- homiki.pl - https://homiki.pl -

Szum wokół mapki na Dni Równości

Otrzymaliśmy komunikat firmy GP Services, która sporządziła mapkę Warszawy dla uczestników Dni Równości. Zaznaczone były na niej kluby i instytucje wspierające finansowo Fundację Równości. Mapka nie trafiła jednak do kolportażu – dlaczego? Sprawę próbuje wyjaśnić GP Services – winą za ten stan rzeczy obarcza Roberta Biedronia.

Tekst komunikatu:

W imieniu Zarządu GP Services sp. z o.o. pragniemy poinformować, iż na zlecenie Fundacji Równości opracowaliśmy graficznie specjalną trójjęzyczną mapkę Warszawy na Dni Równości. Zaznaczone na mapce kluby wsparły Paradę finansowo, umieszczono na niej także klub Skarpa, w którym odbywała się gala i afterparty po paradzie, oraz Centrum konferencyjne „Zielna”. Spółka nie otrzymała od Fundacji żadnych korzyści materialnych ani finansowych, jedynie umieściła na niej skromne logo strony www.gaypoland.pl [1]. Skład i przygotowanie do druku odbył się na kosz Spółki.

Mapka niestety niewiele się przydała. Robert Biedroń, odpowiedzialny za dystrybucje materiałów promujących Dni Równości, dostarczył do klubów plakaty i ulotki, jednak mapka przygotowana specjalnie na Paradę do klubów już nie dotarła. Dziwnym zbiegiem okoliczności pojawiła się za to inna – komercyjny „Navigaytor”, wydany przez Roberta Biedronia i nie zawierający żadnych informacji jak dotrzeć na konferencje lub na afterparty, za to zawierający reklamy klubów, które Parady w żaden sposób nie wsparły.

W imieniu własnym, ale zapewne i wielu gejów i lesbijek, mogę tylko wyrazić niesmak z powodu faktu, iż Robert Biedroń przedłożył własne korzyści finansowe nad korzyści Fundacji Równości, w której Zarządzie zasiada. W imieniu Spółki zaś pragnę przeprosić osoby, które pracowały nad mapką za fakt, iż ich praca okazała się zupełnie niepotrzebna.

Michał Rolecki,
Czlonek Zarządu
GP Services sp. z o.o.

Od Reakcji: Co na to Robert Biedroń? Oskarżenia są poważne. Przydałyby się również poważne i szczegółowe wyjaśnienia z jego strony.