Czytanka: Liga w rządzie nas kompromituje

Liga Polskich Rodzin jest partią chyba najbardziej zasłuzoną jeśli chodzi o dokuczanie nam, homikom, oczernianie nas, opowiadanie na nasz temat niewyobrażalnych, obrzydliwych bzdur i tak dalej. Kliniczna homofobia wydaje się zastępować lukę po odziedziczonym od przedwojennej endecji antysemityzmie. Niedawno, w tekście „Gej, czyli Żyd” o tym jak „Inny” staje się innym „Innym” pisała Agnieszka Graff.

Tym razem o tym, czy Liga mieści się w ramach europejskich standardów dla Gazety Wyborczej pisze Wojciech Sadurski, dziekan Wydziału Prawa w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Zapraszamy do lektury.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34474,3489974.html

W Polsce bez Żydów Giertych może pozwolić sobie na werbalne odcięcie się od antysemityzmu. Ale LPR nadal judzi przeciwko gejom.

Na zachętę: dlaczego tak niedobrze jesteśmy postrzegani za granicą?

Chodzi o obecność w koalicji rządowej Ligi Polskich Rodzin – partii, którą charakteryzują trzy rzeczy.

Po pierwsze, w swym programie oficjalnie i formalnie nawiązuje do przedwojennego ugrupowania faszyzującego wsławionego walką z demokracją i organizowaniem pogromów.

Po drugie, jej młodzieżowa przybudówka w swym oficjalnym programie odcina się od zasady tolerancji. Art. 3 Deklaracji Ideowej Młodzieży Wszechpolskiej stwierdza: wypowiadamy wojnę „doktrynom głoszącym samowolę, liberalizm, tolerancjonizm i relatywizm”. Działacze tej organizacji, często desygnowani na wysokie stanowiska państwowe, okazują się nieraz byłymi aktywistami lub publicystami neofaszystowskimi.

Po trzecie, reprezentant LPR w Parlamencie Europejskim (kandydat na prezydenta RP) niedawno z europarlamentarnej mównicy wychwalał gen. Franco – dyktatora, który obalił demokratycznie wybrane władze Hiszpanii i miał na ręku krew setek tysięcy swych współobywateli.

To nie są supozycje, domniemania, opinie – to są fakty publicznie znane. Nie tylko nam, ale także reszcie Europy. W obliczu tych faktów jest rzeczą mniejszej wagi, czy wicepremier Roman Giertych wprowadzi wszechpolaków do szkół, czy wycofa jeszcze jakieś podręczniki szkolne firmowane przez Radę Europy, czy zwolni kolejnych „nieprawomyślnych” (w świetle swego rozumienia patriotyzmu) urzędników oświatowych. Jedyna naprawdę ważna rzecz to to, że oto na szczeblu wicepremiera RP znalazł się szef partii nawiązującej do faszyzującego rodowodu ideowego.

1 komentarz do: Czytanka: Liga w rządzie nas kompromituje

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa