abp. Życiński o szacunku

Podczas mszy świętej dla uczestników lubelskiej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę abp Józef Życiński metropolita lubelski stwierdził, że w Polsce wciąż są środowiska, którym brakuje szacunku dla ludzkiej osoby i jej dramatów. Przytoczył list od homoseksualisty, który prosił metropolitę o wyrażenie sprzeciwu wobec poniżającego traktowania gejów przez środowiska katolickie, od których usłyszał, że „geje są zwierzętami zesłanymi na ziemię przez szatana”. Abp Józef Życiński nazwał takie postawy niechrześcijańskimi.
– Tego typu zachowania są obce chrześcijańskiej wizji człowieka – podkreślił. – Z takiej postawy wychodzą tylko kompleksy twardziela, który chciałby, żeby wszyscy byli identyczni jak on – powiedział metropolita.

/a portalem wiara.pl / Tomasz mTV

Autorzy:

zdjęcie Tomasz Woźny

Tomasz Woźny

Teolog pastoralista, współpracownik portalu homiki.pl

5 komentarzyabp. Życiński o szacunku

 • Arek

  [Re: abp. Życiński o szacunku]

  I to powiedział Życiński? Dziwne… Chyba nieźle został do muru przyparty…

 • Przem

  [Re: abp. Życiński o szacunku]

  A co dziwnego w tym, że akurat Życiński? On się spiera, dyskutuje – ale przynajmniej nie traktuje homików jako dziwadła i materiał do spuszczenia w szalecie. Może i być przeciwny – ale trzeba mu przyznać, że czytając jego wypowiedzi widać, że homika traktuje z równym szacunkiem, jak i każdego innego człowieka. Za co i ja go szanuję…

 • Szymon Goldman

  [Re: abp. Życiński o szacunku]

  No właśnie – nalezy szanować Życińskiego, co nie oznacza akceptacji dla jego katolickich czynów. Czyny katolickie są bowiem obiektywnie nieuporządkowane. Należy też przeciwstawić się roszczeniom katolickim i dążyć do odebrania im niesłusznie im przyznanych przywilejów – takich jak zawierania małżeństw, adopcji dzieci i paradowania w czasie tzw. świąt katolickich.

 • vernex

  [Re: abp. Życiński o szacunku]

  postawa prawidłowa, ale jej wyrażenie bardzo spóźnione

 • mTV

  [Re: abp. Życiński o szacunku]

  a ja powiem tak: lepiej późno niż wcale, lepiej w ogóle niż wcale …

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa