Epidemia według Prymasa

Jak zwykle, na Jasnej Górze odbyła się uroczystość, podczas której naród obiecał być lepszy. Jeszcze lepszy. Przy okazji oberwało się tym gorszym: pedałom, lesbom, gangom przestępczym, hałaśliwej muzyce i telefonom komórkowym. Z troską pochylamy się nad wypowiedzą Prymasa.

Według kard. Glempa, w kwestii podejścia do małżeństwa „wrogowie Kościoła zadali mu wiele ran”. „Wbrew prawom natury kwestionuje się instytucję małżeństwa i stawia się na związki partnerskie. Czyżby nowa epidemia nawiedziła ludzkość?” – pytał prymas.
pisze Gazeta Wyborcza. Krytycznie ocenił również realizację przyrzeczenia zwalczania nałogów, a pielęgnowania cnót. „Wydaje się, że nadto lubimy wady, a nie jesteśmy skorzy do pielęgnowania cnót. Duże zadanie przed nami” – wskazał w homiliii prymas, zaznaczając, że zbyt mało wysiłku „wkładamy w kulturę bycia ze sobą”, zarówno w sensie osobistym, jak i społecznym.

(..) „Trudno nie zauważyć, że idą nowe czasy i nowy styl życia osobistego i wspólnot. Zamiast wojny jest terroryzm, zamiast zbójów z fantazją są gangi przestępcze – i zabierają ubogim, aby dać bogatym. Zamiast muzyki jest hałas. Ludzie nie umieją ze sobą rozmawiać, jak tylko przez +komórki+. Można pieniędzmi szastać, nie mając ich w ręku. A pieniądz, zamiast pomóc człowiekowi, może go zniszczyć. Oto niektóre migawki z nowego stylu życia, w które Kościół ma wejść i wnosić ewangelię” – mówił kard. Glemp.

Redakcja posłusznie owija się w koce i pełza w kierunku cmentarza. Właściwie w przemówieniu Prymasa nie znalazłem nic nowego, czego byśmy już na swój temat nie słyszeliśmy. Bardzo jednak niepokojąca jest zbieżność dzisiejszego wystąpienia z exposee premiera Kaczyńskiego. Boję się, że geje i lesbijki stają się – chcąc czy nie chcąc – wrogiem narodu odpowiedzialnym nie tylko za zgorszenie, ale w przyszłości za susze, stonkę ziemniaczaną, bezrobocie i deficyt budżetowy.
Jakby ktoś zapomniał – zapraszam: www.popieram.pl

6 komentarzyEpidemia według Prymasa

 • MIchal

  [Re: Epidemia według Prymasa]

  gazeta.pl donosi:

  Watykan: Istoty pozaziemskie to stworzenia boże

  „Jeśli gdzieś jest E.T. (istota pozaziemska), to trzeba go uznać za naszego brata” – powiedział w wywiadzie dla Ansy nowy szef Obserwatorium Astronomicznego w Watykanie ksiądz José Gabriel Funes. Jego zdaniem możliwe jest to, że w innych systemach słonecznych rozwinęło się życie.

  czy kosmici są bardziej bliźni niż pedały?
  a może kosmitów będzie się dało jakoś fajnie postygmatyzować?

 • Walpurg

  [Re: Epidemia według Prymasa]

  Ależ przecież ksiądz prymas ma rację!

  „Wydaje się, że nadto lubimy wady, a nie jesteśmy skorzy do pielęgnowania cnót. Duże zadanie przed nami” – wyraźnie używa przecież 1 osoby liczby mnogiej a przemawia – jako prymas, czyli taki „pierwszy biskup” – w imieniu hierarchii i duchowieństwa. A więc mówi o swoim środowisku. 🙂

  Tak, księże prymasie, nadto lubicie wady, a nie jesteście skorzy do pielęgnowania cnót 😉

 • aaa

  [Mocne słowa]

  Polecam ciekawą dyskusję o ********J Prymasa G [lysakowski.blox.pl] – jak zwykle przy takich dyskusjach, zaczyna się od Ojczyzny i Maryi, a kończy na gejach…

 • mTV

  [Re: Epidemia według Prymasa]

  Proszę, proszę. Już wcześniej pisałem o tym, że homoseksualistów traktuje się jak UFO. Jeżeli przybysze z kosmosu mogą być braćmi to pierwej mieszakańcy tej ziemi. http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1156655231

  na deser http://www.skoq.pl/?act=gal&gal=strefa_snow&disp=81#boo

 • Szymon Goldman

  [Re: Epidemia według Prymasa]

  Panie Prymas, zajmij się Pan pedofilami i agentami SB w swoim kościółku – to jest właśnie epidemia. A może nie epidemia, tylko reguła wśród kleru katolickiego i katolików.

 • czytelnik

  [Re: Epidemia według Prymasa]

  Glempicy przydałoby się nieco odświeżyć pamięć jak to bywało gdy była parę lat młodsza…

  Obłuda i zakłamanie.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa