Sejm przyjął uchwałę w sprawie rezolucji

W piątek Sejm przegłosował uchwałę potępiającą rezolucję PE.
„Występujące w Polsce przypadki nietolerancji mają charakter najzupełniej marginalny” – czytamy w dokumencie. Dlatego stawianie Polski w jednym rzędzie z krajami, w których dochodzi do zbrodni na tle rasowym jest nieuzasadnione i nieadekwatne – uznali posłowie. Podkreślają też, że ochrona praw mniejszości i walka z przejawami nietolerancji jest stałą troską władz polskich.

„Uznanie Polski przez Parlament Europejski za kraj nietolerancji może być wyłącznie wynikiem złej woli i braku obiektywizmu” – czytamy w uchwale. Sejm wyraził tez ubolewanie z powodu zachowania tych polskich eurodeputowanych, którzy głosowali za przyjęciem rezolucji Parlamentu Europejskiego.

„Wzywamy Parlament Europejski do szerszego rozpowszechnienia polskiej tradycji tolerancji i wieloetniczności jako wkładu Rzeczpospolitej do europejskiego katalogu wartości” – czytamy na zakończenie uchwały.

Przegłosowana uchwała (autorstwa PiS) wpisuje się w nurt kolejnej fali walki z łże-elitami i układami. Bagatelizowanie zachowań nietolerancyjnych, do jakich choćby doszło w minionym roku (strzelanie do osób homoseksualnych pod dyskoteką w Katowicach, próba zamordowania działacza anarchistycznego, pobicie Naczelnego Rabina Polski) do przyzwolenie na takie działania.

źródło: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3437396.html

2 komentarzeSejm przyjął uchwałę w sprawie rezolucji

  • Anty

    [Re: Sejm przyjął uchwałę w sprawie rezolucji]

    Przypomnijmy ze ten „dzialacz antyfaszystowski” Maciek D ksywa „Chirurg” sam latal z kosa i kroil tych ktorych uwazal za faszyste. W 2001 roku Antifa zadzgala na smierc jednego skinheda. Nie robcie z tego bandyty ofiary bo to zalosne.

  • Michal

    [Re: Sejm przyjął uchwałę w sprawie rezolucji]

    to jan rokita zapowiedział czuwanie przy jego łóżku.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa