrach nie wiadomo czego. Zastanawia także obsesyjne zainteresowanie władcy much sprawami homoseksualizmu… He he.

 • Diamant

  [Re: Czeskie homiki jako Kowalscy nowej Europy]

  Rozumiem, że ten artykuł zapodany przez mase to tak w ramach kubła zimnej wody? Ech…….

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa