Czepialskie Ministerstwo Edukacji

Homicze newsy z naszego podwórka wprost szaleją. Po psioczeniu na europejski program Młodzież i Benjamin-gate, znów aktywne jest Ministerstwo Edukacji.

Otóż pan wiceminister Orzechowski ostrzega kuratorów, że homoseksualiści proponują przeprowadzanie zajęć na temat homofobii. Szczegóły za http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3481999.html?skad=rss

Wiceminister pisze, że do szkół zgłaszają się przedstawiciele różnych organizacji, którzy proponują zajęcia na temat homofobii i wolności homoseksualnych. Orzechowski prosi kuratorów „o szczególną wrażliwość w tym zakresie”. Przypomina, że szkoła „jest instytucją wolną od działań politycznych, a przede wszystkim od wszelkiej indoktrynacji”.

Nie wiadomo, kim są osoby zgłaszające się rzekomo do szkół (Lambda i KPH nie), wiadomo natomiast, że Ministerstwu w ciągu ostatnich kilku dni skarżą się nauczyciele.

*************
Tajemniczy homoseksualiści znów atakują. Kim są? Czego chcą?

Za poprzedniej ekipy w Ministerstwie rozumiano konieczność przeszkolenia nauczycieli tak, by byli w stanie odpowiedzieć na pytanie ucznia dotyczące homoseksualności. Zresztą nie tylko. Jest też (?) coś takiego, jak przygotowanie do życia w rodzinie, gdzie nauczyciele mają (niby) zapoznać młodych ludzi z całym złożonym zagadnieniem miłości, bycia razem, z całą sferą psychoseksualną życia. Czasem słyszymy, jak to jest realizowane: eufemistycznie ujmując – źle i w sposób rażąco niewystarczający, często wbrew najlepszej wiedzy naukowej.

Jak widzimy Ministerstwo znów straciło okazję by zamilczeć o działaniach politycznych i indoktrynacji w kontekście homików. Co ma piernik? Seksualność człowieka, seksualność Polaka jest tematem politycznym? Co ma tu indoktrynacja? Co nią jest, co nie jest? Na przykład – czy indoktrynacją jest doskonalenie zawodowe nauczycieli tak, by potrafili wychowywać w wolności od uprzedzeń, czy może rozsyłanie do szkół „z prośbą o wykorzystywanie w pracy z młodzieżą” broszurek opisujących techniki seksualne stosowane rzekomo przez homików, broszurek mające na celu tylko jedno – potęgować stereotypy i rozbudzić nienawiść? I kto wydaje instrukcje „jak zdobyć przyczółek w szkole poprzez kółko [pseudo]historyczne”? Hę?

PS. Poradnik Rady Europy „Kompas” w rozdziale o dyskryminacji proponuje, by na lekcję o dyskryminacji zaprosić przedstawiciela organizacji LGBT. Wydanie poradnika w Polsce było powodem zdymisjonowania dyrektora Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przez Ministra Giertycha, który także zapowiada likwidację tej zasłużonej instytucji.

2 komentarzeCzepialskie Ministerstwo Edukacji

 • Walpurg

  [Re: Czepialskie Ministerstwo Edukacji]

  W kraju, w którym reklamy środków antykoncepcyjnych mają być emitowane po 22, a do szkół wprowadza się „naturalne metody planowania rodziny” rzeczywiście szkoły są wolne „od wszelkiej indoktrynacji”.

  O tysiącach zatrudnionych na etacie katechetów już nawet nie wspominam…

 • lothriel

  [Re: Czepialskie Ministerstwo Edukacji]

  Oni wszyscy z MEN są tacy nudni i chyba sfrustrowani – biedactwa…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa