Platforma znowu o homikach

Niedawno homiki.pl zainteresowały się poczynaniami Platformy Obywatelskiej, partii, która hucznie zapowiedziała, że stanie w obronie społeczeństwa obywatelskiego. Podsumowanie tamtych wieści: PO nas nie chce. Co najwyżej chcą nas działacze niższego szczebla (wpisujących się w komentarzach członków PO pozdrawiamy serdecznie).

A dziś:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53621,3449919.html

Rokita spotkał się w środę z mieszkańcami warszawskiej dzielnicy – Żoliborz

(…)

Warszawiacy pytali posła o stosunek PO do kwestii homoseksualistów. „Ja mam stosunek do homoseksualistów taki, jak do innych +seksualistów+, czyli normalny. To, jak zaspokaja się swoje potrzeby seksualne jest indywidualną sprawą każdej osoby i jej spowiednika” – odpowiedział Rokita

Pytany, dlaczego PO nie poparła Parady Równości powiedział, że jest sceptycznie nastawiony do otwartego manifestowania swojej orientacji seksulanej.

*******************

Co to są „seksualiści”? Czy Jan Rokita jest seksualistą?

Pójdźmy tym tokiem rozumowania.

Homicze manify to grupa osób z balonikami i transparentami idąca środkiem jezdni. W takim razie obecność grupy osób homoseksualnych i ich przyjaciół należy uznać za otwarte manifestowanie swojej orientacji seksulanej.

Niniejszym sceptycznie jestem nastawiony do Jana Rokity, który otwartcie manifestował swoją orientację seksulaną na łamach czasopisma VIVA!. Otóż wraz z żoną opowiadał o tym, jak się poznali, wzięli ślub i podobnych obscenizmach. Szczytem wszystkiego było zamieszczone zdjęcie, przedstawiające Jana Rokitę z małżonką tuż po ceremonii ślubu.

Przykładowe epatowanie orientacją seksualną: różnopłciowa para w miejscu publicznym, na dodatek remontowanym: http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/8822/nelly_jan_rokita_glosowanie_prezydenckie.jpg

Zastanawia, dlaczego wielu na słówo homoSEKSualizm widzi tylko środkowe litery. Seks oznacza płeć, z łaciny. Mówimy o związkach jednopłciowych i ich problemach, np braku uregulowania statusu gospodarstwa domowego, albo przywoleniu na jad w telewizorze. Rozsądni politycy nauczyli się już nie zaglądać do sypialni, niektórych nadal to bawi. Smaczenego.
„Co pan widzi na tym rysunku? – Gołą babę” – głosi seria dowcipów.

20 komentarzyPlatforma znowu o homikach

 • antoś

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  Pytany, dlaczego PO nie poparła Parady Równości powiedział, że jest sceptycznie nastawiony do otwartego manifestowania swojej orientacji seksulanej.

  też jestem sceptycznie nastawiony do otwartego manifestowania orientacji seksualnej jana rokity przez samego zainteresowanego. buchacha!

 • ojejek

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  „To, jak zaspokaja się swoje potrzeby seksualne jest indywidualną sprawą każdej osoby i jej spowiednika”

  A jak ktoś nie chodzi do spowiedzi bo nie jest katolikiem? Czy wtedy nie ma seksualności?

 • kulka_miodu

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  kiedy tłumaczę innym co znaczy być lesbijką, mówię, że chodzi o kochanie kobiet miłością partnerską. homoseksualizm, to poprostu miłość skierowana do osób tej samej płci. dziwi mnie, że wszyscy od razu nawiązują do seksu, który jest tylko jednym z wielu przejawów okazywania uczuć.
  jeśli chodzi o chodzenie na marsdze, manify- to jest to dla mnie miejscy krzyku o akceptaqcje mojej miłości, tak też powedziałam jak pewni panowie z kamerą zadali mi pytanie po co przychodzę, czego oczekuję,,,ja cche tylko uznania mojej miłości traktowania jej na równi z milością hetero, a to z kim, jak i czy wogle -bo są przecież ludzie, którzy z tego rezygnują- uprawiam seks to tylko i wyłącznie moja sprawa

 • Igor

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  Ja goscia rozumiem. To starszy facet i trudno mu nagle pojac, ze swiat sie zmienia. Pewnie wzdryga sie rowniez jak hetero sie slinia w autobusie … „bo za moich czasow, to takie rzeczy…”.
  Radze nie przekreslac PO, gdyz jest to partia ktorej poglady ewoluuja, i wiele spraw mozna wyjasnic… czego niestety o LePperRach i PiSObronach nie mozna powiedziec.
  Zamkniecie sie w twierdzy wokol tonacych SLDowcow moze tylko kaczoglowym ulatwic krytyke „…pedofile, sbecy, pederasci, komunisci i zlodzieje przyszli uprawiac orgie w centrum katolickiej Polski”

 • Walpurg

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  PO i SLD to jest ten sam syf!

  Trzeba powiedzieć sobie smutną prawdę: wszystkie liczące się partie mają nas w d***.

  PO samo nie wie, czego chce: niby jest liberalna, ale pod pantoflem Rokity okazuje się być tak samo konserwatywne jak PiS.

  SLD – poza jednostkami (Senyszyn, Gadzinowski) mają nas jeszcze głębiej. Zresztą po sytuacji w „Trybunie” najlepiej widać, że do głosu dochodzi stary komunistyczny beton (Miller, Barański), więc o lewicowości SLD należy zapomnieć.

  Niestety, wszystkie liczące się partie mają nas w d*** 🙁

 • Mefistofeles

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  Czy to aż tak negatywna wypowiedź? Wielu ludzi nie rozumie właściwie idei Parady w tym też wielu homoseksualistów. Rokita powiedział że traktuje wszystkich (he/ho/bi) seksualistów tak samo, „normalnie” czyli gdyby to była prawda (pewnie nie jest niestety) – to tak jak trzeba. Nie wiadomo co jest dla niego „obnoszeniem sie z seksualnością”, czy np. normalne okazywanie sobie uczuć na ulicy także? Wypowiedział się TYLKO o Paradzie, że jej nie popiera (nie rozumie), ale i wielu homo tak ma. Trzeba normalnie dyskutować a nie obrażać sie, powiedzieć że parada nie jest z założenia manifestacją dumy z „lepszego” homoseksualizmu i żądaniem „przywilejów”, tylko wskazuje na pewien problem (brak tolerancji) itp, itd. Gdyby nie te manifestacje nic w nastawieniu ludzi nie zmieniałoby sie, każda mniejszość musiała walczyć o swoje. Kto chce rozmawiać, ten sie zastanowi…

 • Kirke

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  Wyobraźmy sobie, że ulicami Warszawy ma przejśc Parada Rodzin, czyli będą maszerowały małżeństwa, czesem z dziećmi, z dziadkami… czy pan Rokita uznałby to za epatowanie swoją seksualnością? A może dalej, przejdzie Marsz Zakochanych, czyli już bez ślubu ale jest on, jest i ona, trzymaja się za ręcę, wiadomo o co chodzi. Co wtedy? Jaskoś nie widzę Pana Rokity ani nawet Pana Tuska mówiacych, że to niepotrzebne, że epatować nie wolno… Pod sejmem zbiera się grupa, domaga się jakiś przywilejów… tak, to samotni rodzice żądający zwiększenia zasiłków! Że też te wstrętne, heteroseksualne istoty wstydu nie mają. Domagają się przywilejów jakich nie ma większość społeczeństwa, twierdzą, że mają do tego prawo! Że konstytucja! Że ustawy! Chcą się domagać, niech się domagaja ale dlaczego przynieśli dzieci, dowód ich heteroseksualzimu (no.. biseksualizmu w niektórych przypadkach. Czy Pan Rokita potrząśnie głową, uśmiechnie się w ten swój ironiczny sposób i powie parę słów do mikrofonu?

 • arri

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  Uważam, że ruch gejowski powinien być mniej polityczny a bardziej ideowy. Ta ideowość powinna wyrosnąć w dyskursie demokracji oraz etyki – czyli tej części wspólnej dla wszystkich, katolików, niekatolików, i innych. Walczmy o miłość, która nikogo nie krzywdzi i o prawo do jej okazywania. Trudno wysunąć sensowne argumenty przeciwko tak sformułowanej idei. O wiele łatwiej być przeciwnikiem konkretnej partii czy polityka.
  Stwórzmy ruch wokół idei i nie wchodźmy w związki z polityką. Oni nas wykorzystują wyłącznie do zdobycia władzy. Potem ich nie obchodzimy. Kiedy zaczniemy być liczącą się siłą, sami zwrócą się o poparcie.

 • Marcin

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  ideowi bez powiazan z polityka? to zbyt utopijne. homoseksualizm chcac nie chcac jest sprawa publiczna i taka byc musi, od polityki sie nie ucieknie, przeciez chodzi nam o konkretne decyzje polityczne,
  glosujmy madrze i bierzmy udzial w wyborach, nie na zadna po (nota bene bezideowa) ale na partie bardziej nam sprzyjajace.

 • teddy

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  tylko przez włączenie sie w polityke mozna zdziałać coś w sferze ustawodatwstwa! Prawo ma przecież także wymiar edukacyjny!

 • Daro

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  Platforma jest tak nijaka ze nie potrafi zajac stanowiska w zadnej powaznej kwestii. Jakis czas temu (jeszcze byla taka mozliwosc), zaraz po tym jak opublikowano poprzednia wypowiedz Rokity o tym , ze PO nie jest dla homikow, zadalem pytanie na strone www platformy do eksperta nt stosunku PO do osob homoseksualnych w kontekscie tej wlasnie wypowiedzi posla. Do dzis nie otrzymalem – pomimo kilku maili z przypomnieniem sie – zadnej odpowiedzi. Milabym wielka ochote zasypac skrzynki wszystkich poslow PO w sejmie mailami z pytaniem dlaczego olewaja wyborcow. Ale nie jestem az tak naiwny. Wiadomo – polityka: politycy beda mowili cokolwiek im slina na jezyk przyniesie jezeli tylko bedzie to dobre dla wiekszosci i bedzie popierane przez szerokie masy spoleczne. Jestem przekonany, ze nawet Giertych – jezeli tylko bylaby taka koniunktura – bilby peany na tematy homo, jezeli wiedzialby ze to przyniesie mu glosy wyborcze. A platforma jaka jest – kazdy widzi. Nic – jedyna nadzieja w SDPL i/lub PD.

 • Łukasz Pałucki

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  W najbliższych wyborach SLD/SDPL/PD pójdą razem.

  SDPL – najbardziej pro-homicza (udzila mi się styl tego serwisu 🙂 partia w kraju będzie w tej koalicji grałą drugie skrzypce.

  Póki co Borowski ma realne szanse zostać prezydentem Warszawy.

  CO do ROKITY i PO polecam wam audycję w TOK FM z piątku przed Paradą gdzie Jacek Żakowski spytał o Rokitę o gejów ten powiedział że nie wspiera gejó tak jak nie wspiera onanistów. Wtedy Żakowski nie wytrzymał i powiedział: No ale teraz to Pan z argumentami w dyskusji zszedł do rynsztoka. Jest to postawa niegodna polskiego polityka konserwatywnego

 • Łukasz Pałucki

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  Gdyby BOROWSKI został prezydentem Warszawy mielibyœmy silny homiczy BASTION w sercu IV Rzeplitej

 • Walpurg

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  Borowski byłby OK, ale jakoś nie słychać, by SLD chciało go poprzeć…

 • Arek

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  Otóż to, najbardziej prohomiczni są Zieloni 2004 oraz SdPl do której mówiąc nie skormnie sam należę 😛 tylko czemy moje SdPl waha sie w granicach 3% poparcia ;( A tyle moich znajomych homików to gorący zwolennicy patformy :/ No jeszcze bardzo dla nasz przyjazna jest „Racja” ale jak dla mnie oni już są aż za bardzo liberalni, troche umiaru jednak trzeba 😉

 • Walpurg

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  A w czym niby Racja jest taka liberalna?

 • Arek

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  Źle to ująłem 😛 Miałem na myśli że są aż za bardzo harcorowolewicowi, antyklerykalni itd. Jak dla mnie to już lekka przesada. Jak ktoś wierzy to niech sobie wierzy, tylko niech nie krzywdzi drugiego (patrz: Rodzina Radia Maryja). A jakby zabrali się w tej chwili za rządzenie to byłby armagedon 😉 Jeśli chodzi o nas to jestem za ślubami, adopcją, ale kurde nie tak gwałtownie jakby oni tego chcieli ;] Dajmy ludziom troszke czasu żeby sie oswoili.

  Ale Racja trcohe na szczęście troche niestety ma nikłe poparcie.

 • Tralalal

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  SLDP pro- homicza, PO nie chciala tak zle, SLD to by chcialo ale nie moze.

  Nie rozsmieszajcie mnie.
  O ile wiekszosc partii jest przeciwko palowaniu ludzi na ulicach za poglady i orientacje to zadnej dodatkowej mocnej deklaracji sie nie wydobedzie. Partie sie boja ze dostana etykietke partii gejowskiej i straca szanse na szerokie poparcie. Rokita mogl powiedziec jestem za, powinnismy to i tam to aby polepszyc tym ludziom byt we wlasnym kraju. Wiedzial jednak ze taki numer Kurski by mu wypominal przez kilka lat co mogloby zaoowocowac spadkiem poparcia np. o kilkanascie procent. Znow bysmy mieli partie szlachetną ale nie liczaca sie w wyborach tak jak np SDLP czy PD.
  PiS aby mogl wieszac na drzewach „komunistow i pederastow” musial obiecac 3mln. mieszkan i inne takie. PO zeby dojsc do wladzy na deklaracje przyjazni wobec homikow sobie pozwolic nie moze.
  Przykre to ale takie sa realia.

 • frogo

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  wybory samorządowe czynią cuda

  zbyt dużo antyhomiczych wypowiedzi już PO wygłosiło, żeby teraz uwierzyć w nawrócenie, PO to prawica moralna puszczająca oko do skrajnie katolickiej klienteli i tam będą szukac elektoratu, dla władzy zrobią wszystko, ale nic poza tym, Niesiołowski nienawidzi homików i taka jest większość PO, na paradzie równości był Święcicki z Partii Demokratycznej, już sobie wyobrażam jak gronkowiec jako prezydent wawy wyraża zgodę na paradę równości i popiera Le madame ha, ha ha, no ale dla G&L katolików PO to może jest jakieś rozwiązanie

 • Igor

  [Re: Platforma znowu o homikach]

  Na jakie nawrocenie Ty liczysz czlowieku, przeciez dla wiekszosci partii to zagadnienie to klopot. Boja sie o utrate elektoratu i jak ktos juz wspomnial gejowska etykietke. PD walczy o przezycie wiec moga sobie pozwolic na takie vabanque.
  PO nie jest partia skrajnie prawicowa badz majaca tendencje do bycia taka(chyba ze uznasz ze 60% ludzi w PL to skrajna prawica). Tam jest mnostwo mlodych, liberalnie nastowionych ludzi. Raz jeszcze sie zastanow czy lepiej miec slabe poparcie wiekszosci, czy silne niewielkiej grupy a’la PD(szczegolnie, ze maja zamiar sie zeszmacic sojuszem z SLD).
  Chyba ze wlasnie o to chodzi, protestujemy bo jest zle, ale trzeba tak mocno protestowac zeby bylo zle i jeszcze gorzej bo tacy z nas protestanci i w ogole fajnie sie protestuje i obraza na caly swiat.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa