Biedroń niezgodny z interesem homików?

Robert Biedroń posługuje się niezgodnie z interesem środowiska homoseksualnego hasłami równości dla celów politycznych SLD. Takie dość zaskakujące hasło wysunał Ryszard Bugaj w czasie dyskusji na łamach Dziennika. Oto przebieg rozmowy:

Sławomir Sierakowski: Ale polityka to symbole, kody. Lewica musi twardo bronić laickości państwa.

Ryszard Bugaj: Wydaje mi się, że w praktyce zrobiłem tyle ile mogłem, żeby ten etos się ukształtował. To ja polemizowałem z ks. bp. Pieronkiem, kiedy on mówił, że ustawa o aborcji to ustawa o zabijaniu dzieci. Ale ja – powtarzam – pana nie zadowolę na tym polu. Jeżeli chodzi o małżeństwa gejów – tu też pana nie zadowolę. Opowiadam się za jak najdalej posuniętą tolerancją, ale przeciw instytucji małżeństwa homoseksualistów. Jestem bowiem przekonany, że w kulturze muszą obowiązywać pewne tabu.

SS: A dlaczego te, a nie inne?

RB: To kwestia oceny tego, jaki mam wybór wartości – to są moje wartości. To jest również przekonanie, że istnieje coś takiego jak natura w stosunkach między ludźmi.

SS: Ale ludzie wyszli z natury, by stworzyć kulturę.

RB: Ja nie jestem w tych kwestiach tak biegły jak pan, jestem ekonomistą, mimo to kilka argumentów mogę przytoczyć na rzecz tego, że nie wszystko w społeczeństwie jest dowolnym wyborem, kwestią arbitralną. I że niektóre wybory mogą mieć tragiczne konsekwencje dla społeczeństwa, jego przetrwania. Ale to chyba nie ten moment. W Polsce z tego punktu widzenia mamy do czynienia ze zbiegiem dwóch fatalnych okoliczności: z jednej strony ze statusem ucisku np. dla gejów, ale z drugiej mamy coś, co bym okreœlił jako „polityczny homoseksualizm”. Czyli?

RB: Mamy np. pana Biedronia, który jest politykiem SLD i który posługuje się niezgodnie z interesem środowiska homoseksualnego hasłami równości dla celów politycznych SLD.

SS: Co znaczą słowa „Ten polityk, który posługuje się pewnymi hasłami”? Konkretnie, jakimi?

RB: Na przykład próbuje przekonać polską opinię publiczną, że dla Polski sprawą numer jeden są prawa osób homoseksualnych; że w Polsce jest szczególnie nasilona homofobia – i cała Europa już to powtarza.

SS: Bo w Polsce jest homofobia. Rządząca koalicja jest otwarcie homofobiczna, główna partia opozycji także, Stefan Niesiołowski wzywa do leczenia gejów. Jeżeli do tego Ryszard Bugaj, człowiek, który stworzył jedyne naprawdę lewicowe ugrupowanie w historii III RP, które się dostało z jakim takim wynikiem do Sejmu, powołuje się tu na prawo naturalne, na które od wieków zwykli powoływać się konserwatyści, to naprawdę nie sposób zaprzeczyć, że polska scena publiczna jest homofobiczna.

(…)

źródło: http://dziennik.pl/magazyny/europa/wydania/artykul,207,strona,6.html

9 komentarzyBiedroń niezgodny z interesem homików?

 • MIchal

  [Re: Biedroń niezgodny z interesem homików?]

  Ryszard Bugaj posługuje się niezgodnie z interesami kogokolwiek hasłami jakiegokolwiek 😉 co komu po czym i po bugaju? dziękujemy temu panu.

 • Jacek

  [a ja uwaza, ze bugaj moglby miec tragiczne konsekwencje dla spoleczenstwa]

  a ja uwaza, ze bugaj moglby miec tragiczne konsekwencje dla spoleczenstwa. przeciez to co on mowi to totalny belkot. i dlatego jestem zdania, ze pan bugaj powinnien byc absolutnym tabu.

 • ale

  [Re: Biedroń niezgodny z interesem homików?]

  ale co ma Biedroń do Bugajskiego?!
  To pomyłka, czy ja tego nie łapię?

 • a..

  [Re: Biedroń niezgodny z interesem homików?]

  Nie doczytałem :]
  Bez sensu.
  Zgadzam się z pozostałymi komentarzami..

 • teddy

  [Re: Biedroń niezgodny z interesem homików?]

  Zupelnie nie wiem po co homiki zamieszczają takie bełkoty pseudolewicy? Biedron jako lewicowiec zrobil 100 razy wiecej dla gejów niz Bugaj jako dr nauk ekonimicznych dla lewicowej ekonomii. Wstyd, że tacy ludzie rodem z ciemnogrodu bezczelnie prezentują siebie jako „wyważony głos prawdziwej lewicy”. A to, że Bugaj poparł Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich to już kompletna aberracja….

 • MIchal

  [Re: Biedroń niezgodny z interesem homików?]

  bugaj do budy.

 • Idol

  [Re: Biedroń niezgodny z interesem homików?]

  Bugaj – wara od Biedronia. Spadaj do PiSu!

 • QUASIMODO

  [Re: Biedroń niezgodny z interesem homików?]

  Mussolini też kiedyś był socjalistą i co? I śmiech na sali ha ha ha ha.

 • Tereska

  [Re: Biedroń niezgodny z interesem homików?]

  Mozna podpisywac protest przeciwko dzialalnosci Bugaja: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=1700

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa