Kneblowania ciąg dalszy

Gazeta.pl donosi:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3460061.html

Fundacja Wolności Prasy „Kontrateksty” oraz Niezależny Magazyn Publicystów „Kontrateksty” złożyły zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra edukacji Romana Giertycha. Chodzi o rekomendowany przez resort program Beniamin do blokowania niepożądanych treści w internecie

Według autorów powiadomienia, minister wprowadza odbiorców w błąd, że jest to program zabezpieczający komputery przed treściami w internecie szkodliwymi dla dzieci. W rzeczywistości program Beniamin jest narzędziem zabronionej przez polskie prawo (w tym Konstytucję RP) cenzury prewencyjnej – czytamy w powiadomieniu udostępnionym w poniedziałek.

Przypominamy, ze wbrew wyobrażeniom i światowej praktyce na ujawnionej „czarnej liście” stron do blokowania nie ma bardzo wielu haseł właściwych np. dla serwisów pornograficznych, czy propagujących przemoc (a przed takimi treściami takie programy mają chronić nieletnich!), znajdziemy natomiast czytane właśnie przez Państwa homiki.pl czy też nick twórcy zaprzyjaźnionego z homikami.pl forum miedzynami.pl. Zastanawia, że ministerstwo boi się portali homiczych o charakterze społeczno – kulturalnym, nie przeszkadzają mu natomiast erotyka czy swojskie i antywychowawcze „pedał” i „lesba”.

dalej gazeta.pl:

(…) Krótka jest „biała lista”, czyli witryn i portali dostępnych zalecanych. Znalazły się na niej m.in. strona programu Beniamin, portale informacyjne, nie istniejąca już internetowa drogeria, hiszpańska strona WWW poświęcona życiu duchowemu i kontemplacyjnemu oraz Opus Dei, a także wszystkie domeny Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Do zawartych w liście słów kluczowych każdy administrator szkolnej sieci może dodać własne rozszerzając zakres blokowanych stron i portali internetowych. Według strony programistycznej „pornel.net” program Beniamin „używa dobrego sposobu filtrowania niskopoziomowego”, przez co może być dla zwykłego użytkownika trudny do obejścia. Według twierdzeń programistów, którzy odszyfrowali plik z listą słów kluczowych, w poniedziałek pojawiła się jej aktualizacja. Jest ona także zaszyfrowana, więc lista uaktualnień do słów kluczowych jest obecnie nieznana.

Komentarz:
Bardzo dobrze, że Beniamin jest sprawny technicznie. Blokowanie treści w sieci w celu ochrony nieletnich jest praktyką stosowaną na całym świecie, choć na dłuższą metę skuteczniejsze wydaje mi się zachęcanie do odpowiedzialego korzystania z komputera. Tymczasem wieść o Benjaminie spadła jak grom z jasnego nieba. Niebezpieczne okazały się pedały spokojnie piszące sobie o swej miłej codzienności, gaworzące o polityce, sztuce, swych problemach i radościach. Tymczasem różnoraka golizna, listy osób „takich, a nie innych” – zdrajców Rasy i Narodu oraz wiele innych www „zasłużonych” dla wychowania w nienawiści hulało w Beniaminie do woli. O co tu chodzi?

Z ostatniej chwili
Jak donosi internet (m.in. http://www.spieprzajdziadu.com/index.php/?p=363) pojawił się Beniamin 2. Podajemy za pow. linkiem: program dalej nie nadaje się do praktycznego zastosowania. Wbrew zapewnieniom ministra Giertycha program wciąż nie blokuje praktycznie żadnych słów kluczowych związanych z pedofilią, za to widać, że przy tworzeniu list wyjątkową uwagę poświęcono homoseksualizmowi. Dodatkowo program ciągle blokuje napopularniejsze serwisy blogowe, podczas gdy lista słów kluczowych związanych z seksem powinna być wystarczającym mechanizmem zabezpieczającym. Wbrew twierdzeniom ministra Giertycha nie można również ograniczyć listy słów blokowanych domyślnie przez program. Wytykanie palcyma konkretnych serwisów LGBT nie ma już miejsca, natomiast uparcie twórcy Beniamina widać np w tym, iż hasło „gejowski” znalazło się na liście aż dwa razy.

Wreszcie pytanie: co się bardziej liczy, ochrona nieletnich (bo jej nadal w Beniaminie nie ma, przepuszcza treści niezgodne z prawem!), czy krzewienie ideologii miłej panu wicepremierowi? Bo blokowanie homików było przykładem tego drugiego. Blokowanie ników konkretnych osób to już obwoźny kabaret.

Polecam też wpis na forum.gazeta.pl:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=44619920&a=44620017

3 komentarzeKneblowania ciąg dalszy

 • ondansetron

  [Re: Kneblowania ciąg dalszy]

  Wolnosc, rownosc, demokracja w wydaniu obecnej ‚jedynego i slusznego’ nurtu polityczno-kulturalnego zamiena sie w cenzure, dyskryminacje i nacjonalizm.
  Moze by rzadzacy tym krajem w koncu przestali byc hipokrytami (ktorych nawet bardzo slynny filozof Jezus z Nazaretu potepial, choc wszystkich innych kochal)!

 • no tak

  [Re: Kneblowania ciąg dalszy]

  ale stronki opus dei są ok. trzeba tylko młodzieży zakazać tych wstrętnych gejów i bezbozników.

 • Marek

  [Re: Kneblowania ciąg dalszy]

  Cenny to dla społeczeństwa nabytek, ten program, bo jednoznacznie świadczy o uczciwości i kwalifikacjach Pana G. W Polsce przewżająca część elektoratu to ludzie niezdecydowani i słabo zorientowani, często olewający wybory. Teraz wiadomo przynajmniej, że na tym nazwisku trzeba bez dłuższych rozażań postwić krechę. To już raczej ostatnie występy Giertycha na scenie politycznej, chyba że w zanadrzu ma jeszcze program do liczenia głosów.
  Dodam jeszcze, że niecierpliwie oczekuję uroczystości wyprowadzenia w kajdankach sprawców Programu Płatnika – również wprowadzonego tak, żeby zmusić ustawowo wszystkich do korzystania z systemu operacyjnego jednego producenta.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa